Kolumbie - amazonské dobrodružství

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
3 termíny od 23. listopadu 2021

Cena zájezdu

od 87 990 Kč


Kolumbie - amazonské dobrodružství

Termíny a ceny

listopad 2021

23.11. - 04.12.2021 úterý - sobota
snídaně letecky (Praha)
87 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

únor 2022

05.02. - 16.02.2022 sobota - středa
snídaně letecky (Praha)
89 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

listopad 2022

23.11. - 04.12.2022 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
89 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní poplatky
  • 10x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
  • 2 x oběd
  • veškeré transfery během okruhu
  • všechny prohlídky a vstupy dle programu
  • služby česky hovořícího průvodce (min. 12 osob)

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety a vstupy
  • spropitné
  • cestovní pojištění
  • fakultativní výlet Minca (cca 45,- USD vč. oběda, platba na místě)

Popis zájezdu

Kolumbie - amazonské dobrodružství


Program zájezdu

1. den: PRAHA – BOGOTA: Sraz na letišti dvě hodiny před odletem, odbavení, odlet do Bogoty. Po příletu, pasové a celní kontrole uvítání na letišti, transfer do hotelu, nocleh v Bogotě.
2. den: BOGOTA: Celodenní prohlídka města, které je zajímavou směsicí španělské koloniální architektury a moderních výškových budov, jež vytvářejí pravoúhlou síť budov a ulic. Projdete se po hlavním náměstí, kde kromě katedrály a prezidentského paláce je i budova Nejvyššího soudu, který byl v roce 1985 obléhán a následně na něj byly podniknuty útoky pod taktovkou drogového bosse Pabla Escobara. Návštěva malebné čtvrti La Candelaria, prohlídka Muzea zlata, které schraňuje 34.000 kusů zlatých předmětů a 20.000 exponátů z kamene, keramiky či polodrahokamů, které patřily kulturám Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Tato kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druh u na světě. Galerie malíře Botera, který miloval plné tvary a mezi jeho obrazy najdete i "blahobytnou" Monu Lisu v jeho podání. Prohlídku ukončíte vyjížďkou lanovkou na Cerro Monserrat s vyhlídkou na město. Nocleh v Bogotě.
3. den: BOGOTA – LETICIE: Dopolední transfer na letiště v Bogotě a přelet do, amazonské části Kolumbie, Leticie. Ubytování, následně prohlídka městečka a ochutnávka specialit místní kuchyně v lidové restauraci. Nocleh v Leticii.
4. den: LETICIE – AMAZONIE: Tento den je věnovaný poznávání krás Amazonie. Ráno po snídani transfer do vesnice Puerto Nariňo. Následovat bude přejezd lodí na ostrov Isla de los Micos a pozorování delfínovce amazonského. Oběd. Následuje návštěva indiánů v osadě Macedonia. Program se může změnit v důsledku aktuálního stavu hladiny Amazonky a dostupnosti lokalit. Nocleh v Leticii.
5. den: LETICIE – AMAZONIE: Dnešní program bude v peruánské části Amazonie. Přejezd do džungle a nenáročný trek a následuje plavba lodí po Amazonce s chytáním piraní a návštěvou indiánské vesnice na kůlech. Oběd. Transfer zpět do hotelu. Nocleh v Leticii.
6. den: LETICIE – SANTA MARTA: Dopolední transfer na letiště a přelet do Santa Marta (via Bogota), transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
7. den: PARK TAYRONA: Po snídani odjezd do Parku Tayrona. Nenáročná pěší túra po rezervaci divokou přírodou na mys Cabo San Juan del Guía s překrásnou pláží a zpět (jedna cesta cca 2 hodiny). Možnost absolvovat cestu tam a zpět na koni. Návrat do Santa Marty a nocleh.
8. den: SANTA MARTA / MINCA: Volný den k relaxu u moře. Možnost fakultativního výletu do městečka Minca (za příplatek). To se nachází v pohoří Sierra Nevada. Návštěva kávové a kakaové plantáže, koupání ve vodopádu. Oběd. Návrat do Santa Marty, nocleh.
9. den: SANTA MARTA – CARTAGENA: Po snídani transfer do Cartageny. Město bylo založeno roku 1533, od roku 1994 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách transfer do historického centra města, dle časových možností prohlídka muzea zlata a muzea smaragdů. Nocleh v Cartageně.
10. den: CARTAGENA: Po snídani prohlídka historického centra, volný čas na oběd a výlet na hrad Castillo San Felipede Barajas. Odpoledne volno k relaxaci na pláži a nákupu suvenýrů. Nocleh v Cartageně.
11. den: CARTAGENA - BOGOTA: V dopoledních hodinách transfer na letiště v Cartageně a přelet do Bogoty a následně odlet do Prahy.
12. den: PŘÍLET DO PRAHY: