Řím, Neapolský záliv - Jižní Itálie od Říma po Capri s výstupem na Vesuv

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Řím, Neapolský záliv - Jižní Itálie od Říma po Capri s výstupem na Vesuv

Jižní Itálie od Říma po Capri s výstupem na Vesuv

Vydejte se do slunné Itálie za architektonickými skvosty. Splňte si tu své přání a vhoďte minci do Fontány di Trevi! Vystoupáte na sopku Vesuv a vstřebáte atmosféru popelem zasypaných Pompejí. Na jihu vás přivítá i kouzelný ostrov Capri.

Cena obsahuje

  • doprava autobusem
  • 2x ubytování v hotelu***/**** s vlastní koupelnou
  • 2x kontinentální snídaně
  • vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu 300 Kč (12 €)
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

  • pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
  • výlet lodí na Capri 40 €
  • vstupy v rámci programu


Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Rakousko.
2. den: Antický Řím: Během dne přijedete do Říma a prohlídku začnete v ministátu Vatikán . V rámci osobního volna navštívíte baziliku sv. Petra nebo vystoupáte na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Řím v sobě kloubí mnoho uměleckých směrů - dostanete možnost vydat se za antikou, renesancí i barokem. Vkročíte na náměstí Navona , kde stojí Fontána čtyř řek, prohlédnete si Pantheon , chrám všech bohů, a Fontánu di Trevi , do které nezapomeňte vhodit minci pro štěstí. Den můžete zakončit návštěvou Kolosea , kde se vžijete do představy gladiátorských zápasů, které se tu za vlády císařů odehrávaly. Následuje přejezd na hotel.
3. den: Vesuv, Pompeje, Herculaneum: Přesunete se autobusem na Vesuv a absolvujete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů, odkud zažijete překrásný výhled na celý Neapolský záliv. Poté vás čeká prohlídka Pompejí - antického města, které bylo v r. 79 n. l. zasypané popelem po výbuchu Vesuvu. Pompeje ztvárňují jedinečný archeologický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíte Venušin, Jupiterův a Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, dům Vettiů, Faunův dům a fresky v budově nevěstince Lupanare. Pokud nebudete mít zájem Pompeje navštívit, můžete individuálně přejet vlakem do Herculanea, které zaniklo společně s Pompejemi při tragickém výbuchu sopky. Po prohlídce návrat na hotel.
4. den: Neapol, Capri: Individuálně můžete navštívit město Neapol , ze kterého budete pokračovat plavbou lodí na ostrov Capri, oplývající skalnatým pobřežím a půvabnými zákoutími. Ostrov Capri je také známý jako Modrý ostrov díky křišťálově průzračné modré vodě. Je proto považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři . Budete mít možnost si vyjet podzemní lanovkou do hlavního města Capri, kde si projdete Augustovy zahrady , odkud se mezi omamnými květinami nabízí opravdu krásný výhled do krajiny. Případně je možné přejet autobusem do Anacapri , kde navštívíte vilu spisovatele a lékaře Axela Muntheho. Odtud lanovkou vyjedete na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro (589 m) s kruhovým výhledem na pobřeží i přilehlé ostrovy Ischia a Procida . V případě příznivého počasí využijte nabídku okružní plavby nebo návštěvy úchvatné Modré jeskyně . Po prohlídce místních pamětihodností a přírody se zrelaxujete na pláži a vykoupete se v moři. Odjezd zpět do ČR.
5. den: Příjezd do ČR: Příjezd do ČR v odpoledních/večerních hodinách.