Gruzie

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
2 termíny od 28. července 2020
od 32 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Tbilisi – Vardzia – Akhaltsikhe – Kutaisi - Velký Kavkaz – Mestia – Ushgulli - Černé moře – Batumi – Mccheta - Tbilisi Celý popis ...

Termíny a ceny

červenec 2020

28.07. - 07.08.2020 úterý - pátek
snídaně letecky (Praha)
33 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

září 2020

22.09. - 02.10.2020 úterý - pátek
snídaně letecky (Praha)
32 990 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 10 ubytování
 • 10 snídaní
 • 1 oběd
 • 4 večeře (3.-6.den)
 • leteckou přepravu Praha/Tbilisi/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • dopravu autokarem dle programu
 • výjezd terénními auty do Ushguli
 • služby místního a českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupy, spropitné, fakultativní služby cca 45 EUR
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 1120 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 30000 Kč) (příplatek: 1520 Kč)
 • večer s Folk Show 10.den (příplatek: 550 Kč)
 • transfer Brno/Praha/Brno (příplatek: 800 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 6300 Kč)

Popis zájezdu

Gruzie

Tbilisi – Vardzia – Akhaltsikhe – Kutaisi - Velký Kavkaz – Mestia – Ushgulli - Černé moře – Batumi – Mccheta - Tbilisi
Pořadatelem zájezdu je IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Doprava: letecky

Praha

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Tbilisi, transfer na ubytování.
2. den: Snídaně. Prohlídka Tbilisi, hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města - malebné úzké uličky, katedrála Sioni, moderní most Míru, kostely i slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s panoramatickými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.
3. den: Po snídani odjezd do jižní části Gruzie bohaté na jezera a krásnou přírodu. Zastávka u kláštera Poka známého výrobou sýrů, medu a džemů, dále u jezera Paravani a příjezd do oblasti Malého Kavkazu s množstvím hradů a pevností budovaných na ochranu území. Návštěva města Vardzia proslaveného zejména skalním městem ze 12. stol.vytesaným do kolmé stěny v údolí řeky Kury. Ubytování ve Vardzii
4. den: Po snídani odjezd do města Akhaltsikhe vystavěného v rozlehlém údolí Malého Kavkazu a plného památek z různých historických období. Můžeme zde vidět hrad/ pevnost, mešitu, synagogu, paláce, galerie i krásné zahrady s fontánami. Po prohlídce odjezd do národního parku Borjomi a procházka panenskou přírodou. K večeru příjezd do západní části Gruzie do 2. největšího města Kutaisi, ubytování.
5. den: Po ránu návštěva zdejšího farmářského trhu s nabídkou čerstvé zeleniny, ovoce i koření. Odjezd k návštěvě klášterního komplexu Gelati ze 12. stol. a přejezd k masívu Velkého Kavkazu do turisticky nejpřitažlivější oblasti Svaneti. Odlehlost tohoto místa umožnila zachování vesnic středověkého typu s věžovými domy v mimořádně krásné horké scenérii. Příjezd do střediska Mestia a ubytování.
6. den: Tento den budeme věnovat poznávání oblasti pod gruzínským nejvyšším vrcholem Kavkazu, Mt. Shkhara (5068mnm). V terénních autech vyjedeme do nejvýše položené osady v Evropě Ushguli s typickými ochrannými věžemi a jedinečným pozadím tvořeným ledovcem Shkhara. Oběd formou pikniku. Nenáročné procházky nádhernou krajinou. K večeru návrat do Mestie na ubytování.
7. den: Po snídani začneme sjíždět z hor do oblasti subtropických plantáží s citrusy a čajovníky až na pobřeží Černého moře do města Batumi. Cestou se zastavíme k návštěvě botanické zahrady, procházka zahradami vysázenými na úbočí pohoří svažujícího se do moře s více než 5 000 druhy flory z celého světa, ale i kouzelnými výhledy na pobřeží a moře. Odpoledne příjezd do Batumi, nejvýznamnějšího gruzínského přímořského letoviska. Ubytování v hotelu a volno k procházkám i koupání.
8. den: Po snídani procházka městem s krásným pobřežním parkem, centrálním náměstím Batumi Piazza i slavným Batumi Boulevard. Odpoledne volno k odpočinku, návštěvě muzeí, akvária, procházkám, posezením a koupání na plážích Černého moře.
9. den: Po snídani odjezd do Tbilisi. Průjezd vinařskou oblastí, kde se zastavíme v jednom z typických gruzinských vinných sklepů a seznámíme se s unikátní metodou výroby gruzínského vína, které budeme moci i ochutnat. Odpoledne návštěva starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou UNESCO: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. Večer příjezd do Tbilisi na ubytování.
10. den: Celodenní volno v Tbilisi, individuální procházky, návštěva muzeí nebo sirných lázní, nákupy. Fakultativně večeře v Gruzínské restauraci s ukázkami gruzínské hudby a tance.
11. den: Ráno transfer na letiště a odlet z Tbilisi do Prahy.

Podobné zájezdy