Toskánsko a Lazio

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 16. srpna 2021

Cena zájezdu

od 10 690 Kč


Poznejte idylický a zapomenutý kraj Etrusků, středověkých hrabat a kardinálů. Památky UNESCO, nejkrásnější městečka Itálie, kudy sestupují na zem andělé, etruské nekropole a skalní cesty vie cave. Čeká vás idylická krajina toskánského venkova, proslulá vína a krásné koupání. Celý popis

Termíny a ceny

16.08. - 22.08.2021 pondělí - neděle
snídaně autokarem
10 690 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 4x ubytování v hotelu
  • 4x snídani
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, místního průvodce po Sieně, vstupy

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
  • 2x večeře (příplatek: 1000 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 2800 Kč)
  • svoz z Pardubic a Hradce Králové - od 6 osob (příplatek: 300 Kč)

Popis zájezdu

Toskánsko a Lazio

Poznejte idylický a zapomenutý kraj Etrusků, středověkých hrabat a kardinálů. Památky UNESCO, nejkrásnější městečka Itálie, kudy sestupují na zem andělé, etruské nekropole a skalní cesty vie cave. Čeká vás idylická krajina toskánského venkova, proslulá vína a krásné koupání.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: CIVITA DI BAGNOREGIO - kouzelné raně středověké městečko na dvou skalních ostrozích s výhledy do kraje. VITERBO - bývalé sídlo papeže, středověké město obehnané hradbami.
3. den: CAPRAROLA - pozdně renesanční venkovská vila Palazzo Farnese s freskovou výzdobou a zahradami s fontánou. TARQUINIA - jedinečná etruská nekropole, hrobky s nádhernou výzdobou (UNESCO), koupání v moři. TUSCANIA - bývalé biskupské sídlo se dvěma románskými kostely v lombardském stylu (exteriéry).
4. den: BOLSENA - město na břehu největšího jezera vulkanického původu v Evropě. SATURNIA - koupání v travertinových kaskádách s jezírky se sirnou vodou. Turistika romantickou krajinou s úžasnými vyhlídkami na město na vysoké skále. PITIGLIANO - město na skalním výběžku, středověké uličky, bývalé židovské ghetto.
5. den: Městečko SOVANA se zříceninou hradu rodu Aldobrandeschi, paláci a románským dómem, archeologický areál s etruskými skalními hrobkami a fascinujícími skalními cestami, lehká turistika. SORANO - město jak středověká pohádka, přejezd do oblasti VAL D’ ORCIA (UNESCO), typická toskánská krajina, románské opatství SANT ANTIMO. Zastávka v renesančním městě PIENZA (UNESCO), fakultativně večeře.
6. den: MONTEPULCIANO - historické centrum, ochutnávka vína. SIENA (UNESCO) - fakult. prohlídka s místním průvodcem, kostel S. Domenico, klášter Kateřiny Sienské, románsko-gotický dóm, nejkrásnější náměstí Itálie Campo, fakultativně italská večeře na rozloučenou, noční přejezd.
7. den: Návrat do Prahy dopoledne.

Podobné zájezdy