Ötztalské Alpy + LATEMAR + BOLZANO s lehkou turistikou i pro děti (autobusem)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Ötztalské Alpy + LATEMAR + BOLZANO s lehkou turistikou i pro děti (autobusem)

Alpské masivy, naučné stezky, unikátní přírodní pyramidy, pastviny, hluboké lesy… a legendární ledový muž. Objevujte krajinu s příběhem tajemného Ötziho. Projdete se horskými loukami i údolími. Lanovkou vyjedete na Latemar. Prozkoumáte Bolzano, muzeum horolezectví či turistiky a ochutnáte zdejší sladkosti. Nechte se vtáhnout italskými Alpami – dopřejte sobě i dětem dobrodružství a zábavu!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne v průběhu programu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
večeře v hotelu o třech chodech

Program zájezdu

1. den: Odjezd autobusem z ČR dle nástupních míst. Cestou se zastavíme v Brixenu a navečer je plánován příjezd na ubytování v blízkosti Bolzana. Odjezd z Ostravy, pokračování po trase dle nástupních míst (přesné časy odjezdu budou upřesněny sedm dní před odjezdem) a následný přejezd hranicemi s Německem, Rakouskem a Itálii. V průběhu cesty zastávka ve městě Brixen , které je spojeno s nuceným pobytem Karla Havlíčka Borovského . Podíváme se, kde žil, a na pár hodin si vychutnáme atmosféru tohoto útulného městečka. Ve večerních hodinách dojezd na ubytování nedaleko Bolzana.
2. den: Dopoledne nás čeká výjezd lanovkou k nejvýše položenému hotelu v Alpách. Projdeme se krátce v okolí hotelu, které nabízí nádherné výhledy po hranicích Itálie a Rakouska. Odpoledne si užijeme spousty zábavy v botanické zahradě u Merana. Ráno se vydáme do  Ötztalských Alp v blízkosti Merana, kde před 5 000 lety skončila pouť pravěkého lovce – dnes jedné z neslavnějších mumií světa Ötziho . Lanovkou za pár minut vyjedeme k nejvýše položenému hotelu v Alpách (hotel Glacier s restaurací Grawand ve výše 3 212 metrů n. m.), odkud budeme obdivovat úžasné panorama. Uděláme si krátkou procházku ke kříži ve výšce 3 251 metrů n. m., podíváme se na italsko-rakouské hranice a navštívíme výstavu věnovanou ledovci i jeho pravěkému dobyvateli.  Odpoledne sundáme pohorky a naopak navštívíme pestrou botanickou zahradu Trauttmansdorf u Merana. Na své si příjdou milovníci květin, uvidíme, jak se pěstuje rýže a projdeme se částí věnovanou vzrostlým kaktusům. Malí i velcí cestovatelé jistě nevynechají návštěvu  Muzea turistiky v Tyrolsku . Prostřednictvím živě inscenovaných prostorů jsou návštěvníci zváni na napínavou cestu časem, příběh o 200leté historii turistiky je vypravován jak z pohledu cestovatelů tak i hostitelů. V zahradě je mnoho zajímavých atrakcí jako umělá jeskyně s pořadem o vzniku země, závěsný most mezi stromy nebo vysutá plošina, kde lze sledovat údolí z ptačí perspektivy.  Návrat na hotel a večeře. 
3. den: Dnešní den strávíme jihovýchodně od Bolzana, v překrásném pohoří Latemar v Jižním Tyrolsku. Navštívíme také horské městečko Predazzo, kde se můžete těšit na ochutnávku italských sladkostí. Tento den se opět vydáme obdivovat nádherné výhledy. Naším cílem bude doslova liduprázdný masiv Latemar , kam se dostaneme lanovkou. Zde si každý podle svých schopností a zájmu vybere z několika možností. Můžeme se projít geologickou naučnou stezkou , ti zdatnější se mohou vydat k horské chatě nad lanovkou do výšky 2 200 metrů n. m. nebo se budeme moci projet na horské dráze krásnými dolomitskými lesy .  V pozdním odpoledni navštívíme horské městečko Predazzo a okusíme některou z italských sladkostí v místní pekárně. Návrat na hotel a večeře. 
4. den: Vydáme se k přírodním Rittenským pyramidám, v Bolzanu pozdravíme lovce Őtziho a navštívíme také muzeum horolezectví Reinholda Messnera. Pozdní odpoledne a závěr dne si užijeme u hotelového bazénu.  Ráno vyjedeme k městu Bolzano a projdeme se naučnou stezkou kolem přírodních pyramid – až 30 metrů vysoké jílové sloupy s kamennými klobouky, které tu vytvořil ustupující ledovec a následné zvětrávání. Kolem poledne navštívíme samotné Bolzano , kde v muzeu spatříme mumii našeho dobrého známého – lovce Őtziho , s kterým jsme se seznámili už dříve na ledovci. Zájemci také mohou navštívit sýrárnu a ochutnat místní specilality. Při zpáteční cestě na hotel se zastavíme na hradě Firmian , jednom z dolomitských muzeí Reinholda Messnera , který tak vyjadřuje svůj dík horám a přibližuje horolezectví i vzdálené země všem návštěvníkům.  
5. den: Před cestou zpět si ještě užijeme výhledy hned ze dvou lanovek. Ráno vyrazíme na horu Piccolo Lagazuoi a odpoledne k masivu Cinque Torri. Odvážní sejdou tunelem z 1. světové války a navštívíme i unikátní válečné muzeum pod širým nebem. Ráno opustíme náš hotel, pojedeme přes Passo Pordoi , kde si uděláme krátkou zastávku, do průsmyku Falzarego . Lanovkou se vyvezeme na horu Piccolo Lagazuoi a po příjemné procházce na vyhlídku můžeme sejít tunelem vysekaným ve skále za 1. světové války. Na tuto dobrodružnou, ale bezpečnou cestu budeme určitě potřebovat baterku! Kdo dá přednost cestě lanovkou i dolů, může ještě navštívit muzeum první světové války – jsou zde vystavené uniformy, zbraně, věci denní potřeby, které vojáci při svém strastiplném pobytu v horách používali. V pozdějším odpoledni se přemístíme k masivu Cinque Torri a po výjezdu lanovkou se projdeme mezi skalami muzeem 1. světové války, tentokrát pod otevřeným nebem . K autobusu pak sejdeme krásnou a pohodlnoucestou lesem. Před odjezdem do ČR se ještě zastavíme v  Cortině d’Ampezzo , dějišti zimní olympiády v roce 1956. Starší ročníky zavzpomínají, mladší se budou těšit na rok 2021, kdy tu bude světový šampionát v alpském lyžování a hlavně na zimní olympijské hry v roce 2026. Poté si dáme poslední zmrzlinu nebo sklenku vína a vyrazíme na zpáteční cestu. Noční přesun do ČR. 
6. den: Návrat do ČR dle nástupních míst v brzkých ranních hodinách.