To nejlepší z Dolomit a Grossglockner

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 25. srpna 2022

Cena zájezdu

od 10 490 Kč 10 690 Kč


NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE DOLOMIT A VYSOKÝCH TAUR Dolomity jsou nejkrásnějším a nejtypičtějším pohořím celé Itálie. Turisté tvrdí, že kdo neviděl Dolomity, ten nežil. Vysoké Taury a Grossglockner zase vévodí Rakousku. Takže pojeďte navštívit slavné i neobvyklé, ale o to překvapivější scenérie těchto částí rakouska a Itálie. Ubytováni budete v příjemném hotelu Dolomitenhof*** s báječnými službami. Celý popis

To nejlepší z Dolomit a Grossglockner

Termíny a ceny

25.08. - 28.08.2022 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
10 490 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Informace o cenách

Slevy

 • First minute
 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami)

Cena zahrnuje

 • 3x nocleh - dvoulůžkové pokoje s vl.přísl. v hotelu ***
 • 3x polopenze (snídaně bufet, večeře - salátový bufet a 4 chodové menur)
 • welcome drink
 • doprava - klim. bus
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxa 2 EUR / osoba / noc - platba na místě
 • informace: doporučené prostředky na vstupy a lanovky cca 85 EUR
 • jednolůžkový pokoj: 3000,- Kč

  • Poznávací zájezdy
  • Aktivní dovolená

Popis zájezdu

To nejlepší z Dolomit a Grossglockner

NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE DOLOMIT A VYSOKÝCH TAUR
Dolomity jsou nejkrásnějším a nejtypičtějším pohořím celé Itálie. Turisté tvrdí, že kdo neviděl Dolomity, ten nežil. Vysoké Taury a Grossglockner zase vévodí Rakousku. Takže pojeďte navštívit slavné i neobvyklé, ale o to překvapivější scenérie těchto částí rakouska a Itálie. Ubytováni budete v příjemném hotelu Dolomitenhof*** s báječnými službami.

Stravování: polopenze

Polopenze: snídaně bufet, večeře - salátový bufet a 4 chodové menu - výběr

Ubytování: hotel ***

Příjemný hotel Dolomitenhof ***. Historie hotelu sahá až do 17. stol., kdy zde byl prvně gasthof. Od té doby byl mnohokrát renovován, naposledy v r. 2018, ale stále si zachoval kouzelnou atmosféru příjemného tyrolského hotelu s plným vybavením.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách, průjezd Rakouskem do krásného Tyrolského údolí Lesach. Cestou zastávka v hlavním městě východního Tyrolska Lienz , které je známé jako perla Dolomit, je obklopené skalními stěnami Lienzských Dolomit a ve svém centru ukrývá pěkné městské pastelové domy, radnici se 4 cibulovitými věžemi a františkánský kostel. Nad městem se vypíná ohromný šedohnědý Schloss Bruck ze 13. stol. Odjezd na ubytování, kde nás uvítají štamprličkou místního typického šňapsu, večeře, nocleh.
2. den: Výlet do italských Dolomit ke známému jezeru Misurina s krásnými výhledy na Tre Cime a Sorapis. Putování kolem Drei Zinnen (Tre Cime) – lehká túra po pohodlných cestách kolem symbolu Dolomit. Autobus vás vyveze až k Auronzohütte (2.320 m). Celý den se budete kochat fantastickými výhledy – ráj pro fotografy. Návrat na nocleh.
3. den: Opět si vyjedeme do italských Dolomit a přejedeme na Passo Falzarego (2.105 m). Zde možnost turistiky na jednu z nejnádhernějších vyhlídkových hor Dolomit Kleiner Lagazuoi (2.778 m) k chatě riffugio Lagazuoi (2.571 m) – budete sem moci vyjít pěšky nebo vyjet lanovkou, odtud se budete moci vydat na vrchol po dobré horské stezce. Nádherné výhledy na Cinque Terre a Marmoladu. Variantně budete moci vyjít na druhé straně sedla na Monte Nuvolau (2.575 m) – hodně navštěvovaný vrchol. Cestou zpátky se zastavíme ve slavném olympijském středisku Cortina di Ampezzo. Návrat na nocleh.
4. den: Dnes budeme objevovat krásu hor na rakouské straně - Vysokých Taur. Čeká nás půvabné horské údolí Kalsertal s dřevěnými farmami a horskými stodolami, kterým pojedeme k malebné vesničce Kals ležící v jihovýchodním cípu Grossglockneru . Z osady Kals - Grossdorf si budete moci lanovkou Glocknerblick vyjet vysoko nad vesnici, odkud je nádherný výhled směrem ke Grossglockneru. Krásnými horskými sceneriemi se vydáme k hlavní silnici a budeme pokračovat do ČR. Příjezd v nočních hodinách.