Madagaskar - Osmý kontinent světa

Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 26. října 2021

Cena zájezdu

od 88 990 Kč


Madagaskar, svět jako žádný jiný. Tak blízko africkému kontinentu, přesto s ním má jen velmi málo společného. Dlouhá historie čtvrtého největšího ostrova na světě dala život mnoha endemickým druhům zvířat a rostlin. Zdejší fauna a flóra se tak nepodobají ničemu jinému, co můžete na naší planetě spatřit. Nechte se okouzlit hravými lemury, zářivě barevnými chameleony i majestátními baobaby s korunami tyčícími se vysoko k nebesům. Objevte rozlehlé deštné pralesy, nádhernou přírodu a pestrou krajinu, v níž jsou rozesety vesničky domorodých malgašů. Jejich předci sem připluli na člunech z Indonésie a východní Afriky, a i když rozhodně nemají v životě na růžích ustláno, zdejší pohostinnost a radost ze života by mohla být inspirací i pro nás. Ponořte se do světa místních obyvatel, světa plného magie, tradic a lásky k životu. Pokud milujete svět a jeho nejrozmanitější podoby, jistě si zamilujete i dobrodružný a stále ještě málo objevený... Celý popis

Madagaskar - Osmý kontinent světa

Termíny a ceny

26.10. - 12.11.2021 úterý - pátek
snídaně letecky (Praha)
88 990 Kč
cena za 18 dní

Informace o cenách


Popis zájezdu

Madagaskar - Osmý kontinent světa

Madagaskar, svět jako žádný jiný. Tak blízko africkému kontinentu, přesto s ním má jen velmi málo společného. Dlouhá historie čtvrtého největšího ostrova na světě dala život mnoha endemickým druhům zvířat a rostlin. Zdejší fauna a flóra se tak nepodobají ničemu jinému, co můžete na naší planetě spatřit. Nechte se okouzlit hravými lemury, zářivě barevnými chameleony i majestátními baobaby s korunami tyčícími se vysoko k nebesům.
Objevte rozlehlé deštné pralesy, nádhernou přírodu a pestrou krajinu, v níž jsou rozesety vesničky domorodých malgašů. Jejich předci sem připluli na člunech z Indonésie a východní Afriky, a i když rozhodně nemají v životě na růžích ustláno, zdejší pohostinnost a radost ze života by mohla být inspirací i pro nás. Ponořte se do světa místních obyvatel, světa plného magie, tradic a lásky k životu. Pokud milujete svět a jeho nejrozmanitější podoby, jistě si zamilujete i dobrodružný a stále ještě málo objevený Madagaskar.

Program zájezdu

1. den:
2. den: ODLET Z ČR, PŘÍLET DO ANTANANARIVA Odlet z Prahy s leteckou společností Air France do Antananariva s přestupem v Paříži. Přílet do malgašské metropole Antananarivo , která se nachází v nadmořské výšce 1276 m.n.m. Transfer do hotelu. 
3. den: ANTANANARIVO - NÁRODNÍ PARK ANDASIBE Po snídani se vydáte z hlavního města na východ po silnici, která spojuje Antananarivo s nejdůležitějším malgašským přístavem Toamasinu. Pomalu za sebou necháte  sušší oblast náhorní plošiny a příroda v okolí se bude krásně zelenat. První zastávku si uděláte v  parku Peyrieras , který je domovem nádherných chameleonů a exotických motýlů. Po lehké procházce budete pokračovat v jízdě směrem na východ. Odpoledne dorazíte do NP Andasibe . Po ubytování v hotelu se vydáte s místním průvodcem na večerní prohlídku parku Voimma . Budete mít jedinečnou možnost spatřit živočichy, kteří jsou aktivní za tmy. Zaposloucháte se do tajemných zvuků divočiny a přitom budete sledovat jasně zářivé hvězdy.
4. den: NÁRODNÍ PARK ANDASIBE Vaší další zastávkou bude srdce národního parku Andasibe. Můžete se těšit na několik druhů lemurů , které vám připraví neskutečnou podívanou. Budete také moci spatřit  lemura indri, který je největší svého druhu. Žije převážně v korunách stromů, kde díky svým silným končetinám předvádí až 10 m dlouhé skoky. Abyste si lemurů užili naplno, vypravíte se na člunech po klidné hladině až na Lemuří ostrov , kde budete ještě blíže těmto primátům v jejich přirozeném prostředí. Výhodou Madagaskaru je to, že zde nežijí žádná jedovatá zvířata . Nemusíte se tedy ničeho obávat a můžeme v klidu zkoumat všechna zákoutí pralesa.
5. den: ANDASIBE - ANTSIRABE Poznávání východní části ostrova je u konce. Opustíte bujnou tropickou vegetaci a postupně budete po známé silnici RN7 směřovat na jih. Nejdříve vás budou doprovázet rýžová políčka, která postupně doplní charakteristické vesničky kmene Merina. Cestou se zastavíte v pouliční hliníkové slévárně v Ambatolampy, kde místní vyrábějí nádobí a suvenýry.  Cílem vaší cesty bude  koloniální město Antsirabe . Toto lázeňské středisko neustále křižují rikši a vše zde hýří barvami. Chvilku si nebudete jistí, jestli jste opravdu na africkém kontinentu, nebo spíše v některém z koloniálních měst Jižní Ameriky. Pak vás ale na pravou míru uvedou všudypřítomné výkřiky „Mora-Mora“, které naprosto vystihují malgašský přístup k životu . V překladu to znamená něco jako „hlavně žádnou paniku“/“věci se stanou, jak se mají stát“. To je často v kontrastu s naším západním přístupem k životu, ale věřte, že zde je to opravdu nakažlivé. Přesvědčit se o tom budete moci večer. Zájemci mohou povečeřet u ohně s místními obyvateli a na vlastní kůži poznat jejich přistup k životu.
6. den: ANTSIRABE - RANOMAFANA Ráno si užijete projížďku v rikšách po širokých ulicích centra a poté se vydáte na prohlídku města. Prohlédnete si dílny, v nichž se zpracovávají cenné kameny a minerály. Cestou dále na jih navštívíte typické vesničky kmene Betsileo a jejich trhy. V městečku Ambositra vás jistě zaujmou řezbářské dílny a budete zde mít prostor pro nákup originálních suvenýrů, které vám vždy připomenou tuto ojedinělou zemi. Pokud čas dovolí, budete moci navštívit některé místní rodiny a ochutnat lokální speciality. Večer příjezd do NP Ranomafana.
7. den: NÁRODNÍ PARK RANOMAFANA Národní park Ranomafana je jednou z nejhezčích ukázek toho, co vše může deštný prales nabídnout. Celý den strávíte uvnitř parku a vypravíte se za vzácnými druhy živočichů . Spatříte vzácné druhy lemurů, jako je například lemur zlatý, překrásné chameleony i tropické rostliny. Těšit se můžete také na dravé vodopády a řeku, jež si razí cestu zeleným údolím. Na tento výlet doporučujeme přibalit sebou nepromokavou bundu, neboť v prostředí tropického pralesa panuje vlhké prostředí.
8. den: ABMALAVAO - ANJA RESERVE - TSARANORO VALLEY Ráno se opět vydáte směrem na jih a cestou se zastavíte v univerzitním městě Fianarantsoa a prohlédnete si jeho centrum. Poté zamíříte do rezervace Anja , kde si prohlédnete unikátní zachovalé přírodní a kulturní bohatství jižního Madagaskaru. Projekt, který o něj pečuje, je organizován přímo místními občany, což jim umožňuje zlepšovat životní podmínky v okolních vesnicích. Odtud vás potom odvezou terénní džípy až do údolí Tsaranoro v národním parku Andringitra.
9. den: NÁRODNÍ PARK ANDRINGITRA Užijete si jeden z vrcholů vašeho madagaskarského dobrodružství. Celý den bude vaše pohledy přitahovat 800 metrů vysoký skalnatý masiv tyčící se nad překrásnou krajinou národního parku Andringitra . Poté, co si vychutnáte výborný oběd, se půjdete projít do údolí, kde se potkáte s místními vesničany a spatříte také lemury kata. Večer se budete moci kochat nezapomenutelným západem slunce a díky noclehu přímo v údolí budou moci ranní ptáčata a milovníci fotografování zastihnout neopakovatelný moment, kdy slunce začne vylézat zpoza druhé nejvyšší hory Madagaskaru Peak Bobby 2 658 m.n.m. a bude naplňovat údolí svými paprsky. Trasa údolím má několik možností a její délka bude záležet na vašem tempu.
10. den: NÁRODNÍ PARK ANDRINGITRA - NÁRODNÍ PARK ISALO Z jednoho národního parku se vydáte do dalšího. Cesta do NP Isalo vede skrz kamenitou krajinu a savany. Tato náhorní plošina je územím konzervativního kmene Bara  věnujícího se především pastevectví. Obživa a tradiční rituály tohoto kmene jsou úzce spjaty s africkým skotem zebu. Pokud zbude dostatek času, navštívíte největší trh se zebu v celé Africe. Odpoledne dorazíte do městečka Ranohira na okraji NP Isalo. Západ slunce nad pouštní krajinou Isala je jedním z nejhezčích, který můžete na ostrově vidět.
11. den: NÁRODNÍ PARK ISALO Čeká vás krátký přesun do národního parku a pak už můžete vyrazit vstříc velkému dobrodružství. Zdejší polopoušť je charakteristická hlubokými kaňony a připomíná tak měsíční krajinu . Spatříte zde také typické hrobky kmene Bara, které jsou vytesané přímo do skal. Teplota se v těchto místech okolo poledne může vyšplhat poměrně vysoko, ale naštěstí se v parku nachází několik oáz, nádherných míst k odpočinku a osvěžujícímu koupání . Oběd si vychutnáte v tapiovém lese a budete pokračovat směrem k hlubokému kaňonu. Až se dosyta pokocháte pohledem na úžasnou krajinu, vrátíte se zpět do města Ranohira. S obtížností trasy vám poradí průvodce. Nejkratší trasa má cca 2 hodiny, nejdelší 5 hodin.
12. den: NP ZOMBITSE - IFATY Naplněni poznáním vnitrozemí se vypravíte k Mozambickému průlivu, kde si dopřejete zasloužený odpočinek na pobřeží Indického oceánu. Cestou si uděláte krátkou zastávku v  NP Zombitse , kde je možné spatřit vzácné druhy ptactva. Budete projíždět skrze tradiční vesničky a obdivovat dekorace na zdobných hrobkách kmene Mahafaly. Z dálky už pak uvidíte, jak se pomalu blíží oceán, ke kterému dorazíte ve městě Tuleár. tady však vaše cesta nekončí, vydáte se ještě dál při pobřeží do města Ifaty , kde se ubytujete přímo na pláži.
13. den: REZERVACE RENIALA A BAOBABY VE SPINY FOREST Celé dopoledne věnujete návštěvě Spiny forest v rezervaci Reniala . Tento “les” je známý především díky baobabům , které zde rostou, a vy zde budete moci na vlastní oči spatřit tyto velikány z říše stromů. Odpoledne se vrátíte na pláž, kde si užijete osobní volno a krásy zdejšího pobřeží. 
14. den: 13. - 15. den: VOLNÉ DNY Volné dny budete moci strávit odpočinkem na pláži. Můžete využít také možnost potápění, šnorchlování, pozorování práce místních rybářů či jen pohodových procházek po okolí. 
15. den: VOLNÝ DEN - PŘELET DO ANTANANARIVA  Ráno proběhne transfer na letiště, místním přeletem se vrátíte do hlavního města Antananariva. Následovat bude ubytování v hotelu a relax.
16. den: PROHLÍDKA ANTANANARIVA Během dne si prohlédnete hlavní město Antananarivo, dále bývalé sídlo královny a budete mít možnost posledního nákupu suvenýrů. Večer si pak užijete společnou rozlučkovou večeři s živou hudbou v madagaskarském stylu.  Pozdě večer transfer na letiště. 
17. den: ODLET, PŘÍLET DO ČR Odlet v brzkých ranních hodinách s přestupem v Paříži. Přílet do Prahy. 
18. den: