Porýní - Romantické Porýní

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Porýní - Romantické Porýní

Romantické Porýní Zajedete i do údolí řeky Mosely. Pojeďte na poznávací zájezd do středního Porýní a vydejte se po stopách středověkých minnesengrů (básníků). Na obou březích malebného údolí se rozkládají rázovitá vinařská městečka, na kopcích se tyčí zříceniny rytířských hradů. Na březích Mosely uvidíte hezká městečka se starými kostelíky, hrázděnými domy a vinařskými dvorci.

Program zájezdu

1. den: : Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu po trase i v západních Čechách. Noční přesun do Porýní.
2. den: : STŘEDNÍ PORÝNÍ * RÜDESHEIM - vinařské středisko, slavná ulička Drosselgasse. PFALZGRAFENSTEIN - uprostřed Rýna se tyčí mohutný, jeden z nejkrásněji situovaných zámků v Porýní. LORELEI - pobřežní skála s pověstí. MARKSBURG - hrad se vypíná přímo nad Rýnem. Nedaleko hrady Katz a Maus. KOBLENZ - soutok Mosely a Rýna ve známém trojúhelníku Deutches Eck. Prohlídka historické časti města, kostely, zámky, paláce a měšťanské domy.
3. den: : ÚDOLÍ MOSELY * ELTZ - jeden z nejkrásnějších hradů Evropy. PYRMONT - další romantický středověký hrad. COCHEM - vinařské město v údolí Mosely s rozsáhlým hradem Reichsburg. muzeum vína, proslulá vinotéka, Mikulášův špitál. EHRENBURG - zřícenina hradu.
4. den: : REMAGEN - pověstný most. Mezi Remagenem a Bonnem na pravém břehu Rýna stojí na návrší nad řekou zámek Drachenburg a v údolí jsou samozřejmě vinice. BONN - bývalé hlavní město západního Německa. Centrum města tvoří Marktplatz. Vévodí mu radnice postavená v druhé polovině 18. století v rokokovém stylu. V ulici Bonngasse stojí rodný dům Ludwiga van Beethovena. Na náměstí Münsterplatz stojí skladatelova socha. Za ní si pak můžete prohlédnout vůbec nejstarší stavbu celého města - románský chrám Münster. Právě jeho stěny se staly svědkem korunovace Karla IV. KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) - město patří k nejstarším v Německu. Gotická katedrála svatého Petra je sídlem kolínského arcibiskupa. Rozměry ji řadí mezi největší gotické katedrály a kostely vůbec. V historickém centru můžete obdivovat jedinečnou architekturu, dlážděné ulice i zajímavé budovy.
5. den: : STŘEDNÍ PORÝNÍ * STOLZENFELS - romantický zámek. BOPPARD - město se středověkým opevněním, rozvaliny římského vojenského tábora. BACHARACH - městečko s hrázděnými domy, městskými hradbami a kostelem sv. Petra. Nedaleko hrady Rheinstein a Reichenstein. MOHUČ - původně římské město, největší klenot města je Kaiserdom, arcibiskupský dóm, náměstí Markt, kostel sv. Štěpána s Chagallovými okny, atmosféra nábřeží Rýna a moderní radnice. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: : Návrat v ranních hodinách.