Jamajka - Ostrov slunce, rumu a reggae

  • ubytování: hotelubytování: hotel
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
2 termíny od 17. listopadu 2018
od 74 790 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

"Etiopie Karibiku" - podmanivá Jamajka s překrásnými plážemi, korálovými útesy, bujnou tropickou vegetací, horskými scenériemi, řekami a vodopády, ale i neobvyklými termálními lázněmi. Ostrov vůně vanilky, kávy a rumu, exotického ovoce, rastamanů s kayou, karibské hudby, atraktivních "černých gazel" i "mimozemšťana" Usaina Bolta. Ostrov, jejž sám Kryštof Kolumbus považoval za nejkrásnější ze všech, které objevil. Prostředí, v němž se natáčely desítky slavných filmů. Pravlast reggae, dredů a věčná inspirace pro nezávislé. Celý popis ...
Jamajka - Ostrov slunce, rumu a reggae

Termíny a ceny

listopad 2018

02.11. - 18.11.2018 pátek - neděle
snídaně letecky (Praha)
74 790 Kč
cena za 17 dní (16 nocí)
17.11. - 02.12.2018 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
74 790 Kč
cena za 16 dní (15 nocí)

prosinec 2018

29.12. - 14.01.2019 sobota - pondělí
snídaně letecky (Praha)
75 590 Kč
cena za 17 dní (16 nocí)

březen 2019

23.03. - 07.04.2019 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
75 590 Kč
cena za 16 dní (15 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka vč. let. tax a poplatků cca 28 000 Kč, doprava pronajatým mikrobusem s místním řidičem, 13x ubytování v hotelech nebo penzionech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x v horské chatě po 4-6 osobách, 14x snídaně, 2x privátní lázeňský bazének, permit pro pobyt v N.P. a pro výstup na Blue Mountain Peak, vedoucí zájezdu, místní průvodci dle potřeby, informační materiály, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 12 400 Kč (v termínu od 17.11. - 2.12. za příplatek 11 400 Kč) - není možný na horské chatě, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč

Popis zájezdu

Jamajka - Ostrov slunce, rumu a reggae

"Etiopie Karibiku" - podmanivá Jamajka s překrásnými plážemi, korálovými útesy, bujnou tropickou vegetací, horskými scenériemi, řekami a vodopády, ale i neobvyklými termálními lázněmi. Ostrov vůně vanilky, kávy a rumu, exotického ovoce, rastamanů s kayou, karibské hudby, atraktivních "černých gazel" i "mimozemšťana" Usaina Bolta. Ostrov, jejž sám Kryštof Kolumbus považoval za nejkrásnější ze všech, které objevil. Prostředí, v němž se natáčely desítky slavných filmů. Pravlast reggae, dredů a věčná inspirace pro nezávislé.
Pořadatelem zájezdu je CK Poznání s.r.o.

Stravování: snídaně

snídaně.

Ubytování: hotel

13x ubytování v hotelech nebo penzionech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x v horské chatě po 4-6 osobách.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy, let do Karibiku na Jamajku do MONTEGO BAY. Krajem plantáží s cukrovou třtinou, banány, kokosovými palmami a vilami otrokářů. Národní památka - koloniální FALMOUTH s georgiánskou architekturou (kulisy filmu Motýlek). Nejslavnější dům Jamajky - honosný ale strašidelný ROSE HALL s temnou legendou bílé čarodějky voodoo, jamajské "Čachtické paní" Annie Palmerové.
3. den: zátoka DISCOVERY - místo Kolumbova přistání: Kolumbův park. "Niagara Jamajky" a nejfotografovanější místo ostrova - kaskáda řeky Dunn´s River: koupání, neodolatelný výstup řekou na vodopád. OCHO RIOS: nádherné tropické zahrady a parky, Kapradinová soutěska. Koupání a šnorchlování, alternativně výlet do poutního NINE MILES, rodné vesnice Boba Marleye: muzeum i mauzoleum.
5. den: banánové přístavy severního pobřeží. ORACABESSA: Flemingova vila Golden Eye, v níž byly napsány všechny bondovky a kde spaly desítky top celebrit. Port Antonio. Přírodní skvost MODRÁ LAGUNA: kontrast zelených útesů s modrou vodou. Možnost romantické plavby na bambusových raftech po řece Rio Grande za zpěvu vorařů.
7. den: skrytá perla Jamajky - vodopády REACH FALLS v džungli: útesy fosílií, lehčí "kaňoning" a plavání v křišťálové vodě tůněmi vodopádů k ponořené krápníkové jeskyni. Lázně Bath v národním parku JOHN CROW MOUNTAINS: koupání v horké minerální vodě.
8. den: vzhůru do nejvyšších hor ostrova. Nocleh na romantické horské chatě s krbem, petrolejkami a před vašima očima upraženou nejlepší kávou na světě. Možnost nočního výstupu na nejvyšší vrchol MODRÝCH HOR i celé Jamajky (2 256 m) s výhledy na noční Kingston pod námi. Východ slunce na vrcholu s rozhledem na třetinu ostrova. Elfí les, kávové plantáže, šípové žáby (používané indiány pro získání jedu kurare), bromélie, helikónie, areál vzácného papilia homerus, druhého největšího motýla na světě. Pobyt na plážích a koupání v Morantské zátoce - lze alternativně po celou dobu místo výstupu na BLUE MOUNTAIN PEAK.
10. den: hlavní město Jamajky - KINGSTON: Devon House, muzeum Boba Marleye s etiopskou restaurací a políčky marihuany, HOPE: zahrady orchidejí, endemická fauna a flóra, ptáci, motýli aj. "Nejhříšnější město světa", dnes z větší části potopený (Boží trest?) - PORT ROYAL, metropole všech pirátů z Karibiku v čele s kapitánem Morganem: pevnost Fort Charles. Přejezd přes historické Španělské město na jižní pobřeží. Jedinečné lázně MILK RIVER BATH: léčivé koupání v nejradioaktivnější vodě světa.
11. den: ALLIGATOR HOLE: možnost výletu na člunech lagunami a rákosím s pozorováním ochechulí. Rybářská vesnička ALLIGATOR POND - Jamajka, jaká bývala před padesáti lety. Skok milenců: vyhlídka z 500 m vysokého útesu. Koupání na Pláži pokladů, rybářské bary s rytmy reggae. Možnost výletu lodí: plavba po moři z TREASURE BEACH do ústí nejdelší řeky Jamajky - Black River a dále po ní proti proudu do vnitrozemských močálů. Pozorování delfínů, obřích krokodýlů amerických, početného ptactva a života v bludišti mangrove. Ochutnávka delikátních krabů v říčním baru. Starobylé městečko BLACK RIVER.
13. den: výlet na okraji pusté vysočiny COCKPIT COUNTRY, kraje krasových homolí a uprchlých otroků Maroonů. Bambusová avenue, vodopády Y.S.: koupání, skoky z liány do bazénku pod peřejemi. Možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanové dráze nad kaskádou vodopádů. APPLETON: exkurze do palírny nejslavnějšího karibského rumu, který s oblibou popíjel už britský král Jiří i George Washington. Neomezená ochutnávka kompletní série produktů aneb "alkohol podávaný v malých dávkách…"
14. den: nejzápadnější výspa Jamajky a její hlavní letovisko NEGRIL: 10 km pláž s bílým pískem, korálové útesy. Celodenní koupání a slunění nebo možnost výletu k vodopádům MAYFIELDS - bez davů turistů: brodění řekou a koupání v peřejích a k Dunící řece: azurová tůň Modrá díra, krápníkové jeskyně s koupáním v minerálních bazéncích. Výhledy od majáku na prý nejkrásnější západ slunce v Karibiku. Taneční večery a koncerty reggae, party na pláži.
15. den: obří vodní kolo, golfový areál Tryall Estate. Přejezd do turistické metropole ostrova - MONTEGO BAY: pláž Doctor´s Cave s podmořskou korálovou zahradou, pevnost FORT MONTEGO. Odlet do Prahy.

Podobné zájezdy