Zámky a zahrady Rakouska a Maďarska + termální lázně Bük II

Ubytování: hotel **** Doprava: autokarem Strava: polopenze
žádný termín od 1. ledna 0001

Cena zájezdu

od 7 980 Kč


Tento program je sestaven pro milovníky romantických zámků a jejich zahrad. Navštívíte zámky a zahrady na rakouské i maďarské straně, odpočinete si v termálních lázních Bük i Hevíz. Celý popis

Zámky a zahrady Rakouska a Maďarska + termální lázně Bük II

Termíny a ceny

10.10. - 14.10.2020 sobota - středa
polopenze autokarem
7 980 Kč
cena za 5 dní (4 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 4x nocleh v hotelu Piroška**** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 4x polopenzi
  • průvodce
  • vstup do hotelového wellness centra
  • 1denní vstup do lázní

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Popis zájezdu

Zámky a zahrady Rakouska a Maďarska + termální lázně Bük II

Tento program je sestaven pro milovníky romantických zámků a jejich zahrad. Navštívíte zámky a zahrady na rakouské i maďarské straně, odpočinete si v termálních lázních Bük i Hevíz.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách. První zastávkou je renesanční zámek ROSENBURG – úchvatný zámecký komplex okouzlí návštěvníky svými historickými sály a komnatami, vzácnými obrazy a starožitnostmi. Zastávka v městečku KÖSZEG s velmi pěkně dochovaným centrem města, historickým náměstím a hradem. Dojezd na ubytování do maďarských termálních lázní Bük .
2. den: Návštěva rakouského města EISENSTADT, které je metropolí Burgenlandska a nachází se zde dům J.Haydna a ZÁMEK ESTERHÁZY – jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Rakousku (Zrcadlová síň, Malý čínský salón, koncertní Haydnův sál aj.). Odpoledne zastávka v ŠOPRONI - nejkrásnějším středověkém maďarském městě, připomínajícím svoji gotickou a barokní architekturou Český Krumlov.
3. den: Celodenní výlet k jezeru BALATON . Postupně navštívíme hrad SÜMEG , město a zámek KESZTHELY na jihozápadním konci Balatonu a na závěr dne i termální lázně HEVÍZ s koupáním v romantickém termálním jezeře.
4. den: Volno a relaxace v areálu termálních lázní (1 denní vstup v ceně).
5. den: Odjezd do Čech. Cestou zastávka na zámku LAXENBURG – kdysi velmi oblíbená rezidence Habsburků se dnes řadí mezi nejpůsobivější zámecké areály v Evropě. V rozlehlém zámeckém parku můžeme obdivovat Starý zámek, Modrý dvůr a další vzácné stavby. Za zvláštní zmínku stojí romantický „Františkův hrad“, který se vypíná na ostrůvku uprostřed rybníka. Dále rakouské lázeňské městečko BADEN, kde se nachází „Růžová zahrada“ v zámeckém parku, jejíž sbírka s dvousetletou tradicí zahrnuje 800 druhů růží. Pozdě večer návrat zpět do ČR.