Riga, Tallin, Petrohrad, Vilnius - Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 5. července 2022

Cena zájezdu

od 8 999 Kč 9 499 Kč


Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu Spatřete jedinečný půvab Pobaltí, které je obdařeno čistou a nádhernou přírodou. Objevujte kus historie ve městech, jejichž památky patří na seznam UNESCO a zažijte tak putování po zemích s odlišnými tradicemi a svěží krajinou.  Cena obsahuje doprava autobusem 5x ubytování v hotelu**/*** s kouplenou 5x kontinentální snídaně služby průvodce zákonné pojištění CK proti úpadku Cena neobsahuje pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc vstupy v rámci programu Celý popis

Riga, Tallin, Petrohrad, Vilnius - Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu

Termíny a ceny

05.07. - 12.07.2022 úterý - úterý
snídaně autokarem
Sleva 5% 9 499 Kč 8 999 Kč
cena za 8 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 5x ubytování v hotelu**/*** s kouplenou
 • 5x kontinentální snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
 • vstupy v rámci programu

Popis zájezdu

Riga, Tallin, Petrohrad, Vilnius - Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu

Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu

Spatřete jedinečný půvab Pobaltí, které je obdařeno čistou a nádhernou přírodou. Objevujte kus historie ve městech, jejichž památky patří na seznam UNESCO a zažijte tak putování po zemích s odlišnými tradicemi a svěží krajinou. 

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 5x ubytování v hotelu**/*** s kouplenou
 • 5x kontinentální snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

 • pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
 • vstupy v rámci programu


Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR: V dopoledních hodinách odjezd z České republiky, noční přejezd přes Polsko.
2. den: Litva - Hora Křížů, Lotyšsko - Riga: Den strávíte v Litvě, kde objevíte krásu tajemné Hory křížů . Ta se řadí mezi nejvýznamnější místa litevské historie, která vtiskla do místní krajiny nesmazatelnou stopu. Na tomto uměle vybudovaném pahorku se nachází více než tisíc křížů vytvářejících silnou atmosféru celého místa. Přesunete se do Rigy , hlavního města Lotyšska. Historická část města byla silně ovlivněna německou hanzou a je zapsaná na seznamu UNESCO. Spatříte zde monumentální katedrálu Rižský dóm , která je v dnešní době největším kostelem v Pobaltí . Večer odjezd na hotel.
3. den: Estonsko - Tallinn: Den zahájíte prohlídkou města Tallinn , v hlavním městě Estonska. Navštívíte nejzajímavější část města - Staré město, jehož části byly postaveny zhruba v období mezi 13. - 17. stoletím a do dnešního dne se dochovaly v téměř nezměněné podobě. Poté přejedete do města Petrohrad . Ve večerních hodinách přijedete na hotel.
4. den: Rusko - Petrohrad I.: Po snídani se vydáte objevovat krásy Petrohradu, který byl mezi lety 1712-1917 hlavním sídlem Ruského impéria. Toto město je bohaté na zajímavé a nevšední památky, z nichž je mnoho zapsáno na seznamu UNESCO . Uvidíte Katedrálu sv. Izáka, která je druhou největší katedrálou na světě , Zimní palác, postaven v barokním stylu a který Kateřina II. Veliká přetvořila na galerii Ermitáž , Petropavlovskou pevnost s Katedrálou Petra a Pavla, Triumfální oblouk, vystaven po porážce Napoleona, nebo Křižník Aurora. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.
5. den: Rusko - Petrohrad II.: Po celý den budete mít individuální volno , které můžete využít k vlastnímu prozkoumávání Petrohradu, historického centra, ochutnávání místní kuchyně, návštěvě muzeí nebo k relaxaci v kavárně nebo parku. Budete mít možnost navštívit Jantarovou komnatu , která je významná svou bohatou výzdobou. Komnata se nachází v Kateřinském paláci nedaleko Petrohradu. Návštěva Jantarové komnaty není zahrnuta v ceně zájezdu.
6. den: Přejezd Rusko - Litva: Celý den bude vyhrazen na přejezd z Petrohradu do litevského hlavního města Vilnius. Ve večerních hodinách se ubytujete na hotelu.
7. den: Litva - Vilnius: Prohlédnete město Vilnius a jeho klenot v podobě historického centra, které je zapsané na seznamu UNESCO. Uvidíte také Katedrální náměstí s katedrálou a zvonicí , Gediminasův hrad vypínající se nad městem nebo kostel sv. Anny považováný za jeden z nejkrásnějších kostelů ve městě. Večer odjez zpět do ČR.
8. den: Příjezd do ČR: V odpoledních hodinách příjezd do ČR.