Harz - Výlet do pohoří Harz

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Harz - Výlet do pohoří Harz

Výlet do pohoří Harz Parním vlakem na vrchol tajemné hory Brocken. Poznávací zájezd s vycházkami do pohoří na rozhraní bývalé NDR a SRN. Národní park Harz je romantické lesnaté pohoří se skálami, roklemi i krasovými jevy s celou řadou pěkných vyhlídek, prohlídka přírodních a historických zajímavostí. Goslar je perlou evropské románské architektury, jedno z nejkrásnějších míst v Německu. Pojeďte s námi za přírodními krásami a romantikou.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v ranních hodinách, přesun do německého Harzu. QUEDLINBURG (UNESCO) - ve středověku jedna z nejdůležitějších královských a císařských falcí. Město je jednou z nejvýznamnějších památek v Německu. Ve starém i novém městě je mnoho hrázděných domů. Je zde i dům, který je nejstarší hrázděnou budovou v Německu. Prohlídka muzea hrázděných domů. Mohutný románský kostel sv. Ignáce. BLANKENBURG - půvabné horské město, zámecká zahrada. TEUFELSMAUER (Čertova stěna) - vycházka ke skalnímu útvaru.
2. den: : FALKENSTEIN - vycházka na mohutný hrad s úchvatným panoramatickým výhledem na pohoří Harz. GERNRODE - hezké hrázděné městečko. Největší chloubou města je předrománský kostel sv. Cyriaka pův. z 10. století s hrobem neblaze proslulého markraběte Gera. HEXENTANZPLATZ - výšina, odkud prý odlétají čarodějnice na sabat. THALE - hezké městečko, vycházka nebo nenáročná túra skalnatým údolím.
3. den: : BROCKEN 1142 m - výlet úzkokolejkou na nejvyšší vrchol Harzu, romantické skalní útvary. Vrchol je také domovem čarodějnic. Pěší procházka kouzelnou krajinou. SCHIERKE - hluboké údolí Elendtal s příkrými skalnatými stěnami, vycházka. BRAUNKAGE - lanovkou na Wurmberg 971 m, rozhledna s kruhovým výhledem. WERNIGERODE - romantické město s křivolakými uličkami se souborem malebných hrázděných domů. Za prohlídku stojí pohádkový věžatý zámek. Začátek parní úzkokolejky.
4. den: : GOSLAR (UNESCO) - císařské město s falcí a kouzelným historickým jádrem se spoustou hrázděných domů. Jedinečnou památkou stavitelského umění je císařská falc. Historie Goslaru je úzce svázána s těžbou rud v nedalekém Rammelsbergu, exkurze do dolů. BAD HARZBURG - lázeňské středisko. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 22:00 hodin.