Tajemný Írán

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
2 termíny od 17. října 2020
od 62 980 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

OBJEVTE TAJEMNOU PERSII. Tajemná, kouzelná, bohatstvím oplývající Persie, krásná země opěvovaná nejlepšími básníky, tajemná poušť, kouzelné zahrady i nebetyčné hory, starověké památky Persepolis, Pasargadae i spousta těch nejkrásnějších památek islámského umění, ale především přívětiví, milí, pohostinní lidé (v Persii se dobré způsoby vždy cenily), to je dnešní Írán. Jednostranná propaganda bohužel zakryla tuto zemi černou rouškou a Írán se pro nás stal téměř nepřátelskou a neznámou zemí. Ale zkuste tuto roušku poodhrnout a zjistíte, že to je velký omyl. Máte možnost se přesvědčit sami. Celý popis ...

Termíny a ceny

říjen 2020

17.10. - 28.10.2020 sobota - středa
snídaně letecky
62 980 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

březen 2021

06.03. - 17.03.2021 sobota - středa
snídaně letecky
62 980 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenky Praha – Teherán a zpět s přestupem
 • letištní taxy ve výši 4.400 Kč (příplatek: 4400 Kč)
 • místní let Teherán – Shiraz v ekonomické třídě
 • transfery
 • doprava klim. mikrobusem
 • 11x nocleh v hotelech *** / **** – dvoulůžkové pokoje s vl. soc. příslušenstvím
 • 11x snídaně
 • místní a český průvodce
 • vstupy dle programu
 • povin. poj. CK

Cena nezahrnuje

 • íránské vízum cca 2.250 Kč (vzhledem k zdlouhavé vízové agendě doporučujeme hlásit e na zájezd se značným předstihem)
 • 10x večeře 4.250 Kč (příplatek: 4250 Kč)
 • jednolůžkový pokoj 8.200 Kč (příplatek: 8200 Kč)

Popis zájezdu

Tajemný Írán

OBJEVTE TAJEMNOU PERSII.
Tajemná, kouzelná, bohatstvím oplývající Persie, krásná
země opěvovaná nejlepšími básníky, tajemná poušť, kouzelné
zahrady i nebetyčné hory, starověké památky Persepolis,
Pasargadae i spousta těch nejkrásnějších památek
islámského umění, ale především přívětiví, milí, pohostinní
lidé (v Persii se dobré způsoby vždy cenily), to je dnešní
Írán. Jednostranná propaganda bohužel zakryla tuto zemi
černou rouškou a Írán se pro nás stal téměř nepřátelskou
a neznámou zemí. Ale zkuste tuto roušku poodhrnout a zjistíte,
že to je velký omyl. Máte možnost se přesvědčit sami.
Pořadatelem zájezdu je ERIKA TOUR

Ubytování: hotel ***

Hotely 3 a 4*

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy – přílet do Teheránu, nocleh.
2. den: Po pozdní snídani zahájíme prohlídku Teheránu – palác Saad Abad a Niavaran palác – mimořádná muzea, Tajrish Bazar a oblast Darband. Nocleh.
3. den: Pokračování v prohlídce Teheránu návštěvou Národního archeologického muzea a Národního muzea klenotů (Darya-ye Nur – největší nerozřezaný diamant světa, Paví trůn, zlatý globus aj.). V podvečer odlet do Schirazu. V případě dostatku času ještě večer mimořádná atmosféra při prohlídce mauzolea Shahe Cheragh (zvenčí) nebo Ali ebn e Hamzeh. Nocleh.
4. den: Schiraz – město slavíků, růží a básníků – zahrady Narenjestan, jedna z nejkrásnějších zdejších mešit Nasirol Molk Mosque, mešita Vakil a rušný bazar, hrobky nejslavnějších íránských básníků Hafeze a Saadiho, spletité uličky. Nocleh.
5. den: Odjezd do Persepolis (UNESCO) – velkolepé trosky bývalého hlavního města Persie. Naghshe Rostam – hrobky perských králů Dareia I. a II., Xerxa a Antaxerxa s krásnými skalními reliéfy. Cestou navštívíme Pasargadae – hrobka zakladatele perské říše Kyra Velikého a Abarghu (starý cypřiš a mešita). Příjezd do Yazdu, nocleh.
6. den: Prohlídka tohoto klenotu na rozhraní solné a písečné pouště: mešita Jame, komplex Chakhmagh, chrám Ohně, věže mlčení, zahrada Dowlat Abad a náboženství zoroastrismus. Nocleh.
7. den: Přejezd do Esfahánu – cestou navštívíme kouzelné město Naeen s jeho páteční mešitou a starou čtvrtí, také se poučíme o tkaní mimořádně nádherných vlněných koberců ve vesnici Mohamadieh. Esfahán – nocleh.
8. den: Celodenní prohlídka kouzelného Esfahánu plného islámských památek: náměstí Imam (UNESCO), mešity Imam a Sheikh Lotfollah – vrcholný skvost islámské architektury, palác Ali Qapou. Chehel Sotun, bazar, arménská čtvrť a chrám Vank, mešita Jame. Nocleh.
9. den: Odjezd do Natanz – mešita Jame skládající se z několika budov různých období, návštěva řemeslnické dílny. Abyaneh – horská vesnice na úpatí téměř čtyřtisícové hory Karkas. Příjezd do Matin Abad Camp – nocleh.
10. den: Fakultativně projížďka na velbloudech a přejezd do Kashan – historická zahrada Fin v srdci pouště, krásně zrestaurované historické domy – Broujerdiův dům. Qom – svatyně Fatimy – druhé nejposvátnější místo v Íránu. Teherán – nocleh.
11. den: Individuální volno v centu města, možno navštívit moderní Teherán, televizní věž Milad, věž Azadi, nový most..., Nocleh.
12. den: Transfer na letiště a odlet dle letového řádu. Přílet do Prahy.

Podobné zájezdy