To nejlepší z Lisabonu + OSLAVY SV. JANA V PORTU (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 19. června 2021

Cena zájezdu

od 23 990 Kč


Fantastický zájezd pro všechny nadšené cestovatele s průvodcem, který se v Lisabonu narodil a provede vás jako nikdo jiný. Zhlédnete hrad svatého Jiří, Belémskou věž, okusíte pudinkové koláče a vychutnáte si atmosféru lisabonských uliček. Navštívíte starobylé Porto, dáte si portské a užijete si největší slavnost roku. Připravte se na portugalské zážitky, na které se nezapomíná! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat... Celý popis

To nejlepší z Lisabonu + OSLAVY SV. JANA V PORTU (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

19.06. - 24.06.2021 sobota - čtvrtek
snídaně letecky
23 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Lisabon – Praha se všemi poplatky
  • vlaková jízdenka Lisabon - Porto
  • kabinové a odbavované zavazadlo
  • 3x ubytování v hotelu v Lisabonu
  • 2x ubytování v hotelu v Portu
  • 5x snídaně
  • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • přesuny v Lisabonu (místní doprava, MHD)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Lisabonu + OSLAVY SV. JANA V PORTU (letecky z Prahy)

Fantastický zájezd pro všechny nadšené cestovatele s průvodcem, který se v Lisabonu narodil a provede vás jako nikdo jiný. Zhlédnete hrad svatého Jiří, Belémskou věž, okusíte pudinkové koláče a vychutnáte si atmosféru lisabonských uliček. Navštívíte starobylé Porto, dáte si portské a užijete si největší slavnost roku. Připravte se na portugalské zážitky, na které se nezapomíná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Výlet do Sintry - Cabo da Roca - Cascais

Dospělý 2030.00 Kč
Dítě 1740.00 Kč
Senior 1740.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v Lisabonu a v Portu

Program zájezdu

1. den: Přílet do  Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování.
2. den: Dnešní den budeme věnovat prohlídce historického centra Lisabonu. Po snídani začneme prohlídku u geografického centra města u sochy Marquese de Pombal a poté budeme pokračovat elegantní třídou Avenida da Liberdade až  do srdce města na  náměstí Rossio. Přes uličky staré čtvrti Baixa přejdeme až na monumentalní náměstí Praça do Comércio, které se nachází u řeky Tajo. Společně navštívíme  atmosférickou čtvrť Alfamu a Mourariu, historické srdce města s křivolakými uličkami, kachlíkovými domy s balkóny, ze kterých visí čerstvě vyprané prádlo, dále pak budeme pokračovat  k  hradu svatého Jiří  s úžasnými výhledy na město a navštívíme netradiční katedrálu Sé, na jejímž místě dříve stávala mešita. A prohlídku zakončíme v tradiční čtvrti Bairro Alto , která se v posledních třech dekádách stala čtvrtí bohémů a je to nejlepší místo, kde si můžete posedět u skleničky vína. Odpoledne volný program s možností vychutnat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.
3. den: Dnes se vydáme na pobřeží do čtvrti Belém,  odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy . Po snídani pojedeme  do čtvrti  Belém  na pobřeží ,  odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy . Zde navštívíme Mosteiro dos Jerónimos, klášter z 16. století, který je postaven v manuelinském stylu. Jedná se o ojedinělý architektonický styl, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy. Nedaleko odtud se nalézá  Torre de Belém ,  obranná věž z pozdního 15. století , která dnes  patří k jednomu ze symbolů města . V této části města bude možnost  ochutnat typické Pastéis de Belém ,  pudinkové koláče , které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva města se bez ochutnávky této místní speciality neobejde. Nachází se zde také rezidence portugalského prezidenta. V odpoledních hodinách volný program. Během volna se nabízí možnost příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města nebo jízda do centra města tramvají a využití volna ve městě.
4. den: Návštěva města Porto a oslav sv. Jana V ranních hodinách odjezd vlakem z Lisabonu do Porta, ubytování na hotelu v Portu. Město Porto je druhé největší město Portugalska zapsané na seznamu UNESCO. Společně se podíváme do centra tohoto úžasného města,  projdeme se křivolakými uličkami a po nábřeží, navštívíme místní katedrálu a bude dostatek volného času, ve kterém nesmíte vynechat ochutnávku slavného portského vína v jednom z mnoha vinných sklípků . Po obědě se vydáme ke katedrále Sé. Po cestě se zastavíme na  nádraží Sao Bento  – dokončeno bylo v roce 1916 a chlubí se krásnou výzdobou typickými kachličkami azulejos . Po prohlídce katedrály budeme sestupovat uličkami do další části města směrem k  řece Douro . Cestou navštívíme kostel Sao Francisco , jehož interiér je vyzdoben více než dvě stě kilogramy zlata. Nakonec dorazíme do  části Ribeira u řeky Douro zapsané na seznam světového dědictví UNESCO . Právě zde zažijeme jednu z nezapomenutelných atmosfér tohoto města tvořenou barevnými domečky, kavárničkami a restauracemi, živou hudbou a výhledem na symbol města – most Ponte de dom Luís I. Dnes se také ve městě slaví  den svatého Jana, který je patronem města Porta.  Tato slavnost patří k těm nejvýznamnějším nejen ve městě, ale v celém Portugalsku.  Ulice jsou plné tradičních atrakcí, koncertů, tanců, skáče se přes plameny a vypouští se lampiony štěstí . Lidé mají plastová kladiva, kterými se bijí po hlavách pro štěstí. Všude se line vůně tradičních grilovaných sardinek a masa, doporučujeme i ochutnávku typické polévky Caldo verde a samozřejmě nezapomeneme ochutnat vynikající portské víno. Návrat v pozdních hodinách zpět do hotelu v Portu.  
5. den: Dnes budeme pokračovat v prohlídce Porta. Navštívíme jednu z dominant města – věž  Torre dos Clérigos  nabízející krásný výhled na celé okolí. Podíváme se na náměstí Praça de Lisboa , kterému dominuje rektorát zdejší univerzity a kostel Igreja do Carmo, který je ukázkou tradiční portugalské barokní architektury. Budeme pokračovat na hlavní třídu Avenida dos Aliados, která vede až k moderní radnici. Poté se vydáme do čtvrti Baixa  plné tradičních obchůdků. Nahlédneme na tržnici Bolhao, kde je k dostání téměř cokoliv a která reflektuje každodenní život v Portu. Nemineme ani jednu z největších nákupních ulic Rua da Santa Catarina , kde také najdeme místní nejznámější kavárnu Majestic ve stylu Art Nouveau, založenou již v roce 1921. Následuje odpolední volný program s možností ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry, projít se uličkami města. Pro milovníky architektury doporučujeme návštěvu netypické největší koncertní haly v Portě – Casa da música. Pravou večerní atmosféru města poznáte v ulici Galerias, která je proslulá nočním životem a bary. Ve večerních hodinách návrat na hotel individuálně nebo s průvodcem.  
6. den: Po snídani odlet zpět do ČR