To nejlepší z Krakowa + WROCLAW (autobusem)

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel **+ Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

To nejlepší z Krakowa + WROCLAW (autobusem)

Víkendový zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Krakowa a Wroclawi. Zhlédnete wroclawské Staré město, projdete se po Tumském ostrově i krakowskou promenádou pod hradem Wawel a nevynecháte ani Rynek Glowny se slavnou Sukiennicí. Připravte se na skvělé zážitky ze sousedství a poznejte s námi Krakow i Wroclaw!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel **+

ubytování je s vlastním soc. zařízením, možnost ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a jednolůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den: Po příjezdu do Wroclawi nás čeká prohlídka centra města s průvodcem a poté volný podvečer. V ranních hodinách  odjezd z Brna  (cca v 6 hodin) po trase nástupních míst,  příjezd do Wroclawi,   ubytování a následná prohlídka města. Wroclaw je historickou  metropolí Dolního Slezska , rozkládající se na ostrovech řeky Odry a jejích ramenech. Díky jejím přítokům a kanálům bývá nazývána  „městem sta mostů“ . Prohlédneme si historickou část města zahrnující Tumský ostrov, nejstarší část města s komplexem církevních budov a katedrálou sv. Jana Křtitele,  Staré město , jemuž vévodí nádherné náměstí s radnicí. Na Tumském ostrově se také nachází krásně rozkvetlá botanická zahrada , založená už roku 1811. Dnes patří místní univerzitě a naleznete zde asi 7 500 různých druhů. Sbírka vodních a akvarijních rostlin je jednou z největších na světě. Součástí je i krásná japonská zahrada. Pestrobarevné domy na náměstí  se pyšní svými krásnými štíty sahajícími do výšek, jiné budovy jsou malé průčelím a překvapením jistě bude, že se v nich provozuje třeba restaurace. Při nadšení z prohlídky musíme dávat pozor, nezakopnout a neublížit  trpaslíkům , kteří hlídají naše kroky po celém centru města. Dozvíme se i jejich význam a vlastní příběh. Večer bude dostatek času na návštěvu některé ze skvělých restaurací, či k individuálním procházkám po městě. Ubytování poblíž centra města.
2. den: Po příjezdu do Krakowa společná prohlídka centra města s průvodcem anebo individuální volno, které můžete strávit prohlídkou muzeí a jiných památek.  Po snídani odjezd z Worclawi, kolem poledne příjezd do Krakowa (cesta trvá cca 3,5 hodiny), kde bude následovat prohlídka města. Projdeme se po nábřežní promenádě pod královským   hradem Wawel, půjdeme okolo jeskyně, kde žil  pověstný drak , a vystoupáme na samotný hrad. Uvidíme  královský palác  a  baziliku , kde jsou pohřbené významné osobnosti polské historie včetně tragicky zesnulého  prezidenta Kaczynského . Dvěma nejstaršími ulicemi,  ulicí Grodzkou a Kanonicza , se dostaneme do samotného centra města. Projdeme kolem  biskupského paláce , hlavní budovy Jagellonské univerzity a pak už nás čeká hlavní náměstí Rynek Glowny se svou slavnou Sukiennicí a kostelem Panny Marie. Ulice Florianská nás dovede až k Barbakanu, kde prohlídku ukončíme. V každou celou hodinu nás na ubíhající čas upozorní  „hejhalice“ , vyhrávající z věže Mariánského kostela.  Návrat do ČR  se předpokládá po 22. hodině večerní.