Borneo – Sarawak - Brunej – Sabah

Ubytování: hotel ** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 19. března 2022

Cena zájezdu

od 104 990 Kč


Borneo – Sarawak - Brunej – Sabah

Termíny a ceny

říjen 2021

19.10. - 03.11.2021 úterý - středa
snídaně letecky (Praha)
99 990 Kč
cena za 16 dní (12 nocí)

březen 2022

19.03. - 03.04.2022 sobota - neděle
snídaně letecky (Praha)
104 990 Kč
cena za 16 dní (14 nocí)

říjen 2022

21.10. - 05.11.2022 pátek - sobota
snídaně letecky (Praha)
104 990 Kč
cena za 16 dní (12 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha Kuching a Kota Kinabalu Praha
  • místní přelety
  • letištní taxy
  • 13x ubytování se snídaní v hotelech 3* – 4
  • 8x oběd, 3x večeři
  • program včetně veškerých vstupů a transferů
  • místní česky hovořící průvodce (min. 16 os.)

Cena nezahrnuje

  • fakultativní akce a spropitné
  • cestovní pojištění

Popis zájezdu

Borneo – Sarawak - Brunej – Sabah


Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet do Kuchingu s mezipřistáními.
2. den: KUCHING: Přílet do Kuchingu. Ubytování, nocleh.
3. den: KUCHING: Po snídani prohlídka Kuchingu, města plného zeleně, založeného sirem Brookem, prvním bílým rádžou Sarawaku. Město je plné všudypřítomných čínských chrámů, barevných trhů na každém rohu a příjemnou promenádou podél řeky. Obchody nabízejí nejlepší výběr tradičních výrobků z celého Bornea. Návštěva nejznámějšího zdejšího muzea, odpoledne volný program. Nocleh.
4. den: NÁRODNÍ PARK BAKO: Snídaně. Odjezd do vesnice Bako, poté lodí do parku situovaného na poloostrově. Bako je jedno z nejlepších míst na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí: spousty druhů opic, ještěrek a divočáků žijí v tomto koutu deštného pralesa zahrnujícího pískovcové skály, močály, skalní útesy či mangrovníky. Procházka po krásných stezkách. Nabízí se zde i možnost koupání na odlehlé pláži teplého Jihočínského moře. Nocleh v Kuchingu.
5. den: MIRI: Snídaně. Transfer na letiště. Následuje odlet do Miri. Po příletu návštěva místního tržiště, rybího trhu a čínského chrám u. P rohlídka prvního ropného vrtu v Malajsii zvaného Grand Old Lady z roku 1910. Návštěva Muzea ropy. Návrat do města . Ubytování, nocleh.
6. den: NÁRODNÍ PARK LAMBIR HILLS - BRUNEJ: Snídaně. Časný odjezd do Lambiru. Národní park pokrývá plochu 70 km2 a je oblíbenýmm ístem k procházkám v deštném lese s bohatou flórou a faunou. V parku je velké množství menších, ovšem krásných vodopádů, s možností koupele v osvěžujících lagunách. Návrat do Miri. Cesta pokračuje přes státní hranici v Sungai do Bruneje. Ubytování, nocleh.
7. den: BRUNEJ: Snídaně. Celodenní prohlídka Bandar Seri Begawanu (hlavní město) zahrnuje velkoryse postavenou mešitu sultána Hassana al-Bolkiah, zastávku u sultánského paláce, místní muzeum a návštěvu tradiční části města Kampong Ayer s domy nad vodou, jež existuje již od středověku a bývávala jedním z obchodních center jihovýchodní Asie, lodní výlet s návštěvou místních obyvatel. Nocleh.
8. den: BRUNEJ – KOTA KINABALU: Snídaně. Transfer na letiště. Přelet do Kota Kinabalu, hlavního města malajského státu Sabah, transfer do hotelu. Odpole dne prohlídka města nově přestavěného po 2. světové válce s návštěvou nočního trhu a večeří spojenou s typickým taneč ním vysto upením. Nocleh v Kota Kinaba lu.
9. den: PORING - KINABALU PARK: Časně ráno po snídani odjezd k horkým sirným pramenům Poring. Po cestě zastávka ve vesnici Nabalu s možností nákupu tradičních výrobků. Následuje unikátní pozorování pralesa na tzv. závěsném chodníku v korunách stromů a možnost koupání v pramenech obklopených krásnou scenérií. Po obědě procházka Národním parkem Kinabalu, který je na seznamu UNESCO. Park byl založen v roce 1964 a jedná se o naprostý botanický ráj s velmi různorodou flórou i faunou, kterou nenaleznete na jiných místech. Nocleh v Kota Kinabalu.
10. den: OSTROV MANUTIK NEBO MANUKAN: Snídaně. Jen 15 minut lodí od Kota Kinabalu se nachází překrásné korálové ostrůvky Tunku Abdul Rahman nabízející původní bílé pláže, průzračnou vodu a korálové útesy. Možnost koupání, šnorchlování (vybavení možno zapůjčit) včetně oběda na místě. Odpoledne návrat do hotelu v Kota Kinabalu.
11. den: SANDAKAN – SEPILOK – KINABATANGAN RIVER: Po snídani odlet do Sandakanu, přesun do orangutaního útulku v Sepiloku, odkud bývají orangutani převedeni zpět do volné přírody. Možnost jejich pozorování při krmení v pralese. Následuje přejezd do přístaviště a projížďka lodí po deltě řeky Kinabatangan podél mangrovníkového lesa, kde žijí opice nosaté, různí plazi a ptáci. Po obědě se pokračuje lodí po deltě a poté po řece Menanggul v objevování další fauny a flóry. Ubytování v národním parku, večeře, nocleh.
12. den: KINABATANGAN RIVER: Časný výlet lodí k jezeru Ox Bow. Pozorování divoké přírody. Snídaně. Volný program v národním parku. V pozdním odpolední lodní výlet po řece Menanggul. Pozorování přírody. Návrat do lodge. Nocleh.
13. den: SANDAKAN – KOTA KINABALU: Po snídani návrat lodí do Sandakanu na prohlídku města s návštěvou buddhistického chrámu Puh Jih Syh s panoramatickým výhledem. Po obědě transfer na letiště a odlet zpět do Kota Kinabalu. Ubytování v plážovém hotelu. Volno, nocleh.
14. den: KOTA KINABALU – VOLNÝ PROGRAM: Snídaně. Volný program s možností kvalitního koupání.
15. den: ODLET DO PRAHY: Snídaně. Volné dopoledne s možností koupání. Odpoledne transfer na letiště. Následuje odlet do Prahy.
16. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.