Jordánsko

 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 6. října 2020
od 35 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

hlavní město Ammán - biblické město Madaba - koupání v Mrtvém moři - nocleh v poušti Wadi Araba - 3 dny ve skalním městě Petra - rudá poušť Wadi Rumm - křižácký hrad Kerak - řeckořímské starověké město Jerash Celý popis ...

Termíny a ceny

06.10. - 13.10.2020 úterý - úterý
snídaně letecky (Praha)
35 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 6 ubytování v penzionech
 • 1 ubytování v pouštním kempu (nutný vlastní spací pytel)
 • 7 snídaní
 • 4 obědy
 • 4 večeře
 • leteckou přepravu Praha/Ammán/Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • dopravu klimatizovaným minibusem dle programu
 • služby místního česky mluvícího průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupy mimo Jordanpass, pobytové taxy, spropitné, fakultativní služby cca 70 USD
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 25000 Kč) (příplatek: 820 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 30000 Kč) (příplatek: 1210 Kč)
 • Jordanpass- vstupní vízum do Jordánska včetně vstupů do řady památek včetně skalního města Petra (nutno objednat nejpozději 1 měsíc před odletem) (příplatek: 2800 Kč)

Popis zájezdu

Jordánsko

hlavní město Ammán - biblické město Madaba - koupání v Mrtvém moři - nocleh v poušti Wadi Araba - 3 dny ve skalním městě Petra - rudá poušť Wadi Rumm - křižácký hrad Kerak - řeckořímské starověké město Jerash
Pořadatelem zájezdu je IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Doprava: letecky

Praha

Ubytování: pension

Ubytování je zajištěno 1 x ve dvoulůžkových pokojích penzionu v Madabě, 1 x nocleh v pouštním kempu (vlastní spací pytel), 3 x v rodinném pensionu v Malé Petře, 2 x v pensionu v centru Ammánu. Jednolůžkové pokoje v penzionech pouze na vyžádání

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Ammánu, transfer do Madaby na ubytování, večeře.
2. den: Snídaně. Prohlídka baziliky sv. Jiří v Madabě, která je světoznámá mozaikou zobrazující mapu starověkého světa. Odjezd k nedalekému Mrtvému moři , před koupáním tradiční rychlý oběd – shawermu. Odpoledne koupání v nejslanějším moři světa. Před západem slunce se přesuneme do pouště Wadi Araba, kde nás čeká večeře a nocleh pod hvězdami v pouštním kempu (ve vlastním spacím pytli – dodáme matrace a deky).
3. den: Po snídani, kterou zakončíme pobyt v poušti se přesuneme do tzv. Malé Petry, která je považována za předměstí skalního města Petra , kde se ubytujeme v rodinném pensionu, poobědváme a pojedeme na první procházku skalního města Petra. K večeru návrat na ubytování, večeře.
4. den: Snídaně. Celodenní prohlídka města Petra . Zadní cestou vystoupáme k nejvýše položenému chrámu Ad Dér (Klášter), stezkou mezi skálami pak sejdeme dolů do centra Petry až k Pokladnici. Zde si dáme dostatek času na individuální poznání, procházku nebo jen odpočinek u výborné arabské kávy s pohledem na světoznámou pokladnici. Návrat na ubytování, večeře. Během dne oběd formou pikniku.
5. den: Po snídani se vydáme na jih Jordánska do rudé pouště Wadi Rumm, celodenní výlet džípem s obědovým piknikem v poušti, úchvatné skalní útvary a scenérie… Večer se vrátíme na ubytování, večeře.
6. den: Snídaně. Odjezd přes krajinu posetou vinicemi ke křižáckému hradu v Karaku. Navečer dorazíme do hlavního města Ammánu , kde nás bude čekat první část prohlídky historického města s citadelou, románským divadlem a rušnými starobylými uličkami. Večer se ubytujeme.
7. den: Po snídani pojedeme do snad nejkrásnějšího archelologického areálu na světě – do města Jerash. Odpoledne nás bude čekat návrat na ubytování do Ammánu, individuální volno např. k návštěvě tradiční lázně.
8. den: Po snídani poslední procházka za poklady historických uliček a nákupy v Ammánu, oběd s průvodkyní a transfer na letiště, odlet do Prahy.

Podobné zájezdy