Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: vlastnístrava: vlastní
    doprava: leteckydoprava: letecky
3 termíny od 30. října 2018
od 63 880 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Domov Mayů i Aztéků, chrámové pyramidy v džungli, reliéfy Opeřeného hada, delfíni a manty v Pacifiku, bílé pláže a korálové útesy Karibiku, a navíc nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky. Provází PhDr. Pavla Teichmanová. Celý popis ...
Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

Termíny a ceny

říjen 2018

30.10. - 17.11.2018 úterý - sobota
vlastní letecky (Praha)
63 880 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

listopad 2018

01.11. - 19.11.2018 čtvrtek - pondělí
vlastní letecky (Praha)
63 880 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

únor 2019

09.02. - 27.02.2019 sobota - středa
vlastní letecky (Praha)
63 880 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

říjen 2019

26.10. - 13.11.2019 sobota - středa
vlastní letecky (Praha)
63 880 Kč
cena za 19 dní (18 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Mexico City a Cancún-Praha vč. let. tax a poplatků cca 25 000 Kč, 16x ubytování v **/***hotelích (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 1x noční přejezd luxusním busem, veškerá doprava dle programu, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy do národních parků, historických objektů a muzeí, fakultativní výlety, strava, vstupní a výstupní poplatek (cca 30 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč, pojištění storna letenky ze zdrav. důvodů 750 Kč

Popis zájezdu

Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

Domov Mayů i Aztéků, chrámové pyramidy v džungli, reliéfy Opeřeného hada, delfíni a manty v Pacifiku, bílé pláže a korálové útesy Karibiku, a navíc nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky. Provází PhDr. Pavla Teichmanová.
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den: přílet do MEXICO CITY - prohlídka hlavního města, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckého TENOCHTITLANU, nejlepší muzeum mezoamerických kultur, starověké město bohů TEOTIHUACÁN se Sluneční a Měsíční pyramidou, chrám Svaté Panny Guadalupské, která byla v roce 1945 prohlášena Svatým stolcem patronkou a ochránkyní celé Ameriky, západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže, odpoledne přejezd pronajatým minibusem mexickými horami do Oaxaky
4. den: nejkrásnější koloniální město OAXACA DE JUAREZ, muzeum s poklady zapotéckých hrobek v klášteře Santo Domingo, zlatá Růžencová kaple, tajemné město Zapotéků a Mixtéku na stolové hoře MONTE ALBÁN, fakultativně jeden z nejstarších stromů Ameriky v EL TULE - dva až tři tisíce let starý cypřiš.
5. den: přejezd na pobřeží PACIFIKU - rybářský přístav PUERTO ANGEL, koupání a relaxace s ochutnávkou koktejlů a mořských plodů, fakultativně výlet na moře a do okolních rajských zátok s možností pozorování delfínů, mant a karet. Noční přejezd komfortním autobusem do CHIAPASU.
7. den: malebné indiánské i koloniální město SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS ve státě Chiapas se zářivě barevnou katedrálou a živým indiánským tržištěm, nejlepší nákupy indiánských suvenýrů, přejezd pronajatým minibusem do GUATEMALY.
9. den: PANAJACHEL – pestré městečko na březích kráterového jezera ATITLAN s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou tradičních indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN a nezapomenutelným setkáním s místním prapodivným božstvem Maximonem.
10. den: přejezd minibusem do HONDURASU, návštěva věhlasných ruin mayského města COPÁN s pozůstatky pyramid, teras, schodišť, náměstí, stél a soch mayskych panovníků. Přejezd do nejvýznamější mayské oblasti PETÉNU - živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá.
12. den: návštěva největší mayské lokality pod ochranou UNESCO TIKAL - město ukryté v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší pyramidové chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule. Návrat pronajatým minibusem do MEXIKA.
13. den: návrat pronajatým minibusem do MEXIKA, odpoledne výlet k pověstným modrým kaskádám AQUA AZUL s možností koupání či ochutnávkou výtečných místních ryb. Cestou ještě krátká zastávka u 35 m vysokého vodopádu MISOL HA s tajemnou jeskyní. Večer živé městečko PALENQUE, ubytování v hotelu.
14. den: prohlídka sugestivních mayských ruin PALENQUE v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala. Odpoledne přejezd minibusem do pirátského města CAMPECHE na břehu Mexického zálivu, které je od roku 1999 součástí kulturního dědictví UNESCO.
15. den: poloostrov YUCATÁN, návštěva mayských měst v džungli - Palác masek v KABAHU s bohatou ornamentální výzdobou, Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v UXMALU, na závěr metropole YucatÁnu - velkolepé koloniální "město sisálu" MERIDA.
16. den: nejznámější mayská lokalita CHICHEN ITZÁ s Kukulkánovou pyramidou a největším hřištěm na pelotu, pradávné mayské studny CENOTY, západní pobřeží yucatanského poloostrova – ve stýtě Quintana Roo - koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích. Pro zájemce možnost návštěvy TULUMU - jediného mayského města ležícího na mořském pobřeží nebo koupání v CENOTECH - pradávných mayských studnách často ukrytých v krasové jeskyni.
18. den: odpoledne přesun na letiště CANCÚN, návrat do ČR.

Podobné zájezdy