Okruh Tchaj-wanem

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
3 termíny od 4. května 2022

Cena zájezdu

od 85 990 Kč


Termíny a ceny

květen 2022

04.05. - 15.05.2022 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
85 990 Kč
cena za 12 dní (9 nocí)

srpen 2022

17.08. - 28.08.2022 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
85 990 Kč
cena za 12 dní (9 nocí)

listopad 2022

02.11. - 13.11.2022 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
85 990 Kč
cena za 12 dní (9 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Taipei – Praha
  • letištní taxy
  • 9x nocleh v hotelech 4
  • plnou penzi
  • českého průvodce ESO travel a místního průvodce
  • transfery klimatizovaným busem
  • výlety a vstupy do památek

Cena nezahrnuje

  • spropitné pro místního průvodce a řidiče
  • cestovní pojištění
  • fakultativní výlety nad rámec programu

Popis zájezdu

Okruh Tchaj-wanem


Program zájezdu

1. den: PRAHA - TAIPEI: Odlet v odpoledních hodinách z letiště v Praze.
2. den: TAIPEI: Přílet do Taipei, prohlídka Památníku demokracie, návštěva bývalého nejvyššího mrakodrapu světa Taipei 101, transfer do hotelu, večeře, nocleh.
3. den: TAIPEI - HUALIAN: Snídaně, navštívíme Národní park Taroko Georgie a jednu z největších turistických atrakcí Tchaj- -wanu, soutěsku Taroko (UNESCO). Prohlédneme si věčný oltář, jeskyni Swallow, kolmé útesy vysoké až 200 m, tunely ve skalách, divokou řeku tekoucí soutěskou a mnoho vodopádů. Přenocování v Taroko National Park.
4. den: HUALIAN - TAITUNG: Po snídani odjezd podél pobřeží do jihovýchodní části ostrova přes město Taitung do horského resortu Royal Chipen, ubytování. Zhlédnutí tanečního vystoupení a relaxace v nedalekých termálních lázních. Nocleh v Royal Chipen.
5. den: KENTING: Snídaně, odjezd do Národního parku Kenting, který se nachází na Hengchunském poloostrově v nejjižnějším cípu Tchaj-wanu. Národní park Kenting patří k nejoblíbenějším turistickým resortům na ostrově Tchaj-wan. Ubytování v resortu Howard Beach, večeře, nocleh.
6. den: KENTING: Půldenní procházka rezervací. Mimo fascinující scenérie navštívíte historický maják Eluanbi. Park o rozloze 332 km2 zahrnuje lesy, hory, jezera, pláže a korálové útesy. Odpoledne volno, relaxace.
7. den: KENTING - TAINAN: Po snídani odjedeme do nejstaršího města ostrova. Tainan je nádherné historické město, známé pro své velkolepé chrámy, historické budovy, krásnou přírodní krajinu. Tainan je známý i jako město jídla. Mimo širokou nabídku potravin na trzích má město také velké množství pouličních prodejců, kteří se specializují na chutnou tradiční kuchyni. Mezi tainanské speciality patří například tainanský toast, což je smažené pečivo plněné různými přísadami, jako jsou kuřecí maso, zelenina, mléčné omáčky či mořské plody. Po prohlídce města zamíříme k jezeru Sun Moon. Plavba po jezeře, ubytování, večeře, nocleh.
8. den: PULI - TAIPEI: Snídaně. V poledne návštěva chrámů Wen Wu a Syuanguang. Pokračování do města Puli, prohlídka největšího novodobého buddhistického chrámu světa. Budova chrámu byla navržena stejným architektem jako tehdejší nejvyšší budova světa Taipei 101. Tento obrovský palác s hlavní věží vysokou 150 metrů je konstruován tak, aby odolal těm nejsilnějším zemětřesením i tajfunům, které kdy Tchaj-wan postihly. Odjezd do Taipeie, cestou zastávka ve vesnici Taomi k prohlídce unikátní papírové svatyně. Příjezd do hlavního města Tchaj-wanu, ubytování, večeře, nocleh.
9. den: YEHLIU – CHIU FEN: Po snídani odjedeme do NP Yehliu Geo, který je známý díky unikátním skalním formacím bizarních tvarů. Známé jsou například útvary skal jako královna, popelčin střevíček, svícen a mnoho dalších. Dále budeme pokračovat do Chiu Fen, což je staré hornické město, postavené na strmém svahu hory. V dolech se těžilo zlato a stále zde zůstalo hodně kuriózních staveb, místo má mystickou atmosféru a přitahuje nespočet umělců, filmařů a fotografů. Ubytování, večeře, nocleh.
10. den: CHIU FEN: Snídaně. Odpočinek, volný čas. Ve městě se chrámy a památky s odkazem na čínské i japonské kulturní dědictví mísí s moderními věžáky. Vládne zde čilý ruch, který vrcholí v noci. Fakultativně návštěva čajových plantáží. Návrat do hotelu, nocleh.
11. den: TAIPEI - PRAHA: Snídaně. Prohlídka města, během které navštívíme Národní muzeum (největší čínská muzejní sbírka), svatyni mučedníka, pamětní síně Chiang Kai-shek, řemeslné centrum. Večer transfer na letiště, odlet do Prahy.
12. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.