Benátky San Marino a Verona s pobytem u moře

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 3. září 2021

Cena zájezdu

od 11 031 Kč 11 990 Kč


Verona - Ravenna - Faenza - Rimini - San Marino - Benátky Celý popis

Benátky San Marino a Verona s pobytem u moře

Termíny a ceny

03.09. - 12.09.2021 pátek - neděle
polopenze autokarem (Praha)
Sleva 8% 11 990 Kč 11 031 Kč
cena za 10 dní

Informace o cenách

Slevy

 • stálý klient (sleva: -240 Kč)

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • dopravu luxusním autokarem
 • prohlídka keramické dílny ve Faenze
 • ochutnávka likérů v San Marinu
 • návštěva sklípku s degustací - v okolí San Marina
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 350 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3390 Kč)
 • fakultativní výlet Perugia Assisi (příplatek: 400 Kč)
 • fakultativní výlet Loreto Urbino (příplatek: 300 Kč)
 • fakultativní výlet Bologna (příplatek: 300 Kč)
 • svoz Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary (příplatek: 500 Kč)
 • svoz Svitavy, Polička (příplatek: 600 Kč)
 • svoz Chlumec nad Cidlinou, Poděbrady (příplatek: 400 Kč)
 • trajekt Chioggia/Benátky/Chioggia cca 15 EUR
 • vstupy, místní dopravu, pobytové a vstupní taxy, fakultativní služby cca 80 EUR

Popis zájezdu

Benátky San Marino a Verona s pobytem u moře

Verona - Ravenna - Faenza - Rimini - San Marino - Benátky

Stravování: polopenze

Polopenze, snídaně kontinentální, večeře servírované

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma: Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň

Ubytování: hotel ***

ubytování je zajištěno v Rimini, v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den: Ráno přijedeme do Verony, jednoho z nejromantičtějších italských měst, proslulého milostným příběhem Romea a Julie. Město nás uchvátí svými úzkými uličkami a spoustou historických památek, které městu dávají tu pravou atmosféru. Jeden z největších římských amfiteátrů na světě Arena di Verona na Piazza Bra, slavný Casa di Giulietta (Juliin dům) s dvorem plným milostných psaníček, hlavní náměstí Piazza dei Signori s tržištěm Piazza Erbe (Zelný trh) se sochou slavného básníka Dante Alighieriho, městské kostely a paláce – to vše nás očekává ve Veroně. Odpoledne příjezd do Rimini, ubytování, dle časových možností individuální volno, večeře.
3. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativní výlet Perugia Assisi: dopoledne odjezd na prohlídku Perugie, malebného historického univerzitního města ležícího na vrchu uprostřed zelené krajiny, proslaveného výrobou čokolády. Snad nejznámější dominantou města je krásně zdobená Fontána Maggiore. Významnou stavbou města je dóm, ukrývající hrobky dvou papežů Urbana IV. a Martina IV. Pro milovníky sladkého je tu slavná čokoládovna Perugina z roku 1907. Právě odtud pochází, mezi Italy nejoblíbenější, lískooříškové bonbóny Baci s jemnou lanýžovou náplni. Italové je milují natolik, že jich ročně spořádají 350 miliard kusů! Odpoledne se přesuneme do města Assisi, rodiště sv. Františka z Assisi, patřící hned po Vatikánu mezi hlavní poutní místa. Obdivovat budeme dominantu města, baziliku sv. Františka (UNESCO) s hrobem světce. Jeho následovnici, sv. Kláře z Assisi, zakladatelce ženského řádu klarisek, je zasvěcena bazilika sv. Kláry. Návrat na ubytování, večeře.
4. den: Snídaně, dopoledne odjezd do Ravenny, bývalého hlavního města Západořímské říše. Díky tomu se Ravenna honosí zachovanou římskou a byzantskou architekturou a řada staveb je zapsaná na seznam UNESCO. Navštívíme mauzoleum Gally Placidie, dcery římského císaře, s jedinečně zachovanými mozaikami, slavnou osmibokou baziliku San Vitale, vrcholné dílo byzantského umění. Nejvýznamnější památkou pro samotné obyvatele Ravenny je ale hrobka Dante Alighieriho, který právě zde dokončil Božskou komedii, své vrcholné dílo. Odpoledne se vydáme do nedaleké Faenzy, města s dlouhou tradicí výroby keramiky, které dalo název známému druhu nádobí – fajáns. Jednu z vyhlášených keramických dílen zde také navštívíme. Návrat na ubytování, večeře.
5. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativní výlet Loreto Urbino: dopoledne vyrazíme na prohlídku proslulého poutního místa Loreto (Santa Casa – Svatá chýše). Toto místo nese označení pro údajný dům Panny Marie, který byl podle legendy koncem 13. století přenesen andělskými bytostmi z Nazaretu do města Trsat v Chorvatsku a následně právě sem. Po tomto vzoru byly od 17. století budovány loretánské kaple (lorety), které známe také z českých krajů. Při zpáteční cestě se zastavíme ve městě Urbino s cennými renesančními památkami, z nichž vyniká Palazzo Ducale, a rodný dům Raffaela Santi, jednoho z nevýznamnější malířů a architektů renesance. Večer návrat na ubytování, večeře.
6. den: Snídaně, dopoledne prohlídka historického centra Rimini, naším cílem bude Arco di Augusto, vstupní oblouk do historického jádra města, náměstí Piazza Tre Martiti s Malatestovým chrámem, hlavním dómem města. Dále budeme pokračovat k Tiberiovu mostu, nejstaršímu silničnímu mostu na světě. Místní jsou na tuto památku natolik pyšní, že ji má také Rimini ve svém znaku. Kultura země nejsou jen památky, připomeneme si to na hlavním trhu se směsicí vůní čerstvého ovoce a zeleniny, ryb, uzenin a skvělých sýrů. Odpoledne se vydáme na prohlídku nejstarší republiky na světě San Marina, malého státu na vrcholu hory s dominantou hory Monte Titano. Na třech vrcholcích jsou tři pevnostní věže s úžasnými výhledy do okolí. V centru města si nenecháme ujít střídání stráží v typických uniformách před radnicí Palazzo Pubblico. Poté dojedeme do sklípku na degustaci místních vín a typických produktů. Ve večerních hodinách návrat na ubytování, večeře.
7. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativní výlet Bologna: Po snídani odjedeme do Bologni, nádherného univerzitního města proslaveného nejen šikmými věžemi Due Torri, ale také věhlasnou gastronomií. Na hlavním náměstí Piazza Maggiore navštívíme gotickou baziliku San Petronio s 22 kaplemi a poledníkem astrologa Cassiniho ukazující den v roce a určující délku slunečního roku. Na náměstí Piazza del Nettuno si prohlédneme manýristickou kašnu Neptuna. Dále také navštívíme boloňskou univerzitu, jednu z nejstarších na světě. V odpoledních hodinách návrat na ubytování, večeře.
8. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
9. den: Snídaně, odjezd do Chioggie, kde se nalodíme na trajekt (příplatek) a přejedeme k návštěvě slavných Benátek. Nádherné historické stavby a kanály nahrazující silnice se staly symbolem tohoto města. Navštívíme proslulé náměstí sv. Marka, se stejnojmenným kostelem patrona Benátek, uvidíme slavný Dóžecí palác, postavený ve stylu benátské gotiky, sídlo dóžat a po staletí centrum moci. Ze zvonice sv. Marka je nádherný pohled na město a ze břehu zase budeme obdivovat zaparkované gondoly, které na pozadí s ostrůvkem San Giorgio vytváří neopakovatelné scenérie, tak typické pro Benátky. Další zajímavou stavbou je Most vzdechů, kamenný obloukový most, pojmenovaný podle sténání vězňů, kteří jím procházeli z náměstí do vězení. Úzkými uličkami dojdeme až ke slavnému mostu Ponte Rialto klenoucí se přes Canal Grande, hlavní dopravní tepnu města. Z mostu Ponte dell´Accademia uvidíme další z dominant, kostel Santa Maria della Salute, vystavený u ústí kanálu jako památka na zastavení šíření moru. Návrat lodí do Chioggie, večer odjezd zpět do ČR.
10. den: Příjezd do ČR v ranních hodinách.