Malajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **** Doprava: letecky Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Malajsie a Singapur - Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie

Malajsie a Singapur by se daly považovat za země tvořící středobod kultur a náboženství tohoto regionu, které zde zanechala jeho bohatá koloniální minulost.
Náš poznávací zájezd do Malajsie a Singapuru vám představí skvosty zdejší koloniální architektury kontrastující s fantazijní velkolepostí superměst, kterými bezesporu Sinagapura Kuala Lumpur jsou. Ponoříte se do historie, poznáte zdejší nejvýznamnější svatyně, ochutnáte neuvěřitelný gastronomický mix a necháte se unést krásou ostrovů Penang a Langkawi. Poslední 4 dny poznávacího zájezdu budou patřit odpočinku na krásné písečné pláží 4* resortu.

Program zájezdu

1. den:
2. den: ODLET z PRAHY Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet letadlem společnosti Qatar Airways  do Singapuru s přestupem v Dauhá. 
3. den: PŘÍLET do SINGAPURU Přílet do Singapuru v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu a ubytování. Individuální program s možností společné procházky po okolí v podvečerních hodinách (závisí na reálné době příletu do Singapuru a počasí).
4. den: SINGAPUR Po snídani se vydáte na prohlídku Singapuru , která začne projížďkou po centrální části města, někdejší Koloniální čtvrti. Během ní uvidíte  Singapurský kriketový klub, parlament a Národní galerii . První zastávkou vaší cesty bude ikonická  socha Merliona  s působivým výhledem na zátoku Marina Bay. Vaše vyjížďka bude dále pokračovat kolem taoistického chrámu Hock Keng Temple, do  Čínské čtvrti a  „Malé Indie“ , kde budete moci nasát exotickou asijskou atmosféru. Poslední zastávkou dne bude futuristická botanická zahrada  „Gardens by the Bay “ se superstromy, které propojuje vyhlídková lávka. Součástí zahrady jsou také tropické skleníky. V odpoledních hodinách možnost fakultativního výletu na zábavní ostrov Sentosa . Ubytování v Singapuru.
5. den: SINGAPUR a peranakanská kultura, Botanická zahrada (UNESCO) Ráno se vydáte na výlet za historií unikátní peranakanské kultury do čtvrtí  Joo Chiat a Katong . Slovem “peranakan” jsou označováni původní obyvatelé Číny, kteří se přistěhovali do Malajsie a během let stvořili svébytnou kulturu i vyhlášenou gastronomii. Proto se společně podíváte i do  zahrady koření „Spice Garden“ , kde nahlédnete pod pokličku peranakanské kuchyně, která nápaditě spojuje všemožné druhy bylin a koření. Dále vás čeká prohlídka peranakanské architektury. Projdete se po starých barevných obchůdcích a uvidíte typické terasovité domy s ozdobnými fasádami. Na závěr dne si užijete jednu z nejnavštěvovanějších  botanických zahrad na světě (UNESCO) . Ubytování v Singapuru.
6. den: MELAKA (UNESCO), řeka MELAKA Po snídani opustíte Singapur a vydáte se do hlavního města Malajsie – Kuala Lumpuru. Po cestě se zastavíte v koloniálním městě Melaka , které je obdivovanou historickou perlou Malajsie (UNESCO). Navštívíte  zříceninu kostela sv. Pavla , projdete po Jonker Street – někdejším obchodním srdci města, kolem historické radnice až k  pevnosti Santiago . Poté následuje projižďka po řece Melaka. Ta byla využívána Brity, Holanďany či Portugalci k obchodování a kolonizaci regionu . Během plavby uvidíte typickou malajsijsou vesničku Morten. Ubytování v Kuala Lumpuru.
7. den: KUALA LUMPUR Během dopoledne se vydáte na prohlídku pulzující metropole Kuala Lumpuru. Navštívíte Národní památník i jednu z nejznámějších a zároveň největší cínárnu na světě.  Poté již budete pokračovat kolem Královského paláce  Istana Negara  k Náměstí Nezávislosti . Podíváte se na palác Sultan Abdul Samad , Národní galerii umění a Národní mešitu  Masjid Negara . Vaše cesta povede dál k mrakodrapům Petronas Tower , které byly v letech 1998 – 2004 nejvyššími budovami světa. Den zakončíte exkurzí v textilní dílně specializující se na tradiční batiku . Odpoledne osobní volno a příležitost k nakupování v slavné kupecké oblasti Bukit Bintang. Večer možnost se fakulatitivně zúčastnit tradiční malajsijské večeře. Ubytování v Kuala Lumpuru.
8. den: Čajovníkové plantáže v CAMERON HIGHLANDS a svatyně BATU CAVES Dopoledne opustíte Kuala Lumpur a vydáte se k čajovníkovým plantážím v hornaté oblasti  Cameron Highlands. Po cestě si uděláte zastávku u nejvýznamnější hinduistické svatyně v Malajsii, Batu Caves. Následovat bude prohlídka čajovníkových plantáží, kterou začnete na vyhlášené  plantáži BOH či Bharat.  Zdejší čaje se dají koupit pouze v Malajsii a jsou tak velmi atraktivním suvenýrem. V prohlídce budete pokračovat exkurzí v továrně na zpracování čaje. Poslední zastávka bude patřit návštěvě motýlí a jahodové farmy. Ubytování v Cameron Highlands.
9. den: Města IPOH a KUALA KANGSAR Ráno bude vaše cesta pokračovat z Cameron Highlands na ostrov Penang se zastávkou v koloniálním městě Ipoh a městečku Kuala Kangsar . Ipoh je třetí největší město Malajsie přezdívané město milionářů. Procházku začnete na východní straně města, poté navštívíte muzeum  Han Chin Pet Soon . Zde se dozvíte o procesu těžby cínu v raných dobách, ale také o velmi temných stránkách klubu cínových horníků. Dále se přesunete do sultánského města Kuala Kangsar, kde si prohlédnete jednu z nejhezčích mešit v celé Malajsii, Ubudiah . Pokračovat budete kolem sultánských paláců Istana Iskandariah a Istana Kenangan až k nejstarší kaučukovníkové plantáži v Malajsii. Na závěr vás čeká návštěva v keramické dílně vyrábějící tradiční džbány a karafy. Ubytování na ostrově Penang.
10. den: Ostrov PENANG a chrámový komplex KEK LOK SI Osmý den zájezdu vás čeká celodenní objevování ostrova Penang, kdysi nazývaného “ Perla Orientu “. Prohlídku začnete u přístavu Chew Jetty, odkud se vydáte kolem pevnosti Cornwallis, luxusního koloniálního hotelu Eastern Oriental až k rezidenci čínského miliardáře Cheong Fatt Tze . Poté projdete čínskou a indickou čtvrtí ke klanovému domu Khoo Kongsi . Dále vás čeká cesta lanovkou k největšímu  malajsijskému chrámovému komplexu  Kek Lok Si . Po zastávce na trhu Chowrasta Bazaar si odpočinete na pláži v letovisku Batu Ferringhi. Ubytování na ostrově Penang.
11. den: OSTROV LANGKAWI Odjezd trajektem z Penangu na ostrov Langkawi. Ubytování ve 4* resortu na pláži.
12. den: 11. - 14. den: OSTROV LANGKAWI Volné dny vhodné pro odpočinek na pláži a koupání. Možnost fakultativních výletů.
13. den: ODLET z LANGKAWI Odlet z Langkawi do Prahy s přestupem v Dauhá.
14. den: PŘÍLET DO PRAHY Přílet do Prahy. 
15. den: