adventní Pasov

Ubytování: bez ubytování Doprava: autokarem Strava: bez stravy
1 termín od 12. prosince 2020

Cena zájezdu

od 850 Kč


Pasov - mladé starobylé město na Dunaji, Innu a Ilzu Město Pasov žije svojí více než dva tisíce let starou bohatou historií a svojí živou současností. Město tří řek nabízí mnoho zážitků pro každého. Pasov charakterizuje výhodná geopolitická poloha v trojúhelníku tří zemí mezi Bavorskem, Rakouskem a Čechami, krásný ráz města s památným historickým jádrem a atmosférou jihoevropských měst, kvalitní a mimořádně pestrá kulturní scéna, moderní hospodářské centrum otevřené novým investicím, mezinárodně uznávaná univerzita a v neposlední řadě lidská otevřenost. Pasov patří do správy Dolního Bavorska a je městem, které se nachází v této oblasti nejvíce jihovýchodně. Rozkládá se na jižních svazích Bavorského lesa a na třech řekách - na Dunaji, Innu a Ilzu - a tak nabízí jedinečnou nobyčejně krásnou územní polohu. Území města zaujímá celkem 69,72 čtverečních kilometrů v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem. Šedesátikilometrová hranice města... Celý popis

Termíny a ceny

12.12.2020 so sobota - sobota
bez stravy autokarem
850 Kč
cena za 1 den

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • doprava mikrobusem, nebo autobusem (podle počtu klientů technický doprovod

Popis zájezdu

adventní Pasov

Pasov - mladé starobylé město na Dunaji, Innu a Ilzu

Město Pasov žije svojí více než dva tisíce let starou bohatou historií a svojí živou současností. Město tří řek nabízí mnoho zážitků pro každého. Pasov charakterizuje výhodná geopolitická poloha v trojúhelníku tří zemí mezi Bavorskem, Rakouskem a Čechami, krásný ráz města s památným historickým jádrem a atmosférou jihoevropských měst, kvalitní a mimořádně pestrá kulturní scéna, moderní hospodářské centrum otevřené novým investicím, mezinárodně uznávaná univerzita a v neposlední řadě lidská otevřenost.

Pasov patří do správy Dolního Bavorska a je městem, které se nachází v této oblasti nejvíce jihovýchodně. Rozkládá se na jižních svazích Bavorského lesa a na třech řekách - na Dunaji, Innu a Ilzu - a tak nabízí jedinečnou nobyčejně krásnou územní polohu. Území města zaujímá celkem 69,72 čtverečních kilometrů v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem. Šedesátikilometrová hranice města tvoří z jedné pětiny hranici s Rakouskem. Pasov je vzdálen cca. 50 kilometrů od České republiky.

Město se v posledních třech desetiletích vyvinulo ve správní, hospodářské a kulturní centrum východní části Dolního Bavorska a je od roku 1993 hlavním centrem tohoto regionu. Významným krokem na této cestě bylo úspěšné založení univerzity v Pasově v roce 1978. Univerzita - v současnosti s více než 7500 studenty - utváří kulturní a hospodářský ráz města.

Pasov má za sebou více než 2000-letou minulost. Také to je důvodem důležitosti turismu ve městě Pasově. Pasov ročně navštíví přes 1,4 milionu turistů, přijíždějících na jeden den, a přenocování využije přes 393.000 turistů ročně, což má velký význam z hlediska turismu a atraktivity města Pasova. Každé 25. pracovní místo (= 4% všech pracovních míst) závisí přímo či nepřímo na turismu.

Odedávna je život v Pasově utvářen vodou a plavbou na lodích. Ze tří řek už má v současnosti rozhodující roli ve vnitrozemské lodní dopravě pouze Dunaj. Místní dopravní lodní společnost nabízí kromě okružních jízd „tří řek“ také vícehodinové výlety lodí v bavorském a rakouském povodí Dunaje. Fascinující snové cesty parníkem dovedou cestující do měst a zemí na Dunaji přes Vídeň a Budapešť až k Černému moři.

Díky svému evropskému snažení a m.j. také díky každoročnímu festivalu „Evropské týdny“, který se zde koná již přes 50 let, obdržel Pasov už v roce 1970 čestnou vlajku Evropské rady, kterou o deset let později následovala evropská cena, díky níž se Pasov může nazývat evropským městem.

Doprava: autokarem

mikrobus, nebo autobus

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy od nádraží ČD na Smíchově - parkoviště TAXI před vchodem do budovy - v 06:30 hod. Předpokládaný návrat do 20:00 hod. Další nástupní místa: Příbram, DObříš, Písek, Strakonice. Zájezd se uskuteční při minimálním počtu 6 osob.

Podobné zájezdy