Jižní Afrika & Mozambik


Termíny a ceny

23.03. - 07.04.2022 středa - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
96 990 Kč
cena za 16 dní (14 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu včetně letištních poplatků
 • 11x ubytování v hotelech/lodžích 3* & 4* kategorie | 11x snídaně & 1x večeře
 • 2x noc v Machangulo Beach 4* s plnou penzí & activity package
 • pozemní přeprava vozem Mercedes Sprinter či podobný | max 13 os
 • lodní transfer Maputo › Machangulo Lodge a zpět
 • služby českého průvodce VSTUPY & AKTIVITY
 • Voortrekker Monument, Panorama Route, transfer 4x4 do Kosi Bay včetně pronájmu vybavení k šnorchlování, Cape Point & Chapman’s Peak, Stolová hora – lanovka, tučňáci v Boulder Beach
 • safari 4x4 (včetně vstupů do parků): Kruger NP (1x celý den) - Hluhluwe GR (1x celý den) | St. Lucia (1x safari plavba cca 3h)

Cena nezahrnuje

 • jiné vstupy, výlety a strava, než dané programem, spropitné
 • vstupní vízum do Mozambiku, $50-60/os na místě
 • PCR testy před odletem a na místě, pokud vyžadováno
 • spropitné

Popis zájezdu

Jižní Afrika & Mozambik


Program zájezdu

1. den: PRAHA - JOHANNESBURG: Odlet z Prahy do Johannesburgu.
2. den: JOHANNESBURG – SOWETO: Přílet do Johannesburgu, setkání s průvodcem. Následuje prohlídka města elektrizujících rozdílů, označovaného za New York Afriky s několika zastávkami a vyhlídkovými body včetně budovy Ústavního soudu, považované za vrchol jihoafrické architektury. Odpoledne návštěva předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Přejezd do Pretorie, ubytování, nocleh.
3. den: PRETORIA - TRANSVAAL: V Pretorii, metropoli JAR, navštívíme Voortrekker Monument – památník bitvy u Blood River, náměstí Church Square a vládní budovy Union Buildings. Pak se vydáme typickou krajinou Východního Transvaalu do Graskop. Cestou navštívíme zlatokopecké městečko Pilgrim’s Rest s pozůstatky tramvajové dráhy, kterou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocleh v Graskop či blízkém okolí.
4. den: PANORAMA ROUTE – BLYDE RIVER CANYON: Celodenní putování po Panorama Route v pohoří Drakensberg. Zastávka u vodopádů Lisboa nebo Berlin. Následuje vyhlídka Božské okno s výhledy do hlubiny pod svahy Drakensberg, návštěva Bourke's Luck Potholes s malebnými výtvory řeky Treur a nakonec zastávka na místě Three Rondavel’s, vyhlídky na ohromující kaňon Blyde River Canyon – třetí největší kaňon světa. Odjezd do Hazyview, nocleh v těsné blízkosti NP Kruger.
5. den: KRUGER NP - SAFARI 4X4: Za svítání se vydáme na celodenní safari do největšího národního parku Afriky – světoznámé rezervaci Kruger. Na výpravném safari v terénních vozech a v rukou zkušených rangerů budeme brzy vtaženi do divokého světa mnoha druhů afrických zvířat. A při troše štěstí spatříme i celou velkou pětku – tedy slona, nosorožce, lva, levharta a buvola. Nocleh za jižní hranicí parku v blízkosti hraničního přechodu Komatipoort.
6. den: MOZAMBIK – SEN U OCEÁNU: Po snídani odjezd na hranici, pasové a vízové formality. Následuje přejezd do mozambického Maputa u břehu Indického oceánu... Plavba do rezervace Machangulo: Z přístavu (cca 13.00) nás čeká cca 1,5 h plavba zátokou Baia De Maputo do zcela odloučeného exkluzivního resortu Machangulo Beach Lodge, kde strávíme dva pohodové dny u oceánu. Vedle plné penze, koupání či popíjení vína se plně oddejme komornímu setkání oceánu s podmanivou scenérií písečných dun a exotických rostlin. Lze rovněž využít řady aktivit v ceně ubytování – mezi nimi třeba šnorchlováni, rybaření či pěší výlet do dun nebo aktivit volitelných jako potápění, rybaření na člunu či návštěvu vesnice Santa Maria Village.
7. den: MOZAMBIK - SEN U OCEÁNU: Vedle plné penze, koupání či popíjení vína se plně oddejme komornímu setkání oceánu s podmanivou scenérií písečných dun a exotických rostlin. Lze rovněž využít řady aktivit v ceně ubytování – mezi nimi třeba šnorchlováni, rybaření či pěší výlet do dun nebo aktivit volitelných jako potápění, rybaření na člunu či návštěvu vesnice Santa Maria Village.
8. den: MOZAMBIK – MAPUTO : Ráno snídaně na pláži, kolem 11:00 se na člunech vydáme zpět na pevninu. MAPUTO: prohlídka mějsta : Po ubytování nás čeká prohlídka Maputa s překrásným nádražím navrženým samotným Eiffelem, budovou Casa do Ferro složenou z kovových částí (rovněž dle Eiffelova návrhu) či promenádou s restauracemi nabízejícími mořskou kuchyni v afro-portugalském stylu. Do jedné z nich se můžete s průvodcem fakultativně vydat na večeři.
9. den: KOSI BAY: NEDOTČENÝ AFRICKÝ RÁJ : Ráno opět po vlastní ose vyrazíme podél oceánu zpět do Jižní Afriky – respektive oblasti iSimangaliso s překrásnou zátokou Kosi. Ta je označována za poslední útočiště nedotčeného afrického ráje; zázračnou zemi modrého moře a oslnivě bílých pláží, mokřadů a jezer a rákosových kanálů, rafiových palmových lesů a mangrovových bažin. Po příjezdu se vydáme na její průzkum spojený s koupáním a šnorchlováním.
10. den: ZA HROCHY V ST. LUCIA : Odjezd do Saint Lucia, půvabného městečka s mnoha restauracemi, obchody a trhy. Odpoledne vyplujeme z nedalekého přístaviště do laguny, která je součástí rezervace Wetland (UNESCO) – domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva. Fotoaparáty ve střehu! Setkání s hrochy je jisté.
11. den: SAFARI V REZERVACI HLUHLUWE : Celodenní safari ve vozech 4x4 v nedaleké rezervaci Hluhluwe, kde žije nejen “velká pětka”, ale zejména početná kolonie nosorožců. Good luck!
12. den: DURBAN: prohlídka: Odjezd do Durbanu, přímořského letoviska na pobřeží Indického oceánu. Poutavá prohlídka města... přelet do CAPE TOWN : ...v podvečer pak odlet do Kapského Města, transfer ubytování, nocleh.
13. den: CAPE TOWN – ZEMĚ VÍNA – STOLOVÁ HORA : Po snídani odjezd do neskutečně kultivované krajiny vinic s návštěvou městečka Stellenbosch a možností ochutnávek vyhlášených jihoafrických vín na některé z vinných farem jako Delheim (ochutnávky fakult.). Pak prohlídka Kapského Města s rušným trhovištěm Greenmarket, pestrobarevnou čtvrtí Bo-Kaap či srdcem města v oblasti Company Garden a rovněž vyjedeme lanovkou na Stolovou horu.
14. den: CAPE TOWN – MYS DOBRÉ NADĚJE : Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje. Cestou podnikneme výpravnou plavbu k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay (fakult). Pak se horským pasem Chapman´s Peak vydáme k Mysu dobré naděje, vedle dramatického setkání pevniny s oceánem nás na zpáteční cestě čeká ještě zastávka v Simon’s Town s kolonií tučňáků.
15. den: CAPE TOWN - ODLET DO PRAHY: Návštěva V&A Waterfront – podmanivé přístavní promenády s obchody a restauracemi, případně dokončení programu. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.
16. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.