Madrid – pokladnice umění

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 29. září 2018
od 14 290 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Zaleťte si s námi do Madridu, pulzující metropole, v níž se elegantní architektura potkává se španělským temperamentem a veselím. Do města muzeí a galerií. Podívat se můžete také do Toleda, které je jedinečným svědkem minulosti, městem tří kultur, tří světů a do kláštera El Escorial, jehož monumentalita bere dech. Madrid – El Escorial – Toledo Celý popis ...

Termíny a ceny

září 2018

29.09. - 03.10.2018 sobota - středa
snídaně letecky
14 290 Kč
cena za 5 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • stálý klient (sleva: -286 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4 ubytování se snídaní
 • leteckou přepravu Praha / Madrid / Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na hotel
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 170 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3600 Kč)
 • transfer v ČR Brno, Svitavy (příplatek: 500 Kč)
 • transfer v ČR Pardubice, Hradec Králové (příplatek: 400 Kč)
 • transfer v ČR Poděbrady (příplatek: 300 Kč)
 • výlet vlakem do Toleda (příplatek: 800 Kč)
 • odbavené zavazadlo o max.hmotnosti 20 kg (příplatek: 1200 Kč)
 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 100 EUR

Popis zájezdu

Madrid – pokladnice umění

Zaleťte si s námi do Madridu, pulzující metropole, v níž se elegantní architektura potkává se španělským temperamentem a veselím. Do města muzeí a galerií. Podívat se můžete také do Toleda, které je jedinečným svědkem minulosti, městem tří kultur, tří světů a do kláštera El Escorial, jehož monumentalita bere dech.

Madrid – El Escorial – Toledo
Pořadatelem zájezdu je IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Dle letového řádu odlet s průvodcem z Prahy, přílet do Madridu . Transfer na ubytování do hotelu. První část prohlídky Madridu. Podíváme se na náměstí Sluneční brány (Puerta del Sol), srdce celého Španělska, ke Královskému divadlu a na Východní náměstí (Plaza Oriente), ke katedrále Almudena a dále po Calle Mayor, k půvabné Plaza de la Villa až na Plaza Mayor, úchvatné obdélníkové náměstí, které je po celém svém obvodu obklopeno červenými domy s balkony, mansardovými okny, ozdobnými věžičkami a kterému dominuje jezdecká socha krále Filipa III.
2. den: Snídaně. Dopoledne je pro zájemce připraven fakultativní výlet za hranice města. Společně místní dopravou na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama, k prohlídce paláce a kláštera Filipa II. El Escorial (UNESCO). Stavba odráží královu oddanost katolické víře, k níž se přidává nespočet uměleckých děl, královská knihovna s jedinečnými freskami, mramorový královský panteon atd. Po návratu do Madridu prohlídka další části města. Vydáme se na Paseo del Prado, třídu umění světového věhlasu. Na pár set metrech zde stojí trojice skvostných uměleckých sbírek, jimž dominuje skvělé Museo del Prado, galerie v sobě soustřeďuje největší kolekci španělských mistrů na světě ( obrazy Velázqueze, Goyi, El Greka, Zurbarána, Ribery či Murilla). Na své si přijdou i milovníci děl italských, francouzských nebo anglických malířů. Především 20. stol. je zastoupeno v Museo Reina Sofía, nejznámějším exponátem je Picassova Guernica. Pozadu nezůstává ani Museo Thyssen-Bornemisza, na jehož stěnách je dokumentováno osm stol. výtvarného umění.
3. den: Snídaně. Ráno fakultativní výlet do Toleda (UNESCO). Středověké městské opevnění, kamenné uličky, náměstí, paláce a nesčetné svatostánky doslova dýchají historií a na každém kroku připomínají staleté soužití tří místních kultur, křesťanské, židovské a muslimské. Z náměstí Zocodover, původně dobytčího trhu, se vydáme k dominantě města, Alcázaru, v němž dnes sídlí vojenské muzeum. Pokračujeme k monumentální katedrále, perle vrcholné gotiky s příměsí dalších slohů a kolem radnice dojdeme ke kostelu Santo Tomé, v němž je vystaveno jedno z nejznámějších děl slavného El Greca, Pohřeb hraběte Orgaze. Zastavíme místních synagog a společnou procházku zakončíme u kláštera San Juan de los Reyes, který nechala postavit samotná katolická veličenstva, Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský. Po návratu do Madridu individuální volno např. k návštěvě věhlasných madridských muzeí.
4. den: Snídaně. Fakultativní výlet místní dopravou do Alcalá de Henares (UNESCO), města kultury a vzdělanosti. Nejslavnějším místním rodákem je nepochybně světoznámý Miguel de Cervantes, po kterém je pojmenováno zdejší náměstí Plaza de Cervantes s Corral de Comedias, jedno z nejstarších stále fungujících divadel v Evropě. Ze Cervantesova náměstí vybíhá Calle Mayor, lemované v celé své kilometrové délce sloupovím. Nevynecháme ani budovy univerzity, např. renesanční Colegio de San Ildefonso, jež dnes slouží jako rektorát, místní katedrálu nebo biskupský palác. Po návratu do Madridu možnost návštěvy Královského paláce (Palacio Real), jež se řadí mezi nejrozsáhlejší svého druhu v Evropě nebo muzea koridy Las Ventas, popř. fotbalového stadionu Realu Madrid (Santiago Bernabéu).
5. den: Po snídani dokončíme prohlídku města. Projdeme se po okázalé Calle Alcalá, dále po rušné Gran Vía, zamíříme na Plaza Cibeles a přijdeme až k Parku Retiro. Individuální volno a dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.