Smaragdová Sardinie - moře i památky

Ubytování: apartmán Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 2. září 2022

Cena zájezdu

od 14 990 Kč


Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám. Celý popis

Termíny a ceny

02.09. - 11.09.2022 pátek - neděle
polopenze autokarem
14 990 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • trajekty
  • průvodce
  • 7x ubytování v apartmánech (dvoulůžkové ložnice)
  • 6x česká polopenze (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou)

Cena nezahrnuje

  • Zájem o dokoupení kajut nahlašte při přihlášení nejpozději do 28.2. 2022. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty).

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • výběr ložnice v apartmánu - příplatek je účtován na osobu (příplatek: 350 Kč)
  • 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK, 2800 Kč)
  • lůžko ve 4lůžkové kajutě na cestě zpět (příplatek: 740 Kč)

Popis zájezdu

Smaragdová Sardinie - moře i památky

Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Sardinii .
2. den: Příjezd do městečka ISOLA ROSSA - barevné skály, krásná příroda a pláže.
3. den: Odpočinek u moře.
4. den: CAPO D'ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
5. den: Odpočinek u moře.
6. den: Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D'ELEFANTE.
7. den: ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
8. den: Odpočinek u moře.
9. den: Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.
10. den: Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Podobné zájezdy