Nepál - Pohodový týden - Proslulý trek kolem Annapuren

Ubytování: různé Doprava: letecky Strava: vlastní
1 termín od 11. listopadu 2021

Cena zájezdu

od 66 990 Kč


Vydejte do nitra Himálaje, kde na Vás čeká slavná pěší trasa okolo čtyř Annapuren. Celý trek se budeme kochat nezapomenutelnými výhledy na 6 – 8 tisícové vrcholy, přičemž k osmitisícové Annapurně I se dostaneme doslova na dosah! Kromě plné penze jsou v ceně i nosiči, díky kterým půjdeme jen s minimální zátěží, což nám umožní zdolat i jeden z nejvýše položených průsmyku světa ve výšce 5 416 m. Unikátní tečkou treku je fascinující přelet mezi dvěma osmitisícovkami. Startovat budeme z nejhlubšího kaňonu planety, kde zakončíme pěší turistiku. Jednotlivé dny jsme ze zkušeností zvolili tak, aby je mohl absolvovat průměrný turista. Kvalitní zázemí 3* hotelu v Káthmándú a v Pokhaře a soukromé pozemní transfery zajistí maximálně možný dostupná komfort. Slavná Annapurna, nejvyšší průsmyk, pravý himálajský trek, fascinující podívaná a kvalitně připravený program – to jsou synonyma tohoto zájezdu do Nepálu. Poznámka: 1lůžkový pokoj nelze Celý popis

Nepál - Pohodový týden - Proslulý trek kolem Annapuren

Termíny a ceny

11.11. - 23.11.2021 čtvrtek - úterý
vlastní letecky (Praha)
66 990 Kč
cena za 13 dní (12 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků v max. výši 21 000 Kč, vnitrostátní jednosměrná letenka Jomsom - Pokhara vč. let. tax a poplatků/případně pozemní trasnfer soukromým mikrobusem, doprava soukromým mikrobusem dle programu, 3x ubytování v 3* hotelu (Káthmándú, Pokhara) ve dvoulůžkových pokojích s vl. soc. zařízením, 8x v jednoduchém guesthousu ve dvou(společné sociální zařízení), 8x plná penze po dobu treku, 3x snídaně, 1x večeře, veškerá povolení a vstupy pro turistiku, vedoucí zájezdu, místní průvodce, nosiči (1 nosič pro 2 klienty, celkem 25kg), informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vízum do Nepálu cca 30 USD (orientační cena z r. 2020, platí se po příletu do Nepálu), vstupné do památek, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 105 Kč, do 80 000 Kč za 1 705 Kč, vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna 4 950 Kč, přelet Pokhara-Káthmándú 3 300 Kč

Popis zájezdu

Nepál - Pohodový týden - Proslulý trek kolem Annapuren

Vydejte do nitra Himálaje, kde na Vás čeká slavná pěší trasa okolo čtyř Annapuren. Celý trek se budeme kochat nezapomenutelnými výhledy na 6 – 8 tisícové vrcholy, přičemž k osmitisícové Annapurně I se dostaneme doslova na dosah! Kromě plné penze jsou v ceně i nosiči, díky kterým půjdeme jen s minimální zátěží, což nám umožní zdolat i jeden z nejvýše položených průsmyku světa ve výšce 5 416 m. Unikátní tečkou treku je fascinující přelet mezi dvěma osmitisícovkami. Startovat budeme z nejhlubšího kaňonu planety, kde zakončíme pěší turistiku. Jednotlivé dny jsme ze zkušeností zvolili tak, aby je mohl absolvovat průměrný turista. Kvalitní zázemí 3* hotelu v Káthmándú a v Pokhaře a soukromé pozemní transfery zajistí maximálně možný dostupná komfort. Slavná Annapurna, nejvyšší průsmyk, pravý himálajský trek, fascinující podívaná a kvalitně připravený program – to jsou synonyma tohoto zájezdu do Nepálu.

Poznámka: 1lůžkový pokoj nelze

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ.
2. den: přílet do KÁTHMÁNDÚ, v závislosti na letovém řádu procházka po hl. městě. Návštěva okouzlujícího chrámu PASHUPATI NATH TEMPLE či bývalého královského komplexu DURBAR SQUARE a dalších budhistických a hinduistických staveb, večeře na uvítanou.
3. den: snídaně, pronajatým soukromým mikrobusem do východiště treku. Malebnou krajinou centrální údolí budeme kvůli špatné infrastruktuře projíždět většinu dne. V průběhu cesty však zažijeme opravdový Nepál! V závislosti na aktuálních podmínkách přejezd až do DHARAPANI (1 860 m) případně absolvování posledního úseku již pěšky. V ceně je již zahrnut chutný oběd a poté, co se ubytujeme, také večeře. Po celou dobu treku mohou být větší zavazadla uschována (v ceně) na hotelu.
4. den: po snídani vyrážíme na první celodenní pěší trasu (6-7h chůze) do CHAME (2 670 m). Trasa podél řeky MARSYANGDI vede skrze údolí MANANG. Již dnes se budeme kochat nádhernými výhledy zejména na ikonickou ANNAPURNY II (7 937 m) a IV (7 525). Mineme několik typických vesniček a pořídíme první fotky opravdové himálajské krajiny.
5. den: dnešní kratší trasa (5h chůze) vede do PISANGU (3 190 m). Malebnou scenérii doplní několik pagod a prostředí lesa. Poté, co sklesáme k visutému mostu, načerpáme síly a vystoupáme do neustále se rozšiřujícího údolí s dominantou PISANG PEAK (6 091 m). V blízkých jezírkách možná spatříme i ptáky.
6. den: asi 7h chůze nás čeká při stoupání do MANANGU (3 540 m). Jako každý den pro nás bude v půli trasy připraven oběd a dostatek času zbyde i na odpočinek. Budeme obdivovat blízké a přesto dalekosáhlé panorama ANNAPURNY II, III a IV či sedmitisícové GANGAPURNY. Před cílem také navštívíme tradiční TIBETSKOU vesnici BRYAGA (3 475 m) s klášterem, který nám nejen na fotkách dodá impozantní atmosféru.
7. den: odpočinkový den v MANANGU. Relaxace umožní nejen pečlivou aklimatizaci na další část treku, ale poskytne nám také příležitost vnímat krásy a klid místní krajiny. Pro zájemce je možné vydat se na několik krátkých procházek.
8. den: po řádném odpočinku pokračujeme směrem k jednomu z nejvyšších průsmyků světa, ke kterému nám zbývají dva dny chůze. Dnes (6-7h chůze) stoupáme podél řeky JARSANG KHOLA až do výšky 4 450 m, kde se ve vesnici THORUNGLA PHEDI ubytujeme.
9. den: po řádném odpočinku pokračujeme směrem k jednomu z nejvyšších průsmyků světa, ke kterému nám zbývají dva dny chůze. Dnes (6-7h chůze) stoupáme podél řeky JARSANG KHOLA až do výšky 4 450 m, kde se ve vesnici THORUNGLA PHEDI ubytujeme.
10. den: za dobré viditelnosti budeme pozorovat ANNAPURNU I (8 091 m) a projdeme až do KAGBENI – vstupní brány do "zakázaného údolí" MUSTANG. Po krátké prohlídce a odpočinku pokračujeme až do JOMSOMU (2 760 m), kde nás čeká poslední noc na treku. Dnešní doba chůze bude 6-7h.
11. den: na místo krkolomné cesty si dopřejeme další opravdu nezapomenutelný zážitek – unikátní přelet do POKHARY, startujeme téměř na dně nejhlubšího kaňonu a prolétáme v bezprostřední blízkosti dvou osmitisícovek a posvátné královny Himálaje MACHHAPUCHHRE (6 993 m), která je jednou z nejkrásnější hor. Individuální volno v Pokhaře s možností návštěvy Pagody míru apod. Let bude uskutečněn pouze za dobrých povětrnostních podmínek. V případě zrušení je změna programu vyhrazena a transfer proběhne soukromým mikrobusem (cca 9h).
12. den: pro zájemce s východem slunce krátký výjezd na vyhlídku SARANGKOT, pozorování celého pohoří všech Annapuren, snídaně, celodenní přejezd do KÁTHMÁNDÚ se zastávkou u opičího chrámu SWAYAMBHUNATH TEMPLE. Ubytování v hotelu v turistické čtvrti THAMEL.
13. den: snídaně, dle letového řádu individuální volno, nákup suvenýrů, procházka centrem, transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu je přílet možný až 14. den.