To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ (letecky

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: polopenze
1 termín od 11. dubna 2022

Cena zájezdu

od 36 990 Kč


Lipari, Vulcano, Panarea, Stromboli… Připraveni na perly Tyrhénského moře? S nadšeným průvodcem objevíte zajímavosti i skrytá místa Liparských ostrovů a Sicílie. Zhlédnete největší katedrálu normanské architektury, chrlící lávovou show či unikátní vulkanické útvary. Projdete se filmovým městečkem Savoca mafiánského Kmotra. Nasajete atmosféru Palerma i Taorminy a ochutnáte sicilskou kuchyni. Dopřejte si cestu rájem a prožijte Sicílii, na kterou se nezapomíná! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Srovnání... Celý popis

To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ (letecky

Termíny a ceny

srpen 2021

29.08. - 04.09.2021 neděle - sobota
polopenze letecky
36 990 Kč
cena za 7 dní

duben 2022

11.04. - 19.04.2022 pondělí - úterý
polopenze letecky
36 990 Kč
cena za 9 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenky Praha–Katánie–Praha s přestupem
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • doprava po vyhrazenou část programu
 • lodní doprava v rámci programu na ostrovy
 • 6x ubytování ve 4* hotelu
 • 6x polopenze
 • průvodcovské služby českého nebo slovenského průvodce

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • vstupné do památek
 • kurz vaření pro zájemce na místě (dle domluvy): 20–40 EUR
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Palerma a Taorminy + LIPARSKÉ OSTROVY + SICILSKÁ KUCHYNĚ (letecky

Lipari, Vulcano, Panarea, Stromboli… Připraveni na perly Tyrhénského moře? S nadšeným průvodcem objevíte zajímavosti i skrytá místa Liparských ostrovů a Sicílie. Zhlédnete největší katedrálu normanské architektury, chrlící lávovou show či unikátní vulkanické útvary. Projdete se filmovým městečkem Savoca mafiánského Kmotra. Nasajete atmosféru Palerma i Taorminy a ochutnáte sicilskou kuchyni. Dopřejte si cestu rájem a prožijte Sicílii, na kterou se nezapomíná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

snídaně v hotelu formou bufetu
během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
večeře v hotelu formou bufetu

Ubytování: hotel ***

4* hotel v oblasti Capo d'Orlando – ideální výchozí bod pro výlety do okolí

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Katánie se dopravíme na hotel a ubytujeme. Další program se bude odvíjet dle letových řádů a času příletu. Odlet z Prahy dle leteckých řádů do Katánie s přestupem (pravděpodobně v Římě). Přesun transferem na hotel, případná procházka do okolí nebo možnost volného programu.
2. den: Vydáme se trajektem na sopečné ostrovy Lipari a Vulcano ze souostroví Liparských ostrovů, které patří k Sicílii a jsou považovány za pozemský ráj v Tyrhénském moři. Vychutnáme si zdejší atmosféru a vyzkoušíme i vyhlášené tuňákové speciality. První zastávkou bude hlavní město a zároveň největší ostrov – Lipari . Město Lipari se rozprostírá mezi dvěma přístavy,  Marina Lunga a Marina Corta . Projdeme se historickým centrem, které si zachovává svůj středověký ráz a navštívíme opevněnou čtvrť Castello . Za ochutnání zde na ostrově stojí čerstvé ryby, především tuňák , kterého v rámci oběda můžeme společně vyzkoušet.  Později se přesuneme na druhý ostrov –  Vulcano . Ostrov stále vře a vzduch je  plný přírodních sírových par tzv. fumarole . Na ostrově je tak velice populární koupání v horkých pramenech, které vyvěrají přímo v moři , nebo návštěva místních termálních bazénů různých teplot. Typické pro tento ostrov jsou také černé písčité pláže , bahenní termály nebo „Údolí příšer“ , kde jsou k vidění vulkanické přirodní útvary.  V podvečer nás čeká plavba zpátky do přístavu v Capo d'Orlando a přesun na hotel.
3. den: Dnešní den strávíme v metropoli Palermo. Zhlédneme nejznámější památky a zažijeme nevšední atmosféru s nádechem arabské minulosti. Zastavíme se i v nedalekém Monrealu, kde navštívíme katedrálu postavenou velikánem Vilémem II.  V ranních hodinách se přesuneme do města Monreale , nedaleko Palerma. Navštívíme zde stejnojmennou katedrálu, která je jednou z největších dochovaných památek normanské architektury na světě. Součástí této pamětihonosti je také klášter skrývající jedinečnou křížovou chodbu v původním stavu . Celkem 228 dvojic sloupů z barevného mramoru lemuje zdejší dvůr a na sloupech jsou zobrazeny motivy z bible či motivy významných náboženských osobností. Nevynecháme ani místo vedle kláštera –  Belvedere, ze kterého je nádherný pohled na celé město.   Následovat bude přejezd do hlavního a největšího města Sicílie. Palermo je od středověku hlavním městem ostrova a pátým největším městem v Itálii. Navštívíme významnou katedrálu, která je ikonou města. Projdeme se po  Quattro Canti, rušné křizovatce  spojující hned čtyři čtvrti (Albergheria, Capo, Vucciria a La Kalsa). Zastavíme se také u největšího divadla Teatro Massimo, které bylo postaveno v roce 1897 .    Palermo je město, o kterém se tvrdí, že již ztratilo pověstný lesk a slávu, ale stále z něj srší jeho velikost a energie. Přístavní město je velice živé, ale zároveň tvrdé a rozporuplné. Široké bulváry s restauracemi a kavárnami střídají úzké uličky spojeny prádelními šnůrami a atmosférou běžného života. Město je plné parků, palem a kaktusů. Ve vzduchu je cítit arabská minulost a vůně orientu.  V podvečer návrat na hotel. 
4. den: Čeká nás plavba lodí za dalšími Liparskými ostrovy – Stromboli a Panarea. Prohlédneme si typické bílé domečky ostrova Panarea a na Stromboli ochutnáme dezertní víno z odrůdy Malvasia.  První zastávkou bude nejmenší ostrov Liparského souostroví – Panarea , který se podobá řeckému ostrovu Santorini . Bílé domečky v kontrastu s blankytně modrým mořem jsou pastvou pro oči, ale i na duši. Ostrovem vedou pouze chodníčky, neboť jeho rozloha je pouze 3,4 km2. Není se proto čemu divit, že se Panarea stala útočištěm bohatých, kteří se svými jachtami kotví v zátoce Cala Junco u jižního břehu ostrova. Průzračné moře a výhledy z vrcholů ostrova do širokého okolí si rychle zamilujete. Druhou zastávkou bude ostrov Stromboli s činnou sopkou , který každých 15–20 minut předvádí „prskající show“. Ani my si tento zážitek nenecháme ujít, protože ostrov budeme opouštět ve večerních hodinách.  Po sopce Stromboli byl pojmenován tzv. strombolský typ erupce , kdy je žhavá láva vymršťována vzhůru, ale obvykle padá zpět do kráteru. Nezpůsobuje tak příliš velké škody, stejně tak jako Stromboli, která za dobu své existence nezničila ani jednu místní osadu.   Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách. 
5. den: Dnešek věnujeme odpočinku na pláži a volnému programu. Případně bude možnost krátké společné procházky do okolí a přilehlého městečka. Pro zájemce je připraven kurz sicilské kuchyně.  Hotel se nachází v Capo d'Orlando , tato oblast je výbornou příležitostí ke koupaní a odpočinku na pláži. Odpoledne se společně můžeme podívat do města. Pro zájemce je možnost přiobjednání kurzu sicilské kuchyně v doporovodu naší průvodkyně, která bude pomáhat s překladem místního kuchaře, který kurz povede. Společně budeme připravovat dvouchodové menu a naučíme se, jak připravit čerstvé těstoviny . Kurz je zakončený společnou večeří se sklenkou místního vína . 
6. den: Přesuneme se na východní pobřeží a navštívíme filmové město Savoca a nedalekou Taorminu. Říká se, že kdo nebyl v Taormině, nebyl na Sicílii, a právě proto tohle místo nemůžeme při našem objevování vynechat.  Nejprve se vydáme do   malebné horské sicilské vesničky Savoca , která proslula zejména natáčením mafiánského filmu Kmotr z roku 1972. Savoca leží v kopcovité krajině, kde se snad zastavil čas a ikonickou je zde mafiánská  atmosféra spojený právě s tímto filmem. Najdeme zde několik menších kostelů, hrad a klášter s katakombami , v nichž jsou uchována mumifikovaná těla v dobovém oblečení. Následně navštívíme naopak nejživější město na ostrově – nedalekou Taorminu. Z úbočí hory Monte Tauro se naskýtá nádherný výhled na k západní části sopky Etny a při dobré viditelnosti lze dohlédnout až do Kalábrie. Za vidění stojí i zdejší  Řecké divadlo, jehož historie spadá až k 1. století a právě odtut nás čekají ty nejkrásnější výhledy do okolí. Odpoledne budeme věnovat jižanskému stylu života , kdy si v osobním volnu můžete posedět v jedné z mnoha příjemných kavárniček nebo se věnovat nákupům místních suvenýrů. V podvečer přejezd zpátky na hotel. 
7. den: Odlet zpět do ČR. V případě odletu v pozdějších hodinách se ještě zastavíme ve městě Katánie. Poté již bude následovat let s přestupem zpátky do Prahy.