Pěšky jižním Portugalskem

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Pěšky jižním Portugalskem

Poznejte s námi portugalské Algarve na novém zájezdu s pěší turistikou – Pěšky jižním Portugalskem. Jedná se o lehčí variantu našeho zájezdu Turistika v Portugalsku. Těšit se můžete na 5 nenáročných etap po turistické stezce Rota Vicentina o celkové délce 38 kilometrů.
Čekají vás nekonečné pláže s proslulými skalními útvary a mořskými jeskyněmi, Atlantský oceán, majáky i výlet do středověkého města Silves zakončený degustací báječného vína v rodinném vinařství. Neváhejte, slunné Algarve je pro všechny milovníky turistiky jako stvořené!

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ Přílet do Lisabonu. Transfer do hotelu a ubytování.
2. den: etapa č. 1: Putování stezkou "Sedmero visutých údolí" = 6 km Vaše putování zahájíte na nejfotografovanější stezce “ Sedmero visutých údolí “. Trasa vede po vrcholcích útesů, odkud uvidíte dramatické pobřeží Algarve v celé své kráse. Nespočet skalních útvarů bičovaných Atlantikem, dokonalé pláže a mořské jeskyně se staly doslova zdejšími legendami. Cestou uvidíte hned několik vyhlášených pláží, jako je Marinha , Carvalho či Benagil , nebo maják Alfanzina . Možnost koupání.
3. den: etapa č. 2: Tradiční vesnice Aljezur – pláž Arrifana = 8 km Druhý den navštívíte  vesnici Aljezur , kde vystoupáte až ke zříceninám starověkého maurského hradu, odkud se rozprostírá úchvatný výhled po okolí. Dále se vydáte převážně pobřežní trasou k pláži Arrifana. Cestou si do syta užijete svěžího atlantského vzduchu kořeněného vůní subtropických rostlin a bylin, který je tak charakteristický právě pro portugalské západní pobřeží. Možnost koupání.
4. den: etapa č. 3: Vesnička Alvor a procházka po dřevěné stezce = 6 km Alvor je malebná rybářská vesnička, známá svou poklidnou atmosférou. Projdete si zdejší křivolaké uličky, a poté se již vydáte na pohodovou procházku po dřevěné stezce v blízkém okolí. Stezka vede přes písečné duny a nedotčené pláže , mokřady i laguny. Budete mít příležitost pozorovat rozmanitost zdejší fauny i život portugalských rybářů. Možnost koupání.
5. den: Výlet do středověkého města Silves Tento den si odpočinete od pěších turistických tras a společně se vydáte na návštěvu malebného středověkého města Silves.  Jeho nepřehlédnutelnou dominantou je maurský hrad z červeného pískovce. Městečko ležící na kopci nabízí nádherný výhled do údolí na olivovníky, vinice a pomerančové háje. Za návštěvu stojí rovněž i zdejší gotická katedrála a starý římský most. Na zpáteční cestě se zastavíte v rodinném vinařství Quinta dos Vales . Zúčastníte se komentované prohlídky vinařství, sklepů i degustace vín řízené profesionálem.  * degustace je zahrnuta v ceně zájezdu
6. den: etapa č. 4: Nejvyšší vrchol jižního Portugalska a koupání v Odeceixe = 7 km Prvním cílem této etapy bude nenáročný výstup z nadmořské výšky 546 m n.m. na nejvyšší vrchol Algarve – horu  Fóia (902 m n.m.). Odtud budete obdivovat překrásnou okolní krajinu v údolí. Dalším bodem programu je zastávka v malebné vesnici Odeceixe, které dominuje kouzelný větrný mlýn. Finálním cílem bude koupání na  pláži Praia de Odeceixe , kde spojení oceánu a řeky vytváří klikatící se lagunu. Můžete se tak koupat jak v řece, tak v oceánu.
7. den: etapa číslo 5: Mýtický „konec světa“ = 8 km Poslední den se vydáte převážně pobřežní stezkou vedoucí z Praia Ruiva až na samotný „konec světa”. Zlatým hřebem týdenního putování bude maják svatého Vincence , u kterého se ocitnete na nejjihozápadnějším cípu pevninské Evropy. Za poslechu rozbouřených vln Atlantiku jako byste slyšeli ozvěny hlasů dávných námořníků a poutníků. Cestou zpět na hotel si ještě prohlédnete pevnost Sagres na břehu oceánu.
8. den: ODLET Transfer na letiště do Lisabonu a odlet do Prahy. 
9. den: