To nejlepší z Vídně + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy)

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně
1 termín od 15. října 2022

Cena zájezdu

od 2 990 Kč 3 990 Kč


Víkendový zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Vídně a Budapešti. Ve Vídni zhlédnete barokní klenot Karlskirche, slavnou Albertinu i Státní operu. V Budapešti pak Královský palác, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Poznejte s námi dvě světové metropole a prožijte kouzlo Vídně a Budapešti! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Cestovní pojištění: Srovnání pojištění Celý popis

To nejlepší z Vídně + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy)

Termíny a ceny

15.10. - 16.10.2022 sobota - neděle
snídaně autokarem
Sleva 25% 3 990 Kč 2 990 Kč
cena za 2 dny

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • 1 x ubytování v hotelu
  • 1 x snídaně
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • MHD a vstupné do památek
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 900 Kč

Popis zájezdu

To nejlepší z Vídně + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy)

Víkendový zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Vídně a Budapešti. Ve Vídni zhlédnete barokní klenot Karlskirche, slavnou Albertinu i Státní operu. V Budapešti pak Královský palác, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Poznejte s námi dvě světové metropole a prožijte kouzlo Vídně a Budapešti!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Ostravy v ranni´ch hodina´ch. V rámci prohlídky města s průvodcem uvidíme ty nejslavnější památky na obou stranách řeky Dunaje. Odjezd z Ostravy v cca 4:00 h, v dopoledních hodinách příjezd  do centra  Budapešti. Při procházce  historickými částmi měst Budína a Pešti  zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole,  města habsburské pompéznosti i úžasných termálů . Projdeme kolem   Královského paláce,  korunovačního  Matyášova chrámu a  dominanty Budapešti , Rybářské bašty. V odpoledních hodinách se projdeme  nejkrásnější "pešťskou" ulicí Vaci  a k  bazilice sv. Štěpána,  patrona země . Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou   budovu parlamentu. Večer možná společná večeře, plavba lodí po Dunaji nebo individuální volno. Ubytování v Budapešti.
2. den: Po sni´dani se autobusovy´m transferem prˇesuneme do Vi´dneˇ, kde si užijeme prohli´dku centra rakouské metropole s pru°vodcem a před odjezdem i individuální volno k návštěvé muzeí či k nákupu suvenýrů. Po snídani se naložíme do autobusu a do Vídně dorazíme před polednem. Při společné procházce s průvodcem  uvidíme  barokní Karlskirche,   Státní Operu,   hotel Sacher,   Albertinu,   Augustiánský kostel,   Korutanskou třídu,   Císařskou hrobku   a   dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na bezplatnou prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými starověkými uličkami a návštěvě některé z vídeňských kavárniček a ochutnat jablečný štrúdl nebo dortík Sacher. Poté budeme pokračovat  pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem, kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi až ke komplexu  Hofburgu .  Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme  exteriér  budovy jezdecké školy lipicánů, Parlamentu   a   Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice.  V podvečer  odjezd z Vídně  zpět do ČR.