Program zájezdu
1. den: Odjezd ve večerních hodinách.
2. den: Průjezd Slovenskem a Maďarskem do Rumunska. Zastávka nedaleko známého města Kluž. Solný důl SALINA TURDA – důl, který je označován na nejkrásnější podzemní místo na světě, historie sahá až do dob Římanů. V r. 1992 byl přeměněn na největší důlní muzeum světa a zábavní park s podzemním jezerem, po kterém se můžete plavit na loďce. Nocleh v oblasti Targu Mures.
3. den: Přejezd do Moldavska. Cestou zastávka v CURCHI – zdejší klášter patří k nejznámějším v Moldavské republice. V 19. století patřil k nejvýznamnějším, nejbohatším a největším v Besarábii. Prohlídka hlavního města Moldavské republiky a nejzelenějšího města Evropy KIŠINĚVA – náměstí Vítězství s pravoslavnou katedrálou, zvonicí a Vítězným obloukem. 3x nocleh v Kišiněvě.
4. den: Výlet na severovýchod. CRICOVA je proslulá pěstováním vína a přímo pod obcí se ukrývají vinné sklepy v délce 120 km. Vyrábí se zde bílé i červené šampaňské, možnost nákupu vín. Velkolepý podzemní areál projedeme vláčkem. ORHEIUL VECHI – jedno z nejnavštěvovanějších míst Moldavska. Unikátní jeskynní klášterní komplex z 13. století, který mniši obývali až do 18. století se nachází na skalnatém místě 200 m nad řekou Raut.
5. den: Výlet do samozvané Podněsterské moldavské republiky. Téměř celé dnešní PODNĚSTŘÍ leží na zbytku území, které náleželo bývalému Sovětskému svazu. Zbytek území, ležící na pravém břehu Dněstru, náležel jako součást Besarábie k Rumunsku. Město TIGHINA (rusky Bender) s pevností z roku 1408, kterou postavil Karel XII. TIRASPOL – prohlídka hlavního města Podněstří, možnost návštěvy výrobny špičkového koňaku Kvint.
6. den: Cesta na jih Moldávie skrz Gaugazil – autonomní oblast obývanou křesťany tureckého původu. Zastávka v hlavním městě turkotatarské Gaugazie – COMRAT s katedrálou z 19. stol. Nedaleko hranice s Rumunskem se nachází obec HOLUBINKA – jediná vesnice s českou menšinou v Moldavsku. Průjezd lázeňským městem CAHUL. Přejezd do Rumunska, nocleh u Tulcea.
7. den: Město TULCEA – které představuje hlavní bránu do DELTY DUNAJE (UNESCO). Projížďka lodí neobvyklou přírodní scenérií, která je rozsáhlou oblastí mokřin a rákosin, ve které našlo domov více než 1200 druhů rostlin, 45 druhů ryb a přes 300 druhů ptáků. Nocleh v oblasti Slobozie.
8. den: Hlavní město Rumunska BUKUREŠŤ, které podle legendy založil pastevec Bucur, celodenní prohlídka. Typické jsou široké bulváry lemované stromořadím, rozsáhlé parky, terasovité kavárny a restaurace, honosné budovy po vzoru francouzských architektů. V podvečer odjezd zpět do ČR.
9. den: Návrat v odpoledních hodinách.