Irsko - Okruh Smaragdovým Ostrovem

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: různé Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Irsko - Okruh Smaragdovým Ostrovem

Irsko, země s keltskou minulostí, viktoriánskými sídly, prehistorickými památkami a fascinující přírodou. Vydejte se s námi na jedinečný poznávací zájezd do země, která neopouští své hrdé tradice. Navštívíme turisticky nejpůsobivější místa země. Čeká nás podmanivá cesta Ring of Kerry s pobřežními scenériemi a rybářskými osadami, Dublin, Gallway, národní park Connemara s možností výstupu na Diamantovou horu, Kylemorské opatství, Sligo, přístav Cobh, útesy Cllifs of Moher bičované rozbouřeným Atlantikem, "skalnatá země" The Burren, poloostrov Dingle, ale i whiskey Jameson a pivo Guinnes.

Poznávací zájezd do Irska provází Mgr. Tomáš Rezler

Dublin – Tara – Monasterboice – Sligo - Westport – Kylemore Abbey - NP Connemara – Gallway – The Burren – Kilfenora – Cllifs of Moher – Adare – Ring of Kerry - NP Killarney – poloostrov Dingle – Blarney Castle – Midleton – Cobh – Cork - Rock of Cashel – hrad Cahir - Kilkenny – NP Wicklow - Glendalough – Dublin

Program zájezdu

Časový posun, počasí: Časový posun
Velká Británie, Irsko má časové pásmo GTM +0, tudíž je zde o hodinu méně než v České republice.

Doprava: letecky

Nástupní místa: 13.08. - 22.08. odjezd L2, L3

letecká přeprava – Praha – Dublin – Praha. Po Irsku bude doprava probíhat klimatizovaným autobusem.

Ubytování: různé

hotel

Ubytování
9x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím.

Strava
9x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s průvodcem do Dublinu, transfer na ubytování do hotelu.
2. den: Navštívíme mýtickou TARU , kde byli až do 11. století voleni nejvyšší králové starého Irska. Poté přejedeme do klášterního komplexu z 5. století MONASTERBOICE , v němž spatříme i jedinečné křesťanské památky typické pro Irsko (kulatá věž a tři vysoké kamenné kříže z 10. stol.). Přejedeme do oblasti Sliga, prohlídka historického centra města SLIGO . Zastávka pod stolovou horou BEN BULBEN u hrobu básníka W. B. Yeatse . Ubytování v oblasti.
3. den: Zastávka v malebném městečku WESTPORT , průjezd pod horou sv. Patrika , návštěva KYLEMORSKÉHO OPATSTVÍ , impozantní stavba, krásná viktoriánská zahrada, procházka po břehu stejnojmenného jezera. NP CONNEMARA , vyhlídková jízda drsným krajem zálivů, hor, jezer a rašelinišť kde si mj. prohlédneme návštěvnické centrum Národního parku Connemara možnost výstupu na Diamantovou horu a při procházce zdejší krajinou určitě uvidíme i slavné connemarské poníky. Na závěr dne procházka centrem univerzitního města GALLWAY . Nebude chybět náměstí Eyre Square, Latinská čtvrť, Church of St.Nicholas ani hospůdky lemující uličky u starých doků.
4. den: Zamíříme do drsné, ale nesmírně zajímavé vápencové oblasti THE BURREN "Skalnatá země". Ukážeme si úžasnou hrobku POLNABRONE DOLMEN z doby před 4 tisíci lety, dále městečko KILFENORA s nádhernými keltskými kříži a maličkou katedrálou. Podíváme se na fascinující útesy CLIFFS OF MOHER dosahující výšky 200 m a táhnoucí se v délce 8 km. Zastavíme v malebném městečku ADARE . Nocleh v oblasti Killarney.
5. den: Vyhlídková jízda po poloostrově Iveragh RING OF KERRY : skanzen BOG VILLAGE , přímořské městečko WATERVILLE , kam na dovolenou jezdíval Charlie Chaplin, překrásné výhledy na pobřeží irského jihozápadu, zálivy s písečnými plážemi, malebné městečko SNEEM a vyhlídky na nejvyšší irskou horu Carrantuohill (1040 m n.m.) a jezera NP Killarney. Na závěr zastavíme u viktoriánského sídla MUCKROSS na břehu stejnojmenného jezera a prohlédneme si centrum města KILLARNEY s krásnou katedrálou a stylovými hospůdkami.
6. den: Vydáme se na samotný západ Irska na poloostrově DINGLE : nádherná písečná pláž INCH , městečko DINGLE , keltská pevnost DUNBEG , nejzápadnější výběžek mys DUNMORE s výhledy na souostroví Blasket Islands, nejstarší irský kostelík Gallariova oratoř, tajemné kameny se starým keltským písmem Ogam.
7. den: Pokračujeme na jih ke zřícenině hradu BLARNEY CASTLE s legendárním kamenem výmluvnosti. Navštívíme MIDLETON – prohlídka historické palírny a návštěvnického centra nejslavnější irské whiskey Jameson . Přístav COBH , místo poslední zastávky Titanicu. Procházka centrem druhého největšího města Irské republiky CORKU .
8. den: Navštívíme irskou Akropoli, jak jsou nazývány pozůstatky církevních staveb na skále ROCK OF CASHEL ve stejnojmenném městečku, kde bylo na dvoře místních arcibiskupů uvařeno poprvé slavné černé pivo Guinness, vodní hrad CAHIR a půvabné vnitrozemské město KILKENNY v ohybu řeky Nore. Prohlédneme si nejvýznamnější památky vč. katedrály Sv.Canice, Rothe House i exteriéru kilkennského hradu.
9. den: Dopoledne si během procházky v krásné horské krajině prohlédneme ruiny starého irského kláštera Sv.Kevina v GLENDALOUGH (Údolí dvou jezer) v NP WICKLOW . Odpoledne DUBLIN , rušná O´Connell Street , první irská univerzita Trinity College, sbírky Národního muzea, katedrála Sv.Patricka , dublinský hrad, čtvrť vyhlášených hospod s živou hudbou Temple Bar a mnoho dalšího. Nocleh v Dublinu.
10. den: Individuální volno v Dublinu, v návaznosti na letový řád transfer na letiště, odlet do Prahy.