To nejlepší z Říma + PAPEŽSKÉ BAZILIKY + KONVENT SVATÉHO FRANTIŠKA Z ASSISI

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 3. září 2026

Cena zájezdu

od 27 990 Kč


Itálie, jak jste ji dosud nepoznali… Ve Vatikánu vás čeká chrám sv. Petra s Michelangelovou Pietou. Prohlédnete si římské papežské baziliky, františkánský konvent i baziliku sv. Františka z Assisi zapsanou na seznamu UNESCO. Navštívíte rodiště sv. Valentýna, nevynecháte Fontánu di Trevi či Koloseum a bude čas i na italskou kávu a kuchyni. Dopřejte si Řím a místa se silným duchovním příběhem! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás... Celý popis

To nejlepší z Říma + PAPEŽSKÉ BAZILIKY + KONVENT SVATÉHO FRANTIŠKA Z ASSISI

Termíny a ceny

03.09. - 07.09.2026 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
27 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Řím – Praha
  • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • doprava letiště – hotel – letiště
  • doprava do Assisi a Terni
  • 4x ubytování ve 3* hotelu
  • 4x snídaně
  • služby průvodce (mimo individuální volno)
  • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

  • zavazadlo za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
  • cestovní pojištění léčebných výloh (není-li sjednáno)
  • vstupné do památek
  • jízdné po Římě
  • doporučené kapesné: 250 EUR (včetně vstupného a dopravy na místě)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 500 Kč

    • Pobytové zájezdy
    • Eurovíkendy

Popis zájezdu

To nejlepší z Říma + PAPEŽSKÉ BAZILIKY + KONVENT SVATÉHO FRANTIŠKA Z ASSISI

Itálie, jak jste ji dosud nepoznali… Ve Vatikánu vás čeká chrám sv. Petra s Michelangelovou Pietou. Prohlédnete si římské papežské baziliky, františkánský konvent i baziliku sv. Františka z Assisi zapsanou na seznamu UNESCO. Navštívíte rodiště sv. Valentýna, nevynecháte Fontánu di Trevi či Koloseum a bude čas i na italskou kávu a kuchyni. Dopřejte si Řím a místa se silným duchovním příběhem!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 600.00 Kč
Dítě 1.00 Kč
Student 100.00 Kč

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelu v jednolůžkových, dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování v menších pokojích s vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy. Po příletu do Říma přejedeme objednaným transferem na hotel a ubytujeme se. Dle časových možností případná společná procházka městem.
2. den: Dnešek věnujeme Vatikánu a významným chrámům Říma. Prohlédneme si baziliku sv. Petra a další papežské baziliky. Ochutnáme také místní specialitu s šálkem lahodné italské kávy. Po snídani se vydáme na prohlídku Vatikánu , nejmenšího státu světa. Naše putování začne na Svatopetrském náměstí s monumentální kolonádou Berniniho, která symbolicky objímá všechny příchozí. Následně navštívíme  baziliku sv. Petra . V jejím interiéru si prohlédneme mistrovská díla světového umění, mimo jiné Pietu od Michelangela . Po prohlídce Vatikánu se přesuneme k bazilice Santa Maria Maggiore , jedné ze čtyř hlavních papežských bazilik Říma . Tento chrám zasvěcený Panně Marii  nás okouzlí svou monumentální architekturou i jedněmi z nejstarších dochovaných křesťanských mozaik , které patří k nejcennějším památkám raného křesťanství. Naše další kroky povedou do baziliky Santa Prassede , nenápadné, avšak mimořádně cenné památky proslulé nádhernými byzantskými mozaikami . Největší pozornost zde přitahuje kaple sv. Zena , často označovaná jako „Zahrada ráje“. Během prohlídky si dopřejeme příjemnou přestávku na tradiční římské cukroví maritozzo a šálek pravé italské kávy , abychom načerpali energii na další objevování města. Po krátkém odpočinku navštívíme baziliku San Clemente , jedinečnou památku, která v sobě ukrývá tři historické architektonické styly – od raně křesťanské baziliky přes antický římský dům až po starověký mithraický chrám. Tato stavba nám umožní nahlédnout do vývoje Říma napříč staletími. Na závěr dne se vydáme k bazilice sv. Jana v Lateráně , která je katedrálou římského biskupa – papeže – a nejstarší a nejvýznamnější bazilikou Říma . Je označována jako „matka a hlava všech kostelů města i světa“ a svou monumentalitou i duchovním významem symbolicky uzavírá naše putování po křesťanském Římě.
3. den: Vydáme se do malebného Assisi, spojeného se sv. Františkem, patronem Itálie. Prohlédneme si jeho baziliku i františkánský konvent. Odpoledne navštívíme Terni, rodiště sv. Valentýna. Ráno se vydáme na celodenní výlet do malebného města Assisi , ležícího na úbočí hory Monte Subasio, které je neodmyslitelně spjato se sv. Františkem, patronem Itálie . Naše prohlídka začne u papežské baziliky sv. Františka , místa posledního odpočinku sv. Františka a jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa, zapsaného na seznamu UNESCO . Součástí komplexu je také posvátný františkánský konvent , jenž dodnes slouží svému duchovnímu poslání. Následně se vydáme na procházku historickým centrem Assisi .   Projdeme se k Piazza del Comune , hlavnímu náměstí, kde se nachází zachovalý římský chrám bohyně Minervy , dnes přestavěný na kostel Santa Maria Sopra Minerva. Úzké kamenné uličky, středověké domy a nádherné výhledy do umbrijské krajiny dodávají tomuto duchovnímu místu jedinečnou atmosféru.  V odpoledních hodinách se přesuneme do města Terni , odkud pochází sv. Valentýn, patron zamilovaných . Zde navštívíme baziliku San Valentino , vystavěnou nad hrobem tohoto světce, která je významným poutním místem a symbolem lásky a oddanosti. Následovat bude procházka městem Terni, během níž zhlédneme historické centrum s katedrálou Santa Maria Assunta , římské památky i příjemná náměstí s kavárnami a obchody. Ve večerních hodinách návrat zpět na ubytování, plni dojmů z míst, která v sobě spojují duchovní tradici, historii i romantiku střední Itálie.
4. den: Zůstaneme v srdci Říma a navštívíme jeho slavné památky. Nevynecháme Koloseum, Forum Romanum nebo slavnou Fontánu di Trevi a naplno si užijeme atmosféru Věčného města. Ráno zahájíme u symbolu Říma – slavného Kolosea , největšího antického amfiteátru na světě. Tato monumentální stavba z 1. století n. l., postavená za vlády císaře Vespasiána a Tita, byla dějištěm gladiátorských zápasů , her i velkolepých představení pro desetitisíce diváků.  Jen pár kroků od Kolosea se nachází  Forum Romanum , někdejší politické, náboženské a společenské centrum antického Říma. Pozůstatky chrámů, bazilik a vítězných oblouků nás na okamžik přenesou do historie mezi řečníky na tribunách, triumfální průvody vítězných vojevůdců i každodenní ruch starověkého města.  Poté budeme pokračovat k monumentálnímu památníku Vittoria Emanuela II. , prvnímu králi sjednocené Itálie. Tato impozantní stavba z bílého mramoru , často nazývaná „Oltář vlasti“, se tyčí nad náměstím Piazza Venezia a nabízí nádherné výhledy na historické centrum města.  Odpoledne se přesuneme do barokního srdce Říma na elegantní Piazza Navona , jedno z nejkrásnějších náměstí města, vybudované na místě antického stadionu císaře Domiciána. Zdobí jej tři fontány, z nichž nejznámější je Fontána čtyř řek od Gian Lorenza Berniniho, představující čtyři světadíly tehdejšího světa.  Závěr dne bude patřit proslulé Fontáně di Trevi , největší a nejslavnější římské fontáně, mistrovskému dílu vrcholného baroka . Podle tradice vhodíme minci přes pravé rameno do jejích vod, abychom si zajistili návrat do Říma.
5. den: Po snídani dle možností letového řádu poslední společná procházka Římem nebo přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.