Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránásí + prodloužení o Nepál

  • ubytování: různéubytování: různé
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 13. října 2018
od 55 900 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránásí + prodloužení o Nepál

Termíny a ceny

říjen 2018

13.10. - 27.10.2018 sobota - sobota
snídaně letecky (Praha)
55 900 Kč
cena za 15 dní (14 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Dillí, vnitrostátní přelet Khajuraho-Váránásí, Váránásí-Dillí vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, * zpáteční letenka Dillí-Káthmándú vč. let. tax a poplatků cca 5 000 Kč, doprava dle programu (vlaky, autobusy, lodě, jeep, rikša), taneční představení, projížďka na slonech, 9x (* 12x) ubytování v hotelu, 9x (* 12x) snídaně, 1x oběd, 1x večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, vstupné, bakšišné, * vízum do Nepálu cca 25 USD (platí se po příletu do Nepálu) a?vše ostatní, co není uvedeno v?odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 4 900 Kč (* 6 600 Kč), indické vízum 1 400 Kč, 7x večeře v Indii 2 100 Kč, pojištění léčebných výloh v?zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč (* 825 Kč), pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč

Popis zájezdu

Mystická Indie - posvátná cesta z Jaipuru do Váránásí + prodloužení o Nepál

Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Program zájezdu

1. den:
4. den: ráno se kolem JEZERA MAN SAGAR, kterému vévodí palác JAL MAHAL, přesuneme do vesnice AMBER, odkud se necháme na slonech vyvézt na ÁMBERSKOU PEVNOST na kopci, která dříve patřila Kučvahasům, a kde uvidíte úchvatný ámberský palác s dlouhou zdí a největším dělem v Asii. Přesuneme se zpět do Jaipuru, kde si prohlédneme nejvýznamnější palác HAWA MAHAL s observatoří JANTAR MANTAR, které leží v samém srdci Růžového města. Budeme mít možnost si palác HAWA MAHAL vyfotit i při západu slunce, kdy září růžovými a oranžovými odstíny. Nebude žádnou zvláštností, že ve městě uvidíte nejen krávy, ale také krásně pomalované slony, které se procházejí ulicemi a se kterými se budete moci vyfotit. V centru města si prohlédneme i CITY PALACE s krásnými zahradami, nádvořími a zaklínači hadů.
5. den: brzy ráno odjezd vlakem do NÁRODNÍHO PARKU RANTHAMBORE, který je domovem velkých kočkovitých šelem v čele s tygrem. Nastoupíme do jeepu a budeme projíždět krajinou jezer s krokodýly a rádžpútskými paláci. Dnešní noc strávíme přímo u národního parku.
6. den: vlakem přejedeme do opevněného města BHARATPUR, v jehož těsné blízkosti leží ptačí rezervace NÁRODNÍHO PARKU KEOLADEO. V národním parku budeme mít šanci dostat se co nejblíže např. k antilopám, šakalům či exotickému ptactvu. Při cestě zpět do Ágry nelze zapomenout na návštěvu města FATÉHPUR SÍKRÍ s Královským palácovým komplexem, v němž se prolínají hinduistické a muslimské tradice. Palác nechal vystavět mughalský císař Akbar, který tu žil se svým královským harémem čítajícím až 5 000 žen, jež tu měly vybudované své Paláce žen. Večer příjezd do Ágry.
7. den: nacházíme se v ÁGŘE, ve městě lásky a v hlavním městě Indie v době vlády Velkých Mughalů. Skutečnou perlou tohoto dne bude prozkoumání nejkrásnější stavby světa, chrámu lásky TAJ MAHALU v časných ranních hodinách, abychom si ho vychutnali s co nejmenším počtem návštěvníků. Obrovský komplex stojí na břehu řeky Jamuny a je obklopen parky a zahradami. S životem Velkých Mughalů se nejlépe seznámíme v PEVNOSTI s monumentální citadelou a hradbami z červeného pískovce. V pevnosti si prohlédneme řadu královských pavilonů, Síň veřejného slyšení Diwan-i-Am nebo Jahangirův palác.
8. den: odjezd ranním vlakem do JHANSI a následně krátký přejezd do tajemného městečka ORCHHA, sídla dynastie Bundélů, které je středověkým městem v indickém státě MADHYA PRADESH. Na první pohled opuštěné město zde však ukrývá skutečný poklad, palác JAHANGIR MAHAL s vysutými balkóny, nesčetnými okýnky a vikýři. Odpoledne přejezd autobusem do starověkého města KHAJURAHO na nocleh.
9. den: celodenní prohlídka hinduistického komplexu chrámů z 10. a 12. st. s erotickými prvky v KHAJURAHU. Pěšky prozkoumáme ty nejnápadnější chrámy, které mění během dne barvu podle pohybů slunce. Večer nás čeká představení indických klasických i lidových tanců, poznáte několik tanců typických pro jednotlivé indické státy.
10. den:
11. den:
12. den: ráno odlet do KÁTHMÁNDÚ, prohlídka města Káthmándú (1 400 m n. m.) - královský palác HANUMAN DHOKA, palác MAJU DEVALU s krásným výhledem na náměstí a pouliční ruch, BODHATH - jedna z největších buddhistických stúp na světě, PASHUPATINATH - nejsvatější hinduistický chrámový komplex u řeky Bagmati, kde dochází ke kremačním procesům podobně jako ve Váránasí. Odjezd do PATANU, které je jedním ze tří bývalých královských měst. Prohlídka hlavního náměstí DURBAR a buddhistického ZLATÉHO CHRÁMU z 12. st. Na nocleh přejedeme do nepálské vesničky NAGARKOT obklopené terasovými políčky. Nocleh ve vesnici.
13. den: brzy ráno se pokocháte překrásným výhledem na panorama HIMÁLAJE při východu slunce, uvidíte sedmitisícovky v LANGTANGU, ale při dobré viditelnosti i MT. EVEREST. Poté budete projíždět nepálským venkovem a dojedete do BHAKTAPURU, bývalého královského města s překrásnými náměstími a dřevěnými chrámy. Prohlédneme si HRNČÍŘSKÉ NÁMĚSTÍ, náměstí DURBAR s královským palácem a ZLATOU BRÁNOU, chrám PASHUPATI MANDIR s dřevořezbami a nejvyšší pagodu v Nepálu NYATAPOLU s pětistupňovou střechou. Nocleh v Káthmándú.
14. den: dokončení prohlídky KÁTHMÁNDÚ, odpoledne odlet do Dillí, kde si užijete noční život.
15. den: v ranních hodinách odlet do ČR.

Podobné zájezdy