Program zájezdu
1. - 2. den: odjezd z ČR, přejezd přes Německo, Francii do Španělska, dojezd do městečka BENASQUE v přírodním parku POSETS-MALADETA, ubytování v hotelu, večeře.
3. den: přejezd na parkoviště HOSPITAL, odtud kyvadlovou dopravou na BESURTU. Pěší túra údolím okolo vodopádu přes rozlehlé louky FORAU DE AIGUALLUT s meandry horské říčky (koupání), přes sedlo (2 236 m) k jezeru TORO. Cestou nás provázejí skalnaté hradby štítů maladetského masivu. Základní varianta (náročnost 2 z 5, 5 hod., ^ˇ350 m). Zpět stejnou cestou. Další varianta: přes horskou chatu RENCLUSA a stejnojmenné sedlo (2 282 m) na Forau de Aiguallut a k jezeru TORO (2,5 z 5, 6 hod., ^ˇ750 m).
4. den: ráno busem na parkoviště v údolí ESTÓS, do jednoho z nejkrásnějších údolí Posets - Maladeta, možnost dvou různě náročných tras. Všechny poskytují výhledy na rozeklané skalnaté a mohutné okolí masivu POSETS-MALADETA. Základní varianta (2,5 z 5, 4,5 hod., ^ˇ700 m): výstup údolím Estós k horské chatě Estós a zpět. Náročnější varianta (2,5 z 5, 5,5 hod., ^ˇ700 m): výstup k lesnímu jezírku IBONET DE BATISIELLES, odtud k horskému jezeru ESCARPINOSA. Z parkoviště v údolí busem zpět do hotelu.
5. den: přejezd busem na parkoviště Hospital, kyvadlovou dopravou do Besurty. Odtud výstup po travnatých svazích k hraničnímu průsmyku, vytvořenému ve skalním bloku PUERTO DE BENÁS (2 444 m) - nejkrásnější vyhlídka na kulisu vysokohorského pásma Maladeta s nejznámějšími ledovci a nejvyššími vrcholky Pyrenejí včetně PICO DE ANETO. Zpět sestup do údolí, po geomorfologické stezce, okolo ruin starého hospitalu zpět na parkoviště Hospital. Základní varianta (2,5 z 5, 5 hod., ^550 m, ˇ700 m). Možnost prodloužení trasy na sedlo PUERTO DE LA PICADA. Přejezd do AINSY, ubytování, večeře, prohlídka starobylého opevněného centra.
6. den: po snídani přejezd do horského městečka TORLA, odtud místní dopravou na parkoviště PRADERA DE ORDESA, putování monumentálním kaňonem, nejnavštěvovanější přírodní atrakcí španělských Pyrenejí. Údolí říčky ARAZAS je lemováno divokými, stupňovitými vodopády, zakončené kotlinou CIRCO DE SOASO s výhledem na mONTE PERDIDO - 3 348 m a s působivým vodopádem COLA DE CABALLO (Koňský ohon). Základní varianta (2,5 z 5, 6 hod., ^ˇ450 m). Zpět na parkoviště, kyvadlovou dopravou do Torly, přejezd do hotelu.
7. den: přejezd přes Bielsu do charakterově odlišného údolí PINETA, okružní cesta k vodopádům a kaskádám řeky CINCO s nádhernými výhledy na masiv PERDIDO s ledovci, sestup údolím k vodopádu říčky LA LARRI s krátkým výstupem na planinu La Larri obklopenou strmými stěnami hor a zakončenou vodopádem SALTO DE LARRI s nádhernými jezírky. Základní varianta (2,5 z 5, 4-5 hod., ^ˇ550 m). Možnost zvolit lehčí variantu. Odtud zpět na parkoviště u Parador de Pineta.
8. den:
9. den: ráno odjezd do Francie, povinná přestávka - odpočinek u moře na plážích u Narbonne, ve večerních hodinách odjezd přes Německo do ČR.
10. den: příjezd do ČR.