To nejlepší z Lisabonu + PORTO (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
2 termíny od 13. listopadu 2021

Cena zájezdu

od 19 990 Kč


Fantastický eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Lisabonu. Navštítívíte čtvrť Alfamu i hrad Svatého Jiří. Zhlédnete Belémskou věž, ochutnáte pudinkové koláče i typický portugalský likér z cherry Giginhu. Navštívíte starobylé město Porto a dáte si i proslulé portské. Překročte s námi hranici všednosti a poznejte Lisabon a Porto! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je... Celý popis

To nejlepší z Lisabonu + PORTO (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

listopad 2021

13.11. - 17.11.2021 sobota - středa
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 5 dní

březen 2022

09.03. - 13.03.2022 středa - neděle
snídaně letecky
19 990 Kč
cena za 5 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • letenka Praha - Lisabon - Praha se všemi poplatky
  • kabinové a odbavované zavazadlo
  • 4x ubytování v hotelu v Lisabonu
  • 4x snídaně
  • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • přesuny v Lisabonu (místní doprava, MHD, transfery do hotelu)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Lisabonu + PORTO (letecky z Prahy)

Fantastický eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Lisabonu. Navštítívíte čtvrť Alfamu i hrad Svatého Jiří. Zhlédnete Belémskou věž, ochutnáte pudinkové koláče i typický portugalský likér z cherry Giginhu. Navštívíte starobylé město Porto a dáte si i proslulé portské. Překročte s námi hranici všednosti a poznejte Lisabon a Porto!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Porto

Dospělý 2220.00 Kč
Dítě 1980.00 Kč
Senior 1980.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu
během prohlídky Lisabonu bude možné zakoupit jídlo během některé z přestávek na místech s možností občerstvení

Program zájezdu

1. den: Přílet do Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování.
2. den: Dnešní den budeme věnovat prohlídce historického centra Lisabonu. Po snídani začneme prohlídku u geografického centra města u sochy Marquese de Pombal a poté budeme pokračovat elegantní třídou Avenida da Liberdade až do srdce města na  náměsti Rossio . Přes uličky staré čtvrti Baixa přejdeme až na monumentalni náměstí Praça do Comércio, které se nachází u řeky Tajo. Společně navštívíme atmosférickou čtvrť Alfamu a Mourariu , historické srdce města s křivolakými uličkami, kachlíkovými domy s balkóny, ze kterých visí čerstvě vyprané prádlo, dále pak budeme pokračovat k hradu svatého Jiří s úžasným výhledy na město a navštívíme netradiční katedrálu Sé , na jejiž místě dříve stávala mešita. A prohlídku zakončíme v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se v posledních třech dekádách stala čtvrtí bohémů a je to nejlepší místo, kde si můžete posedět u skleničky vína. Odpoledne volný program s možností vychutnat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.  
3. den: Volný den, který lze využít k nákupům či návštěvě některé z nádherných okolních pláží. Pro zájemce je připraven  fakultativní výlet vlakem do Porta. V ranních hodinách odjezd z Lisabonu do Porta. Město Porto je druhé největší město Portugalska zapsané na seznamu UNESCO. Společně se podíváme do centra tohoto úžasného města, projdeme se křivolakými uličkami a po nábřeží, navštívíme místní katedrálu a bude dostatek volného času, ve kterém nesmíte vynechat ochutnávku slavného portského vína . Návrat v pozdních hodinách zpět do hotelu.
4. den: Dnes se vydáme na pobřeží do čtvrti Belém, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořským objevy. Po snídani pojedeme  do čtvrti Belém na pobřeží ,  odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořským objevy . Zde navštívíme Mosteiro dos Jerónimos, klášter ze 16. stol., který je postaven v manuelinském stylu. Jedná se o ojedinělý architektonický styl, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy. Nedaleko odtud se nalézá  Torre de Belém ,  obranná věž z pozdního 15. století , která dnes  patří k jednomu ze symbolů města . V této části města bude možnost  ochutnat typické Pastéis de Belém ,  pudinkové koláče , které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva tohoto města se bez ochutnávky této místní speciality neobejde. Nachází se zde také rezidence portugalského prezidenta. V odpoledních hodinách volný program. Během volna se nabízí možnost příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města nebo jízda do centra města tramvají a využití volna ve městě.
5. den: V dopoledních hodinách se přesuneme na letiště a odletíme zpět do ČR.