Slovinsko u jezera Bled - SLOVINSKO - turistika v Julských Alpách ***

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Slovinsko u jezera Bled - SLOVINSKO - turistika v Julských Alpách ***

SLOVINSKO - pohodová turistika v Julských Alpách

Triglavský národní park, jeskyně Postojna, romantické večery u jezera Bled, starobylá Škofja Loka. Ubytování v hotelu*** s polopenzí v ceně !!!

Průvodce si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počasí a situace v destinaci.

Poznámka: Doporučené kapesné: cca 90,- Euro

Program zájezdu

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska
2. den: ráno přijedeme autobusem do Slovinska. Pěšky se vydáme k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar, kde se projdeme po vyhlídkové trase podél divoké řeky s peřejemi. Soutěska Vintgar je dlouhá 1,6 km a na jejím konci na nás bude čekat nádherný 16 metrů vysoký hučící vodopád Šum. Přijedeme do města Bled, kde se ubytujeme v hotelu. Odpoledne nás čeká plavba po jezeře Bled ke kostelíku Panny Marie, kde si můžete zazvonit na zvon přání. Návrat do hotelu a večeře.
3. den: po dobré snídani se přesuneme na jih Slovinska a navštívíme jeskyni Postojna. Krasový jeskynní systém dosahuje délky přes 20 kilometrů. Pro veřejnost je zpřístupněno neuvěřitelných více než 5 kilometrů chodeb. Část trasy návštěvníci absolvují turistickým vláčkem (prohlídková trasa je nejdelší veřejně přístupnou jeskynní trasou na světě). Po procházce parkem se přesuneme autobusem k hradu Predjama, který patří k nejvíce fascinujícím hradům na světě. V podvečer se vrátíme do Bledu, povečeříme v hotelu
4. den: po snídani odjedeme autobusem do oblasti kolem Bohinjského jezera. Společně navštívíme nejznámější a nejkrásnější vodopád Savica. Pak přejedeme ke spodní stanici lanovky, odkud nás čeká výjezd na horu Vogel (1540 m n.m.), kde si dáme kávu na vyhlídkové terase s nádherným pohledem na Bohinjské jezero. Posilněni dobrou kávou si uděláme malý turistický okruh uprostřed vápencových skal s krásnými výhledy na Julské Alpy a národní park Triglav. Potom půjdeme k Bohinjskému jezeru (největší ve Slovinsku) položenému ve výšce 525 m n. m. Jezero se řadí mezi nejhezčí místa. Výletní lodí poplujeme do vesnice Ribčev Laz. Při plavbě po jezeře budeme znovu okouzleni výhledy na překrásné okolní hory. Po vystoupení navštívíme kostel sv. Jana Navečer se naposledy vrátíme k jezeru Bled na večeři a poslední romantický večer ve Slovinsku.
5. den: po snídani nás čeká zastávka na nákup slovinských specialit a poté prohlídka nádherného starobylého města ŠKOFJA LOKA s hradem, kapucínským mostem, kostelem svatého Jakuba a dalšími pamětihodnostmi. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.