Shongololo Express - The Southern Cross

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: vlastní

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Shongololo Express - The Southern Cross


Program zájezdu

1. den: PRETORIA – SOWETO: Transfer do Rovos Rail Station. Prohlídka „města Jakarand“ Pretorie s návštěvou Church Square, Union Buildings a Voortrekker Monument. Odjezd do předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Odjezd vlaku do Nelspruit, nocleh.
2. den: PANORAMA ROUTE: Putování pohořím (vozy) Drakensberg. Navštěva Pilgrim’s Rest, Božského okna, Bourke’s Luck Pathols a nakonec i Three Rondavel’s s výhledy na třetí největší kaňon světa Blyde River Canyon. Odjezd do Malelane, nocleh.
3. den: SAFARI V KRUGER NP: Safari v Kruger NP, domova velké africké pětky – tedy lva, slona, nosorožce, buvola a levharta. Nocleh ve vlaku.
4. den: MOZAMBIK – MAPUTO: Portugalský živel a noční život na břehu Indického oceánu – takové je Maputo. Návštěva nádraží, navrženého Eiffelem, budovy Casa do Ferro – stavby složené z kovových částí. Promenáda s restauracemi nabízí mořskou kuchyni v afroportugalském stylu. Odjezd do Mpaka, nocleh ve vlaku.
5. den: SVAZIJSKÉ KRÁLOVSTVÍ: Cestou do Manzini (vozy) vychutnáme výhledy na údolí Ezulwini a protékající řeku Komati. Navštívíme i metropoli Mbabane a Ngwenya Glass Factory s výrobky šikovných sklářů. Návrat, odjezd směr Klaserie, nocleh ve vlaku.
6. den: SAFARI V KAPAMA GR: Ráno safari v rezervaci Kapama, návštěva stanice pro odchov psů divokých a gepardů. Odjezd směr Tzaneen, přezdívanému “tropická zahrada” Limpopo. Nocleh ve vlaku.
7. den: ZIMBABWE: Přejezd do zimbabwského Oreti.
8. den: GREAT ZIMBABWE RUINS: Záhadný původ 700 let staré, po egyptských pyramidách největší kamenné stavby Afriky, je přisuzován Féničanům či Římanům Během návštěvy ucítíte magické opojení klenotu seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Odjezd do Somabhula, nocleh ve vlaku.
9. den: ANTELOPE PARK: Návštěva unikátní rezervace Antelope Park, kde lze vybírat z řady volitelných aktivit: klasického safari ve 4x4, safari na koňském či sloním hřbetu, plavby v kanoích či pozorování ptáků. Odjezd do Bulawaya, nocleh ve vlaku.
10. den: MATOBO NP: Výprava do NP Matobo, ráje divokých zvířat a vzácných jeskynních maleb (UNESCO). Podnikneme výstup na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární kolonizátor a zakladatel státu Rhodesie (dnes Zimbabwe) C.J. Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odměnou bude dech beroucí výhled. Odjezd do Dete, nocleh ve vlaku.
11. den: SAFARI V HWANGE NP: Celodenní safari v NP Hwange, rezervace s největší populací buvolů a slonů v Zimbabwe. Odjezd do Thompson’s Junction, nocleh ve vlaku.
12. den: VICTORIA FALLS: „Voda stoupající vzhůru", objevitel D. Livigstone byl jimi ohromen. Ano! Viktoriiny vodopády! Po příjezdu přechod do Victoria Falls Hotel, následuje pěší výlet k vodopádům. Odpoledne plavba po řece Zambezi, kde se ve zlaté barvě zapadajícího slunce oddáte kouzlu mocné řeky. Návrat do hotelu – konec programu.