Turčianské Teplice - Slovenský ráj - železniční unikáty a jeskyně

Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: vlastní
1 termín od 25. září 2021

Cena zájezdu

od 2 890 Kč


Slovenský ráj - železniční unikáty a jeskyně: Hrad Strečno a údolí Váhu - trať SNP Turčianské Teplice - Banská Bystrica - Ochtinská aragonitová jeskyně – Rožňava - Dobšinská ledová jeskyně - Palcmanská Maša - Telgárt - Telgártská slučka - prameny Hronu - salaš Krajinka Víkendový výlet za krásami Slovenského ráje a jeho unikáty. Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení. Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče. Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce... Celý popis

Turčianské Teplice - Slovenský ráj - železniční unikáty a jeskyně

Termíny a ceny

25.09. - 26.09.2021 sobota - neděle
vlastní autokarem
2 890 Kč
cena za 2 dny (1 noc)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
  • 1x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v *** hotelu v centru Rožňavy;
  • 1x snídani (formou bufetového stolu);
  • pobytové taxy;
  • služby průvodce;
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (350 Kč dospělý, 175 Kč dítě do 15 let, 700 Kč senioři nad 70 let);
  • příplatek za jednolůžkový pokoj: 350 Kč;
  • vstupné (15 €) a jízdné vlakem (7 €);

Popis zájezdu

Turčianské Teplice - Slovenský ráj - železniční unikáty a jeskyně

Slovenský ráj - železniční unikáty a jeskyně:
Hrad Strečno a údolí Váhu - trať SNP Turčianské Teplice - Banská Bystrica - Ochtinská aragonitová jeskyně – Rožňava - Dobšinská ledová jeskyně - Palcmanská Maša - Telgárt - Telgártská slučka - prameny Hronu - salaš Krajinka

Víkendový výlet za krásami Slovenského ráje a jeho unikáty.

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Zájezd pořádá a Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Program zájezdu

1. den: : Ráno odjezd z ČR, Česká Třebová okolo 4.30 hod. směrem Olomouc a Žilina. Ráno zastávka pod hradem Strečno , zájemci o krásný výhled do údolí Váhu si vystoupají k hradu. Přejezd do Turčianských Teplic , odkud pojedeme po unikátní trati SNP do Banské Bystrice. Tento železniční unikát nabízí k projetí 22 tunelů o celkové délce přes 12 km vč. nejdelšího tunelu u Harmance o délce 4.698 m. V Banské Bystrici nasedneme zpět do autobusu a předeme do Slovenského ráje, nejdříve nás čeká Ochtinská aragonitová jeskyně (UNESCO) unikátní jeskyně, jediná svého druhu v Evropě. Prohlídka i jeskyně je dlouhá 300 m, má cca 104 schodů a teplota je do 8 stupňů. Navečer přejezd na ubytování do Rožňavy . Individuální procházka tímto starým hornickým městem ze 13 století, či volný čas na večeři. Hotel je v centru města.
2. den: : Po snídani odjezd k Dobšinské ledové jeskyni , prohlídka jedné z nejkrásnějších ledových jeskyní na světě. Zastávka u vodní nádrže Palcmanská Maša a na závěr Telgárt s železničním unikátem, tzv. Telgártskou slučkou. Telgartský viadukt - (délka 86 m) a nejnáročnější železniční technické dílo Slovenska - Telgártská smyčka - spirálovitý Telgártský tunel dlouhý 1239 m s poloměrem oblouku 400 m v blízkosti nejvyššího železničního bodu Slovenska na tratích s normálním rozchodem (960 mnm). Procházka k pramenům řeky Hron. Cestou zpět salaš Krajinka , kde se podíváme zblízka na původní život na salaši a zpravování ovčího mléka tradičním způsobem. Můžeme si také zakoupit tradiční zejména sýrové výrobky (pečivo, žinčica, brynza, korbáčiky, pareničky). Odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách, Česká Třebová okolo 23. hodiny.