Mavrovo, Ohrid, Bitola - Křížem krážem Makedonií

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
2 termíny od 6. července 2022

Cena zájezdu

od 6 299 Kč 6 499 Kč


Křížem krážem Makedonií Odhalte turisty téměř neobjevenou perlu Balkánského poloostrova – Makedonii. Poznáte bohatou historii, svéráznou architekturu a uchvátí vás rozmanitá příroda. Uvidíte osobitá města, průzračná jezera a poplujete kaňonem skrze hory. Cena obsahuje doprava autobusem 3x ubytování v hotelu*** 3x snídaně služby průvodce zákonné pojištění CK proti úpadku Cena neobsahuje pobytová taxa - 3 € / os. / noc vstupy v rámci programu Celý popis

Mavrovo, Ohrid, Bitola - Křížem krážem Makedonií

Termíny a ceny

červenec 2022

06.07. - 10.07.2022 středa - neděle
snídaně autokarem
Sleva 3% 6 499 Kč 6 299 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

září 2022

07.09. - 11.09.2022 středa - neděle
snídaně autokarem
Sleva 3% 6 499 Kč 6 299 Kč
cena za 5 dní (2 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 3x ubytování v hotelu
 • 3x snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pobytová taxa - 3 € / os. / noc
 • vstupy v rámci programu

Popis zájezdu

Mavrovo, Ohrid, Bitola - Křížem krážem Makedonií

Křížem krážem Makedonií

Odhalte turisty téměř neobjevenou perlu Balkánského poloostrova – Makedonii. Poznáte bohatou historii, svéráznou architekturu a uchvátí vás rozmanitá příroda. Uvidíte osobitá města, průzračná jezera a poplujete kaňonem skrze hory.

Cena obsahuje

 • doprava autobusem
 • 3x ubytování v hotelu***
 • 3x snídaně
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

 • pobytová taxa - 3 € / os. / noc
 • vstupy v rámci programu


Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR: Odjez z ČR v odpoledních hodinách.
2. den: Skopje, Heraclea Lyncestis: Vydáte se do města Skopje , které je hlavní i největší město země . Spatříte osmanský Kamenný most přes řeku Vardar , hradby významné pevnosti Kale i tržnici z 15. století Beziste, která je významnou pamětihodností. Pojedete do vesnice Staro Nagoričane , kde stojí středověký kostel sv. Jiří z 11. století. Přejedete k pozůstatkům města Heraclea Lyncestis , které údajně vzniklo již ve 4. století př. n. l., za vlády Filipa II. Makedonského. Dochoval se amfiteátr, římské lázně, křesťanské baziliky, a hlavně překrásné barevné mozaiky. Večer odjezd na hotel.
3. den: Matka kaňon, národní park Mavrovo: Čeká vás výlet lodí skrze kaňon Matka , který se táhne skrze krasovou krajinu s převýšením až 1400 m. Navštívíte národní park Mavrovo , kde se nachází stejnojmenné jezero v pohoří Mavrovo a ortodoxní klášter svatého Jovana Bigorského. V jezeře budete mít možnost koupání . Večer odjezd na hotel.
4. den: Ohridské jezero: Vypravíte se k Ohridskému jezeru , které je pro svoji velikost přezdíváno „ makedonské moře “. Zároveň pravděpodobně patří k nejstarším jezerům na planetě. Odpočinout si budete moci na oblázkové pláži Trpejca a kochat se výhledem na krajinu. Prozkoumáte repliku pravěké vesnice v Zátoce kostí , která slouží jako muzeum na vodě . Dříve zde byla vesnice skutečná, která ovšem byla zatopena a dnes se nachází pod hladinou. Prohlédnete si historické město Ohrid, ležící na břehu jezera. Uvidíte Samuelovu pevnost stojící nad městem, klášter Sveti Naum a další. Večer odjezd na hotel.
5. den: Bitola: Navštívíte antické město Bitola , které bylo až do první světové války politickým i kulturním centrem Makedonie. Prohlédnete si jeho centrum s hodinovou věží Saat Kula a řadou mešit svědčících o osmanském vlivu, které mají nádhernou výzdobu. Po hlavní ulici Širok Sokak dojdete až k parku, kolem kterého stojí neoklasicistní měšťanské domy . Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
6. den: Návrat do ČR: Návrat zpět do ČR v odpoledních hodinách.