To nejlepší z Jordánska + NOC V POUŠTI WÁDÍ RUM + RUDÉ A MRTVÉ MOŘE (letecky z P

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: polopenze
1 termín od 26. října 2021

Cena zájezdu

od 24 990 Kč


Zázraky pouštního rudého písku, růžové skalní město, jedinečná mozaiková mapa, pestrobarevné korálové útesy… Malá země odkrývá svá tajemství. Dopřejete si dobrodružství pod hvězdami ve Wádí Rum. Objevíte nabatejskou perlu, utajená zákoutí Ammánu i korálový svět Rudého moře. A načerpáte energii koupelí v Mrtvém moři. Nechte se vtáhnout Jordánskem – objevte místa, která vám vezmou dech! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba) UNIVERSAL + STORNO (120 Kč / den / osoba) Srovnání pojištění Celý popis

To nejlepší z Jordánska + NOC V POUŠTI WÁDÍ RUM + RUDÉ A MRTVÉ MOŘE (letecky z P

Termíny a ceny

26.10. - 30.10.2021 úterý - sobota
polopenze letecky
24 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Ammán – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • doprava dle programu
 • 2x ubytování v Ammánu ve dvoulůžkových pokojích
 • 1x ubytování ve Wádí Rum v beduínských stanech
 • 1x ubytování v Akabě ve dvoulůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • 4x večeře
 • průvodce po celou dobu (od příletu do odletu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum, vstup do památek a spropitné (cca 210 EUR)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Jordánska + NOC V POUŠTI WÁDÍ RUM + RUDÉ A MRTVÉ MOŘE (letecky z P

Zázraky pouštního rudého písku, růžové skalní město, jedinečná mozaiková mapa, pestrobarevné korálové útesy… Malá země odkrývá svá tajemství. Dopřejete si dobrodružství pod hvězdami ve Wádí Rum. Objevíte nabatejskou perlu, utajená zákoutí Ammánu i korálový svět Rudého moře. A načerpáte energii koupelí v Mrtvém moři. Nechte se vtáhnout Jordánskem – objevte místa, která vám vezmou dech!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (120 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: polopenze

během dne možnost občerstvení na místech doporučených průvodcem

Program zájezdu

1. den: Po příletu do Ammánu se vydáme na horu Nebo a poté do Madaby, malebného městečka proslulého jedinečnou mozaikovou mapou.  Odlez z Prahy a přílet na mezinárodní letiště Královny Alie v Ammánu. Hned z letiště se vydáme objevovat tuto fascinující zemi. Zajedeme nejprve na jeden z vrcholů Moabského pohoří, takzvanou horu Nebo , ze které podle Starého zákona shlédl Mojžíš Zaslíbenou zemi. My odsud budeme mít vyhlídku na Ammán, Mrtvé moře i Izrael a Palestinu. Na hoře Nebo také uvidíme jedny z nejkrásnějších příkladů mozaikového umění , které se v Jordánsku nachází. Uvidíme také, jak se mozaiky vyráběli a jejich moderní využití. Poté pojedeme do kouzelného městečka Madaba , které je typické řemeslnou výrobou mozaik . Zhlédneme tady světový unikát –  mozaikovou mapu Svaté země z 5. století, která se nachází na podlaze kostela sv. Jiří v centru města. Po prohlídce odjezd do Ammánu, ubytování, nocleh.
2. den: Čeká nás příjemný relaxační den. Z Ammánu vyrazíme k Mrtvému moři. Dopřejeme si jeho léčivé účinky, užijeme si ozdravné koupání a doplníme energii. Poté odjedeme na ubytování do Akaby. Brzy ráno pojedeme z Ammánu do údolí mezi Jordánském a Izraelem, kde se budeme koupat v Mrtvém moři. Mrtvé moře je známé svými blahodárnými účinky na organismus , jak na tělo, tak na psychiku. Bude tady rovněž možné si zakoupit léčivé bahno, mořskou sůl a kosmetické výrobky s výtěžky Mrtvého moře. Cesta bude dál pokračovat podél jižní části Mrtvého moře kolem zkaměnělé Lótovy ženy do údolí Arava mezi Izraelem a Jordánskem. Příjezd do Akaby na pobřeží Rudého moře, ubytování, nocleh.
3. den: Dopoledne budeme pokračovat v odpočinku, tentokrát u Rudého moře. Kromě lenošení na krásné pláži můžeme prozkoumat zdejší pestrobarevný podmořský život. Odpoledne si dopřejeme adrenalin při jízdě džípy pouští Wádí Rum.  Dnešní den pro nás začne oddychově, koupáním v Rudém moři na jedné z akabských pláží. Rudé moře je bohaté na podmořský život, proto je v Akabě možné také šnorchlování kolem korálových útesů a pozorování barevných rybiček. Odpoledne bude patřit výletu do čarokrásné pouště Wádí Rum, pověstné různorodými skalními útvary a rudě zbarveným pískem. Během jízdy v džípech se podíváme k dunám z rudého písku, na prastaré thamudejské nápisy , které tady zanechali předislámské kmeny, a na další pouštní zajímavosti. Po projížďce v džípech na nás čeká večeře a nocleh pod hvězdami v beduínských stanech .
4. den: Dnešní den strávíme v královském městě Nabatejců. Růžové skalní město Petra patří k novodobým divům světa. Prohlédneme si slavnou Pokladnici a zájemci mohou vystoupit až ke Klášteru, odkud je krásný výhled na údolí Arava. Naše objevování tohoto nově vyhlášeného divu světa (od roku 2007) začne procházkou kolem prastarých hrobek, poté vstoupíme do úzké soutěsky dlouhé tři kilometry , která nás dovede až ke slavné Pokladnici . Po krátkém oddychu půjdeme dál směrem k římskému divadlu až do samotného centra tehdejšího nabatejského královského sídla s jeho bránou do posvátného okrsku, chrámem Okřídlených lvů, chrámem boha Dušáry, jakož i křesťanským svatostánkem. Pro zájemce bude možnost pěšky nebo na oslech vystoupit ke Klášteru , odkud bude rovněž nádherný výhled na údolí Arava a do Izraele. Odpoledne po ukončení prohlídkybude následovat odjezd do Ammánu a nocleh.
5. den: Na závěr našeho objevování Jordánska navštívíme hlavní město Ammán. Budeme obdivovat mešitu krále Abdulláha, římské divadlo i jedinečný komplex ammánské citadely. Po prohlídce se přesuneme na letiště a odletíme zpět do Prahy. Odpolední odlet domů nám ještě umožní prozkoumat metropoli Jordánska. Podíváme se do mešity Krále Abdulláha , jež je největší islámskou sakrální stavbou na území Jordánska. Dále pak navštívíme římské divadlo z doby prvních století našeho letopočtu, kdy byl Ammán známý jako římské město Filadelfia. Nakonec zamíříme na ammánskou citadelu, odkud se nejenom pokocháme výhledem na téměř celý Ammán , ale rovněž uvidíme ostatky původního města z různých historických dob. Odjezd na letiště Královny Alie a odlet zpět do Prahy .