Nepál – země bohů a hor

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: plná penze
2 termíny od 1. listopadu 2021

Cena zájezdu

od 62 800 Kč


Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd, i když pár kilometrů pěšky v kopcích nad Pókharou také ujdeme. Zejména si však na této cestě vychutnáme vysokohorský Nepál skutečně všemi smysly... Ve skvostných historických městech Káthmándského údolí jako turisté dychtiví poznání, coby užaslí, ba přímo zkoprnělí pozorovatelé východů slunce nad himálajským masivem, během pohodové túry vesničkami v podhůří Himálaje plnými usměvavých lidí (a pokud přijde brzy jaro, uvidíme i kvetoucí rododendrony, které jsou národní květinou Nepálu), v neposlední řadě na člunech na řece Trišulí i nosítkách umístěných na zádech slonů v NP Čitván. Upozornění: Pro vstup do Nepálu je vyžadován negativní... Celý popis

Nepál – země bohů a hor

Termíny a ceny

listopad 2021

01.11. - 14.11.2021 pondělí - neděle
plná penze letecky (Praha)
62 800 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)

říjen 2022

31.10. - 13.11.2022 pondělí - neděle
plná penze letecky (Praha)
62 800 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků)
  • 1x přelet Káthmándú–Pókhara
  • pronajatý mikrobus
  • 7x hotel *** se snídaní
  • 2x ekolodž s polopenzí a spol. soc. zař
  • 2x lodž v NP Čitván s plnou penzí
  • vstupné do všech památkových objektů a NP podle programu
  • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 5700 Kč
  • nepálské vízum – 30 USD

Popis zájezdu

Nepál – země bohů a hor

Nepál na relativně malém území nabízí tolik skvostů a cestovatelských zážitků jako málokterá země světa. Prožijte nádhernou dovolenou, kde den za dnem plyne v příjemném tempu, na vlně poznávání, ale i pohody a oddechu v krásném prostředí nejvyšších hor naší planety. Nejedná se o fyzicky náročný zájezd, i když pár kilometrů pěšky v kopcích nad Pókharou také ujdeme. Zejména si však na této cestě vychutnáme vysokohorský Nepál skutečně všemi smysly... Ve skvostných historických městech Káthmándského údolí jako turisté dychtiví poznání, coby užaslí, ba přímo zkoprnělí pozorovatelé východů slunce nad himálajským masivem, během pohodové túry vesničkami v podhůří Himálaje plnými usměvavých lidí (a pokud přijde brzy jaro, uvidíme i kvetoucí rododendrony, které jsou národní květinou Nepálu), v neposlední řadě na člunech na řece Trišulí i nosítkách umístěných na zádech slonů v NP Čitván.
Upozornění:

Pro vstup do Nepálu je vyžadován negativní PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 ne starší 72 hodin před odletem. Další test vyžaduje Nepál při příletu do země. Ten bude zařízen a hrazen na místě naší CK. Informace k návratu do ČR aktualizuje české MZV, aktuálně spadá Nepál do zemí tmavě červených (stejně jako všechny země mimo EU), tj. pro nástup do letadla se musí cestující prokázat potvrzením o negativním PCR testu (testování zajistí a uhradí naše CK v Nepálu). Nejdříve 6. den po návratu do ČR je nutné podstoupit další PCR test. Dále je nutné vyplnit registrační formulář a do výsledku testu zůstat v domácí samoizolaci. 
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Stravování: plná penze

snídaně, polopenze, plná penze

Program zájezdu

1. den:
3. den: Káthmándské údolí : opičí chrám Svajambhunáth , jehož oči shlíží z pahorku na celé údolí; Tibeťané a jejich stúpa Bódhnáth ; nejposvátnější místo nepálských hinduistů Pašupatináth a svatí mužové .
4. den: Bhaktapur – Nágarkót : rozloučení s Bhaktapurem a přesun přes prastarý hinduistický chrám Čángunárájan – dřevěný architektonický skvost a dokonalou ukázku stavitelského umu Névárců (obyvatel Káthmándského údolí) – do Nágarkótu, nacházejícího se na vrcholku údolí s dechberoucím ranním výhledem na celý himálajský masiv . (Bude nám počasí i hinduističtí bohové nakloněni a spatříme Everest?)
5. den: Nágarkót – Pókhara : dopoledne přelet do příjemné Pókhary – druhého největšího města Nepálu, jež se nám stane základnou pro výlet do podhůří Himálaje; projížďka lodičkou po jezeře Phéva k ostrůvku Tál Bárahí ; krátký, ale prudší výšlap k pagodě Míru – fantastické výhledy na jezero, město a hřeben osmitisícových Annapúren a posvátnou Mačhapučhre , přezdívanou "Rybí ocas".
6. den: Pókhara – Astam : přesun pronajatou dopravou a pak nalehko pěšky do ekolodže v 1600 m n.m. proslulé dechberoucími západy slunce a panoramatickým výhledem na zasněžené himálajské hřebeny ; odpoledne věnované zastavení a vychutnání klidné krásy přírody v kopcích nad rušným životem měst – kdo bude chtít, pokusí se uplést bambusový koš a může pomoci uvařit našemu kuchaři večeři.
7. den: Astam – Dampus : půldenní pěší túra podhůřím Himálaje ve výšce kolem 1700 m n.m. do vesnice Dampus – cesta vede horskými usedlostmi a rýžovými políčky , kde není nouze o úsměvy místních lidí.
8. den: Dampus – Pókhara : z Dampusu cca 2,5 hod. pěšky do vesnice Phédy a pak sjezd pronajatou dopravou do hotelu v Pókhaře – cestou zastávka v Muzeu horolezectví nebo Muzeu Gurkhů .
9. den: Pókhara – Górkha – řeka Trišulí : přejezd do kolébky nepálského národa, rodného města sjednotitele země Prthví Nárájana Šáha a sídla někdejší královské rodiny – opevněný palác Górkha Darbar s výhledy na osmitisícovou Dhaulágirí ; nocleh v rezortu u řeky Trišulí.
10. den: rišulí – Čitván: příprava člunů a následně splutí části řeky zakončené obědem (rafting lze vynechat); odpoledne přejezd na jih země k NP Čitván.
11. den: Národní park Čitván : pobyt v nejstarším NP Nepálu, jenž je domovem 700 druhů volně žijících živočichů, včetně krále džungle tygra indického a nosorožce indického – navštívíme původní vesnici etnika Tharu , absolvujeme safari a projedeme se na slonech i člunem za gaviály; večer taneční vystoupení v krojích .
12. den: Čitván – Káthmándú : půldenní přejezd do Káthmándú – podle času příjezdu královské náměstí Darbar , volno na poslední nákupy i dobrou večeři v turisty i horolezci oblíbené čtvrti Thamel .
13. den: Káthmándú – Praha: fakultativně ranní let k Everestu ; odlet z Nepálu, přílet do ČR 14. den.