Slovinsko - Přírodní Skvosty

Ubytování: různé Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 11. července 2022

Cena zájezdu

od 9 290 Kč 9 790 Kč


Poznávací zájezd do Slovinska nabízí vše, co si můžeme o dovolené přát. Navštívíme divoké a krásné Julské Alpy s bílými skálami, zelenými horskými loukami a panoramatickými výhledy, symbol Slovinska Bled, Jaderské moře, malebný Piran, jedno z nejkrásnějších slovinských měst Škofja Loka, pověstné slovinské krasové jeskyně, monumentální Predjamský hrad ale i slovinskou metropoli Lubljanu a slovinský přístav Koper. Poznávací zájezd provází Mgr. Václav Kabíček Julské Alpy - soutěska Vintgar – vodopády Savica – Bohinjské a Bledské jezero – Ribačev Laz - Triglavský NP – Vršič – řeka Soča – Predelské jezero – Fusine – Planica – Lubljana – Škofja Loka – Postojnské jamy – Predjamský hrad – Piran – Koper Na co se můžete těšit: Škofja Loka - historická perla Slovinska Vyhlídková jízda NP Triglav Rodinné vinařství s degustací Největší krápníkové jeskyně Evropy - Postojnské Jamy Slovinská metropole Ljubljana Celý popis

Termíny a ceny

11.07. - 17.07.2022 pondělí - neděle
polopenze autokarem
Sleva 5% 9 790 Kč 9 290 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
11.07. - 17.07.2022 pondělí - neděle
polopenze autokarem (Praha)
9 399 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
11.07. - 17.07.2022 pondělí - neděle
polopenze autokarem (Brno)
9 399 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
11.07. - 17.07.2022 pondělí - neděle
polopenze autokarem (Ostrava)
9 399 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)
11.07. - 17.07.2022 pondělí - neděle
polopenze autokarem (Pardubice)
9 399 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 4x polopenzi (snídaně formou bufetu, tříchodová večeře – výběr z menu),
 • 4x ubytování v hotelu*** - 2lůžkové pokoje,
 • dopravu klim. busem,
 • pobytovou taxu,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • 1lůžk. pokoj 1600 Kč,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v "Cena zahrnuje"
 • DOPORUČENÉ KAPESNÉ
 • exkurzi s ochutnávkou,
 • Fakultativní příplatek:
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 280 Kč,
 • lanovku,
 • MĚNA A KURZ
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den
 • UPOZORNĚNÍ
 • vstupné, lodní výlety,

Popis zájezdu

Slovinsko - Přírodní Skvosty

Poznávací zájezd do Slovinska nabízí vše, co si můžeme o dovolené přát. Navštívíme divoké a krásné Julské Alpy s bílými skálami, zelenými horskými loukami a panoramatickými výhledy, symbol Slovinska Bled, Jaderské moře, malebný Piran, jedno z nejkrásnějších slovinských měst Škofja Loka, pověstné slovinské krasové jeskyně, monumentální Predjamský hrad ale i slovinskou metropoli Lubljanu a slovinský přístav Koper.

Poznávací zájezd provází Mgr. Václav Kabíček

Julské Alpy - soutěska Vintgar – vodopády Savica – Bohinjské a Bledské jezero – Ribačev Laz - Triglavský NP – Vršič – řeka Soča – Predelské jezero – Fusine – Planica – Lubljana – Škofja Loka – Postojnské jamy – Predjamský hrad – Piran – Koper

Na co se můžete těšit: Škofja Loka - historická perla Slovinska
Vyhlídková jízda NP Triglav
Rodinné vinařství s degustací
Největší krápníkové jeskyně Evropy - Postojnské Jamy
Slovinská metropole Ljubljana

Doprava: autokarem

Nástupní místa: 11.07. - 17.07. Odjezd A, L + Ostrava (+500 Kč) + České Budějovice

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování: různé

hotel***

UBYTOVÁNÍ
4x ubytování v hotelu*** - 2lůžkové pokoje

STRAVOVÁNÍ
4x polopenze (snídaně formou bufetu, tříchodová večeře – výběr z menu). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Program zájezdu

1. den: Ve večerních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes Rakousko do severního Slovinska.
2. den: Celodenní program v Julských Alpách. Procházka romantickou SOUTĚSKOU VINTGAR . Procházka k VODOPÁDŮM SAVICE, zastávka u BOHINJSKÉHO JEZERA , fakultativně výjezd lanovkou na VRCHOL VOGEL – panoramatický výhled na vrcholové partie Julských Alp (včetně nejvyšší hory Triglav), zastávka v horské vesnici RIBČEV LAZ. Odpoledne program v kouzelné scenérii BLEDSKÉHO JEZERA – městečko BLED, možnost vyhlídkové plavby po jezeře, romantický ostrov a zřícenina středověkého hradu. Večeře a nocleh v hotelu.
3. den: Celodenní program v Julských Alpách: Vyhlídková jízda TRIGLAVSKÝM PARKEM – horský amfiteátr Špikova skupina, VRŠIČ – nejvýše položený slovinský průsmyk (1611 m), pramen řeky SOČA , přes sedlo Predel přejezd do Itálie a zastávka u PREDELSKÉHO JEZERA, nejhezčí partie italských Julských Alp u FUSINE . Návrat do Slovinska a zastávka ve středisku slovinských zimních sportu – PLANICA. Večeře a nocleh v hotelu.
4. den: Prohlídka slovinské metropole LUBLANĚ – odkaz stavitele Plečnika, hrad, historické centrum. Prohlídka historické perly Slovinska, města ŠKOFJA LOKA .
5. den: Program ve slovinském krasu: Dopoledne prohlídka POSTOJNSKÉ JAMY – největší krápníkové jeskyně v Evropě, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana. Prohlídka PREDJAMSKÉHO HRADU . Závěrem dne fakult. návštěva rodinného vinařství, ve vyhlášené vipavské oblasti, degustace vína s pohoštěním. Večeře a nocleh v hotelu.
6. den: Celodenní program na břehu Jaderského moře připomínající historickou nadvládu Benátek. Dopoledne prohlídka malebného přímořského města PIRAN . Odpoledne návštěva KOPERU , hlavního slovinského přístavu, možnost koupání. V případě zájmu možnost fakult. navštívit mořský park Žusterna - koupání (dle aktuální situace). Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
7. den: Ráno návrat do ČR.