Talin,Riga,Vilnius,Helsinki - Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 30. srpna 2022

Cena zájezdu

od 6 399 Kč 6 999 Kč


Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek Nedotčená příroda, nekonečné svěží lesy a jezera i působivá města s hlubokou historií - to je Pobaltí. Toulejte se Tallinnem, městem, kde se psaly dějiny, ochutnejte tradiční jídla nebo se procházejte úzkými romantickými uličkami. Cena obsahuje doprava autobusem 3x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou 3x kontinentální snídaně služby průvodce zákonné pojištění CK proti úpadku Cena neobsahuje pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc vstupy v rámci programu Celý popis

Talin,Riga,Vilnius,Helsinki - Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek

Termíny a ceny

30.08. - 04.09.2022 úterý - neděle
snídaně autokarem
Sleva 9% 6 999 Kč 6 399 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 3x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
 • 3x kontinentální snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
 • vstupy v rámci programu

Popis zájezdu

Talin,Riga,Vilnius,Helsinki - Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek

Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek

Nedotčená příroda, nekonečné svěží lesy a jezera i působivá města s hlubokou historií - to je Pobaltí. Toulejte se Tallinnem, městem, kde se psaly dějiny, ochutnejte tradiční jídla nebo se procházejte úzkými romantickými uličkami.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 3x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
 • 3x kontinentální snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

 • pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
 • vstupy v rámci programu


Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR: Odjezd v dopoledních/odpoledních hodinách z ČR, noční transfer přes Polsko.
2. den: Litva - Vilnius: Navštívíte Vilnius , hlavní město Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě . Projdete se historickým centrem a minete několik významných památek, které nepochybně stojí za povšimnutí. Večer odjezd na hotel u Vilniusu.
3. den: Litva - Hora křížů, Lotyšsko - Riga: Zastavíte se v litevském Šiauliai , kde navštívíte Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Toto místo vytváří velmi zvláštní atmosféru, která na vás silně zapůsobí. Přejedete do Lotyšska a jeho hlavního města - Rigy . Čeká vás prohlídka historického centra, během které uvidíte dům Černohlavců , trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť . Z dalších památek stojících za povšimnutí je Rižský dóm , kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek tu najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací. Večer odjezd na hotel.
4. den: Finsko - Helsinky: Přepravíte se trajektem z přístavu v Tallinnu do finských Helsinek. Při procházce historickou částí města uvidíte prezidentský palác , parlament , Sibeliův památník a olympijský stadion , kde triumfoval Emil Zátopek. Dobrovolně lze navštívit námořní pevnost Suomenlinna , která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Následné osobní volno využijete k individuálním prohlídkám a nákupům. Návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpátky na hotel.
5. den: Estonsko - Tallinn: Čeká vás prohlídka částečně se svažujícího vydlážděného historického jádra Tallinnu , hlavního města Estonska. V překladu Tallinn znamená „Dánská pevnost“ . Projdete starým městem přes Radniční náměstí , uvidíte gotickou radniční budovu z 15. století a unikátní zachovalé městské hradby . Navštívíte Horní město včetně Hradního náměstí, pravoslavné katedrály Alexandra Něvského , kostelu sv. Mikuláše a hradu Toompea poklidně shlížejícího na středověké centrum. Ke konci dne budete mít individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.
6. den: Příjezd do ČR: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.