To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 21. září 2022

Cena zájezdu

od 20 090 Kč


Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a Neapolského zálivu. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi, spatříte majestátní Vesuv a z krásy Pompejí vás zamrazí. Vypravte se s námi do Věčného města i do krajiny vonící cypřiši a zažijte Řím, Neapol, Pompeje a Vesuv! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je... Celý popis

To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

duben 2022

21.04. - 25.04.2022 čtvrtek - pondělí
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za 5 dní
27.04.2022 st středa - pondělí
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za -1 dní

září 2022

21.09. - 25.09.2022 středa - neděle
snídaně letecky
20 090 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenku Praha – Řím – Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
 • výlet do Neapole, Pompejí a na Vesuv(transfer a Vesuv)
 • průvodcovské služby
 • tištěný průvodce městem zdarma

Cena nezahrnuje

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • vstup do Pompejí(cca 17 EU)
 • jízdné po Římě
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupenky na místě
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 200 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Říma + POMPEJE + VESUV (letecky z Prahy)

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Říma a Neapolského zálivu. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, vhodíte minci do Fontány di Trevi, spatříte majestátní Vesuv a z krásy Pompejí vás zamrazí. Vypravte se s námi do Věčného města i do krajiny vonící cypřiši a zažijte Řím, Neapol, Pompeje a Vesuv!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Koloseum + Forum Romanum

Dospělý 590.00 Kč
Dítě 100.00 Kč
Student 250.00 Kč

Vatikánská muzea

Dospělý 740.00 Kč
Dítě 350.00 Kč
Student 350.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu je kontinentální
během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování: hotel ***

hotel 3* v blízkosti centra Říma
hotel je dostupný autobusem nebo jinou MHD do centra města

Program zájezdu

1. den:   Odlet z Prahy do   Věčného města – Říma , po příletu ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost první společné procházky Římem.
2. den: Prohlídka nejznámnějších římských památek - Koloseum či Palatina, procházka cestou římských fór a návštěva rušné obchodní třídy s fontánou di Trevi a Španělskými schody.  Prohlídka s průvodcem – začneme u  Kolosea , Palatina a  Fora Romana – kde se odehrávaly gladiátorské zápasy, zde budeme mít dostatek času na prohlídku. Uvidíme  Konstantinův oblouk ,   Césarovo fórum , největší  Trajánovo fórum , novodobý památník Viktora Emanuela II. , a vstoupíme až a Kapitol, kde budeme mít Forum Romanum jako na dlani. Z vyhlídky budeme mít nádherný výhled na město kopulí. Pokračujeme rušnou obchodní třídou  Via del Corso  k nejslavnější fontáně –  Fontáně di Trevi , kterou proslavil F. Fellini ve svém Dolce Vita. Vhodíme minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě – u  Španělských schodů  proslulých módními přehlídkami – a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě – Via Condotti , kde se nachází butiky slavných italských návrhářů. Následovat bude přesun zpátky na hotel, případně volný program nebo večeře s průvodcem.
3. den: Výlet do Pompejí, na sopku Vesuv a krátká zastávka v Neapoli.  Výlet – ráno ihned po snídani objednaným transferem odjedeme do Pompejí. Pompeje byly zasypány při výbuchu Vesuvu v roce 79 a díky tomu zůstalo město zakonzervováno do dnešních dnů. Zde budeme mít čas na prohlídku s místním průvodcem, který nás areálem provede. Poté se pojedeme podívat na Vesuv, vystoupáme autobusem k hornímu parkovišti odkud nás bude čekat krátky výstup ke kráteru, odkud jsou překrásné vyhlídky na  Neapolský záliv . K večeru si krátce prohlédneme jedno z nejstarších měst světa Neapol, kde si vychutnáme itálskou kávičku na náměstí Plebiscito . Uděláme si krátkou procházku k přístavu, kde se nám naskytne nádherný výhled na sopku Vesuv. Poté bude následovat přesun zpět do Říma . Předpokládaný návrat na hotel je v pozdních večerních hodinách. 
4. den: Po snídani navštívíme Vatikánská muzea – Sixtinská kaple s freskovým cyklem od Michelangela – Stvoření světa, Poslední soud, Rafaelovy stanze, Egyptské muzeum, Etruské muzeum, Sál map a další. Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě – nám. sv. Petra  s nádhernou  Berniniho kolonádou. Vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu – dílo teprve 25letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky. Vydáme se k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je Andělský most  s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla . Pak navštívíme barokní náměstí Piazza Navona  s fontánami , Fontánu čtyř řek od Berniniho, kostel sv. Agnese in Agone   a procházku zakončíme u Pantheonu   –  chrámu všech bohů .
5. den: Po snídani – dle letového řádu – program s průvodcem v Římě nebo odjezd transferem na letiště a návrat do ČR .