Bali a Lombok všemi smysly

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 24. července 2022

Cena zájezdu

od 66 800 Kč


Bali a Lombok – ostrovy geograficky velmi blízké, a přesto tak jiné. První je ostrůvkem hinduismu v okolním moři islámu, druhý pak místem s netradiční a zajímavou muslimskou kulturou. Na této cestě vám nabízíme poznat je ve všech podobách, prostě vnímat je opravdu všemi smysly. Na programu je samozřejmě tradiční poznávání historických a přírodních krás, ale především vám chceme ukázat zajímavý život obyvatel této oblasti... Všudypřítomná rýžová políčka, nádherné chrámy, nespočet fascinujících svátků a slavností, propracované taneční formy, majestátní sopky považované za sídla božstev – to vše a ještě mnohem více nabízí Bali, nazývané také Ostrov bohů. Vydejte se s námi za krásnou tropickou přírodou, zajímavou kulturou a přátelskými obyvateli tohoto věhlasného koutu světa. Projdeme se chrámy i zahradami s kořením, sasackými vesničkami či mezi rýžovými poli, okusíme chutné speciality, budeme obdivovat krásu místních tanců a poslouchat... Celý popis

Bali a Lombok všemi smysly

Termíny a ceny

24.07. - 08.08.2022 neděle - pondělí
snídaně letecky (Praha)
66 800 Kč
cena za 16 dní (15 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Denpasar–Praha (vč. všech poplatků)
  • pronajaté mikrobusy
  • 2x loď na Lombok a zpět
  • 13x hotel *** se snídaní
  • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
  • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 8800 Kč

Popis zájezdu

Bali a Lombok všemi smysly

Bali a Lombok – ostrovy geograficky velmi blízké, a přesto tak jiné. První je ostrůvkem hinduismu v okolním moři islámu, druhý pak místem s netradiční a zajímavou muslimskou kulturou. Na této cestě vám nabízíme poznat je ve všech podobách, prostě vnímat je opravdu všemi smysly. Na programu je samozřejmě tradiční poznávání historických a přírodních krás, ale především vám chceme ukázat zajímavý život obyvatel této oblasti... Všudypřítomná rýžová políčka, nádherné chrámy, nespočet fascinujících svátků a slavností, propracované taneční formy, majestátní sopky považované za sídla božstev – to vše a ještě mnohem více nabízí Bali, nazývané také Ostrov bohů. Vydejte se s námi za krásnou tropickou přírodou, zajímavou kulturou a přátelskými obyvateli tohoto věhlasného koutu světa. Projdeme se chrámy i zahradami s kořením, sasackými vesničkami či mezi rýžovými poli, okusíme chutné speciality, budeme obdivovat krásu místních tanců a poslouchat tóny gamelanové hudby. Vedle nabitého poznávacího programu bude dostatek času i na odpočinek, ať už pod rukama místních masážních mistrů či na písčitých plážích ostrova Lombok.

Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Denpasar – Ubud : letecky na Bali a přejezd do kulturního centra ostrova ; odpočinek po dlouhé cestě.
3. den: Ubud : poklidný začátek dovolené, nenáročný program – návštěva královského paláce, pestrá směs zboží na místním tržišti; večer představení některého z balijských tanců .
4. den: Bali : celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí sopky Gunung Agung, výhled na kráterové jezero Batur; zahrady s kořením a kávou – ochutnávka místních produktů.
5. den: Ubud : poznávání bohatých řemeslných tradic ostrova – návštěva vesnic s dílnami výrobců masek, kameníků, či šperkařů a zajímavého muzea masek a loutek.
6. den: Ubud : volný den s možností fakultativních programů – pro zájemce ranní výlet s výstupem na okraj sopky Gunung Batur (velmi brzké vstávání je v případě dobrého počasí odměněno nádherným výhledem ); odpoledne možnost návštěvy Opičího lesa s hejny opic, využití rozsáhlé nabídky zdejších masážních salónů či návštěvy večerního představení některého dalšího tance.
7. den: Ubud : další tvář bohaté balijské kultury – výuka vaření balijských specialit s vysvětlením významu koření a surovin, vlastnoručně uvařený oběd; odpoledne výlet na jih – chrám Taman Ayun a scénický západ slunce u „chrámu na moři“ Tanah Lot.
8. den: Ubud – Lovina: přesun přes oblast centrálních hor na sever do přímořského městečka – cestou zastávka u jezerního chrámu Ulun Danu Bratan a zajímavého vodopádu Git Git .
9. den: Lovina : fakultativně ranní výlet za pozorováním delfínů ; městečko Singaraja a jeho zajímavosti – čínský chrám, unikátní lontarová knihovna (písemnictví na palmových listech); buddhistický chrám v kopcích nad Lovinou – tzv. malý Borobudur , termální prameny s možností koupání.
10. den: Lovina – Lombok : přejezd autobusem na východ Bali a dále lodí na ostrov Lombok s krásnými plážemi a majestátním panoramatem sopky Gunung Rinjani v pozadí; ubytování u pláže a relax.
11. den: Lombok : celodenní okruh po ostrově – vesničky Sasaků s typickými domy , dílny tradičního tkaní ikat a dalších řemeslníků; odpoledne možnost koupání na krásné pláži v Kutě (při dobrém počasí).
12. den: Lombok : celodenní výlet do oblasti Tetebatu na úpatí vulkánu Rinjani – políčka s tabákem a zeleninou, krásná úrodná krajina s mnoha potoky a říčkami, nenáročná procházka mezi rýžovými políčky místních zemědělců.
13. den: Lombok : dvoudenní odpočinek na písčitých plážích – možnost koupání a vodních sportů či individuálního poznávání ostrova.
15. den: Lombok – Praha: transfer na letiště v Denpasaru a odlet domů, přílet do ČR 16. den.