Sardinská romance aneb pěšky severními oblastmi Sardinie

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Sardinská romance aneb pěšky severními oblastmi Sardinie

Sardinie je druhý největší ostrov Itálie a nachází se ve Středozemním moři. Ale to jistě již víte! Možná ale nevíte, že se jeho název odvozuje od slova „Sandalo“ neboli sandál. A my si společně místo sandálů nazujeme trekové boty a během těch pár dnů navštívíme nejvyhledávanější a nejkrásnější části severní Sardinie. Naše výlety budou doprovázeny všudypřítomnou macchií, pitoreskními žulovými útvary a průzračným mořem.

Program zájezdu

1. den: Přílet, transfer, ubytování Přílet na Sardinii. Transfer do hotelu a ubytování.
2. den: etapa č. 1: Capo Testa – od vykopávek až po hippies = 13 km Příjemná zahajovací túra po nejsevernějším poloostrově Sardinie Capo Testa vám představí něco z historie celého ostrova. Putování začnete u nuraghských osídlení, poté se přes římské pozůstatky dostanete do míst, kde ještě dnes pobývají příznivci hippies. Etapu zakončíte ve skalním labyrintu u majáku, na špici poloostrova s parádními výhledy na Korsiku. Ti z vás, kteří budou mít zájem se vykoupat, si budou moci vybrat z bezpočtu přírodních pláží.
3. den: etapa č. 2: Ostrov Caprera – romantika přírodních pláží = 12 km Při putováním ostrovem Caprera shlédnete překrásné romantické pláže, které jsou obklopeny hustým macchiovým porostem. Mimo to prozkoumáte dnes zapomenuté vojenské pevnosti a podíváte se na místo spjaté s vojevůdcem Garibaldim. Na závěr si prohlédnete ostrov z výšky, z jednoho z jeho nejvyšších vrcholů. 
4. den: etapa č. 3: lodí na severozápadní souostroví La Maddalena = odpočinkový výlet (cena 45 EUR) Během lodního výletu mezi ostrovy souostroví La Maddalena poznáte jedno z nejkrásnějších míst Středomoří. Pro ty, kteří si budou chtít zaplavat, bude několik možností koupání na krásných plážích, ale na své si při tomto výletu přijdou i ti, co na plážích neposedí. Ti se budou moci toulat po krásné okolní přírodě. 
5. den: etapa č. 4: Punta Limbara a troposférická základna United States Air Force = 14 km Tento výlet vás zavede do vnitrozemí ostrova na vrchol zvaný Punta Limbara , nazývaný též Zelený poklad ostrova. Při toulkách po tomto překrásném chráněném území mezi žulovými bloky si budete moci užívat překrásných výhledů  do oblasti Gallura. Radost budou mít jistě i příznivci United States Air Force, poněvadž na tomto místě je možno shlédnout bývalou radarovou základnu NATO.
6. den: etapa č. 5: San Pantaleo a Porto Cervo = 10 km Ráj bohatých Costa Smeralda není jen o krásných a velkých vilách, ale také o překrásné přírodě s mnoha zátokami a plážemi. Po prohlídce městečka San Pantaleo, které leží pod mohutnými skalními stěnami a je vyhledávaným útočištěm řady umělců, se vydáte po pohodové cestě mezi olivovníky až na krásnou pláž Razza di Juncu. Relax po túře, pohoda, koupání a místní občerstvení. Kombinace, které není nikdy dost.  Cestou zpět si prohlédnete bohaté a slavnými lidmi proslavené městečko Porto Cervo .
7. den: etapa č. 6: Costa Paradiso = 9 km Chodit po strmých útesech, mít nad hlavou skalní stěny, kochat se nekonečným obzorem moře, ve kterém se třpytí sluneční paprsky, koupat se na krásné přírodní pláži. Sen? Ne! Realita túry na pobřeží Costa Paradiso. Co víc si přát? ???? 
8. den: Odlet Transfer na letiště a následný odlet do Prahy. 
9. den: 8. - 9. den (v případě pobytu na 9 nocí) Pobyt u moře a individuální túry v oblasti městečka Palau.
10. den: Transfer na letiště a následný odlet do Prahy. 
11. den: