Pěší turistika na Madeiře

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Pěší turistika na Madeiře

Ostrov Madeira, kde panuje celoročně velmi příznivé počasí, je populární destinací i pro pěší turistiku. Projděte si s naším zkušeným průvodcem Madeiru křížem krážem a poznejte tento ostrov z jiného pohledu.
Čekají vás strmé skály a horské masivy, které pokrývá divoká a nespoutaná vegetace. Hluboké vavřínové a eukalyptové lesy, či romantické hortenzie kontrastující s krásou okolní zeleně. Nesmíme zapomenout ani na bizarní útesy, které jsou bez ustání bičovány dravými vlnami Atlantiku. Jako perly jsou pak v této neskutečné kráse rozesety malebné vesničky a městečka, které spojují typické zavlažovací kanály – levády.

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Odlet z Prahy, přílet na letiště Funchal, transfer do hotelu a ubytování. 
2. den: Trek č. 1: RIBEIRO FRIO - PORTELA Výchozí bod: Ribeiro Frio Cílový bod: Portela Stupeň obtížnosti: příjemná turistika pro všechny (úzká cesta podél levády) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Začátek treku započnete návštěvou pstruží farmy v Ribeiro Frio a poté se vydáte na cestu kolem levády do vesnice Portela . Levády jsou unikátní systém zavlažovacích kanálů, který zpravidla svádí vodu z hor na terasovitá políčka na pobřeží. Tato cesta vás povede krajinou třetihorních lesů Laurissilva po úbočí zelených hor s výhledy na severní pobřeží až do vesnice Portela . Příjemná pohodová trasa pro všechny.
3. den: Trek č. 2: PONTA DE SAO LOURENÇO Výchozí bod: Ponta de Sao Lourenço Cílový bod: Ponta de Sao Lourenço Stupeň obtížnosti: středně těžká (trasa zčásti vede po nedávno vybudované cestě) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 7,5 km Trekking překrásnou krajinou barevných útesů na nejvýchodnějším výběžku ostrova . Krásné vyhlídky, vlny Atlantiku, barevné skály a fotogenická místa. Tato túra je dokladem pestrosti madeirské krajiny, polopouštní charakter této oblasti má v sobě zvláštní kouzlo a je protikladem k všudypřítomné zeleni zbylé části ostrova. Za dobré viditelnosti můžete dohlédnout i na sousední ostrov Porto Santo. Při této túře přejdete nejužší místo ostrova, odpočinete si v malé „oáze“ Casa da Sardinha a po skončení pěšího výletu se vykoupete na malé písčité pláži Prainha , oblíbené zejména místními.
4. den: Trek č. 3: PICOS Výchozí bod: Pico do Arieiro Cílový bod: Achada da Teixeira Stupeň obtížnosti: náročná (pro turisty bez závratí) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km Jednou z nejkrásnějších túr ostrova je bezesporu výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo se startem na hoře Pico do Areiro . Trekking krajinou bizarních rozeklaných skal, neskutečných výhledů a přírodních scenérií. Pro milovníky horské turistiky nezapomenutelný zážitek. Cesta plná stoupání a klesání přes hřebeny i skrz tunely je hodnocena jako zlatý hřeb turisticky laděných programů .
5. den: Trek č. 4: BOCA DO RISCO Výchozí bod: Caniçalský tunel Cílový bod: Porto da Cruz Stupeň obtížnosti: náročná (pro zkušené turisty bez závratí) Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 11 km Po této staré cestě místní kdysi nosili vinné hrozny z vesnice Porto da Cruz do města Machico . Vy se vydáte cestou opačnou, nejdříve po levádě vedoucí mezi vesnickými domy, jejich políčky a zahradami, až na sedlo Boca do Risco , odkud se otevírají nádherné pohledy na severní pobřeží Atlantiku. Odsud už vás čeká mírně exponovaná, ale zábradlím zajištěná trasa po kraji útesů s fotogenickými vyhlídkami. Následuje cesta eukalyptovými lesy a příchod do vesnice Porto da Cruz , kde bude v případě příznivého počasí možnost koupání.
6. den: VOLNÝ DEN Volný den s možností fakultativních výletů – bližší nabídku Vám představí průvodce na místě.
7. den: Trek č. 5: ZÁPADNÍ OKRUH Během dnešního dne si odpočinete od pěší turistiky, ale malá procházka nesmí chybět. Ráno vyrazíte na horské sedlo Encumeada , kde můžete ochutnat vyhlášený míchaný alkoholický nápoj Poncha Poté následuje malá procházka (cca 30 min) po blízké levádě s krásnými pohledy na centrální masiv nejvyšších hor. Následně přejezd autobusem na náhorní plošinu Paúl da Serra a sjezd do Porto Moniz , kde si budete moci vychutnat koupání ve vyhlášených lávových bazéncích . Poté přesun přes vyhlídku Véu da Noiva do vesnice Sao Vicente a následně na jižní pobřeží. Poslední zastávkou bude jeden z nejvyšších útesů na světě , majestátní vyhlídka Cabo Girao (580 m. n. m.).
8. den: ODLET Snídaně, transfer na letiště Funchal a přílet do Prahy.
9. den: