Španělsko, poklady UNESCO


Klášter Poblet - Alcala de Henares – Madrid - El Escorial – Segovia – Toledo – Cuenca - Teruel - Barcelona Celý popis

Termíny a ceny

červen 2021

05.06. - 12.06.2021 sobota - sobota
polopenze letecky (Praha)
Sleva 10% 25 590 Kč 23 031 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

září 2021

11.09. - 18.09.2021 sobota - sobota
polopenze letecky (Praha)
Sleva 10% 25 590 Kč 23 031 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • stálý klient (sleva: -480 Kč)

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha/Španělsko/Praha
 • transfer do/z hotelu
 • letištní taxy a poplatky
 • dopravu autokarem po Španělsku
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 350 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 740 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3600 Kč)
 • transfer v ČR Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary,Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec (příplatek: 800 Kč)
 • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 90 EUR

Popis zájezdu

Španělsko, poklady UNESCO

Klášter Poblet - Alcala de Henares – Madrid - El Escorial – Segovia – Toledo – Cuenca - Teruel - Barcelona

Stravování: polopenze

Polopenze – snídaně (v případě nutnosti balíček na cestu) a večeře

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v okolí navštívených měst, v hotelech ***, ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Španělska, transfer z letiště do hotelu v oblasti Costa Brava/Maresme, ubytování v hotelu.
2. den: Snídaně. Vydáme se k návštěvě cisterciáckého kláštera Santa Maria de Poblet (UNESCO), založeného ve 12. století barcelonským hrabětem Ramónem Berenguerem IV. Tato jedinečná ukázka vrcholného románského, gotického i renesančního stavitelství Aragónu, nás ohromí svojí monumentálností. Jedná se o opevněný klášter, ve kterém spočívají ostatky 8 aragónských králů. Po prohlídce kláštera přejedeme vnitrozemím Aragónu a Kastilie do nejstaršího španělského univerzitního města Alcalá de Henarés (UNESCO). Město se stalo vzorem pro zakládání měst španělskými misionáři v Latinské Americe. Vévodí mu slavná universita založená již v roce 1499 s proslulým průčelím budovy Colegio Mayer de San Idelfonso. Projdeme se po Calle Mayor, která je nejdelší ulicí s podloubími v Evropě a uvidíme i rodný dům nejslavnějšího španělského spisovatele Miguela Cervantese. Odjezd k ubytování, večeře.
3. den: Snídaně. Dnes navštívíme španělskou metropoli Madrid, abychom podnikli okružní prohlídku, během které se necháme okouzlit všemi důležitými náměstími: Plaza de Espaňa, kde si připomeneme slavného spisovatele Cervantese prostřednictvím sousoší jeho románových hrdinů - Dona Quijota a věrného služebníka Sancha, Plaza Mayor – hlavní náměstí, centrum života Habsburků 17. století s historickými budovami, obchůdky, terasami a tapas bary. Hned v blízkosti je Puerta del Sol (Sluneční náměstí) a dále uvidíme Královský palác, přestavěný z bývalé arabské pevnosti. Zájemci mohou navštívit i slavnou obrazárnu El Prado, centrum moderního umění Centro de Arte Reina Sofia, park El Retiro. Návrat do hotelu, večeře.
4. den: Snídaně. Nejdříve vyjedeme do San Lorenza de El Escorial (UNESCO) k prohlídce jedinečného díla španělské architektury – monumentálního královského paláce a kláštera El Escorial s bazilikou a panteonem španělských králů. Tento palác, svým významem a rozsahem soupeřící snad jen s palácem Versailles, dal postavit na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama král Filip II. v 16. století. Po prohlídce El Escorialu přejedeme zajímavou hornatou krajinou Sierra Guadarrama do Segovie (UNESCO). Úchvatnými hradbami obehnané město na skalním ostrohu nad řejkou Rio Frío s dominantou alcázaru a katedrály na straně jedné a slavného římského akvaduktu na straně druhé nás ohromí. Projdeme se tedy královskou cestou od římského akvaduktu pnoucím se nad městem svými 166 oblouky složenými z 20 000 pískovcových kvádrů k úchvatné gotické katedrále nedaleko Plaza Mayor až k hradu Alcázar. Odjezd k ubytování, večeře.
5. den: Snídaně. Dnes si prohlédneme Ávilu (UNESCO), nádherný běloskvoucí komplex staveb schovaných za nejzachovalejším městským opevněním v Evropě. Historické město je celé ukryto v mohutných hradbách, dokonce i katedrála, nejstarší gotický chrám ve Španělsku, tvoří se svými věžemi součást opevnění. Ávila je rodným městem svaté Terezie z Ávily, která je ve městě připomínána na každém kroku (dokonce oblíbené místní cukroví se jmenuje Yemas de Santa Teresa). Z Ávily budeme pokračovat k návštěvě dalšího ikonického španělského města, do Toleda (UNESCO). Celé město má mimořádně působivou historickou atmosféru; náměstí jsou plné místních trhovců, malebných kavárniček, obchody se suvenýry nabízejí výrobky z toledské oceli, typické toledské šperky. Uchvátí nás architektura města - na malém prostoru jsou zde křesťanské kostely a kláštery, židovské synagogy a mešity. Dominantní památkou je katedrála a Alcazar, kdysi vizigótský, pak římský palác, později sídlo španělského krále, vojenská akademie a dnes muzeum. Obdivovat budeme slavnou toledskou katedrálu, náměstí Zocodóver i muzeum slavného malíře El Greca, kostel Sv. Tomáše (Santo Tomé) s jedinečnou mudéjarskou věží a zejména se slavným obrazem El Greca – „Pohřeb hraběte z Orgazu“, v židovské části města nás upoutá Sinagoga del Tránsito – Museo Sefardí , bývalá synagoga dnes kostel Santa María la Blanca. Odjezd k ubytování, večeře.
6. den: Snídaně. Dnes odjedeme k prohlídce pevnostního města Cuenca (UNESCO), postaveném na skalnatém ostrohu mezi soutěskami dvou řek – Júcar a Huécar. Kouzelná je procházka městem od barokní radnice na Plaza Mayor okolo katedrály Nuestra Seňora de Gracia v anglo-normanském slohu, úzkými uličkami historického jádra města. Církevní stavby, ale i obytné domy na samém okraji propasti (tzv. „zavěšené domy“) postavené tak, jako by se vznášely ve vzduchu. Z Cuency se vydáme úchvatnou hornatou krajinou do horského města Teruel, proslulého mudéjarskou aragonskou architekturou (UNESCO). Mudéjarská architektura vznikla spojením křesťanské evropské architektury a prvků islámského stavitelství a umění. Prohlédneme si historické jádro města s mudéjarskou věží San Salvador, náměstím Carlos Castel (plaza de Torico), mudéjarskou katedrálu Santa María de Mediavilla, mudéjarské kostely a věž San Pedro, také mauzoleum „Amantes de Teruel“ (milenci z Teruelu). Odjezd k ubytování, večeře.
7. den: Snídaně, hornatou krajinou Aragónu a centrálním Katalánskem dojedeme do metropole Barcelony (UNESCO). Při panormamatické cestě tímto velkoměstem se zastavíme u nejznámější stavby geniálního katalánského architekta Antoni Gaudího – chrámu Sagrada Família. Panoramatická cesta městem nás dále zavede k bývalé aréně býčích zápasů, Arc de Triomf, na náměstí Placa Catalunya, Passeig de Grácia (s Gaudího domy Casa Batlló, Casa Milá - La Pedrera, nejvýznamnějšími modernistickými památkami města). Dále budeme pokračovat k náměstí Placa d´Espanya, Palau Nacional, olympijskému stadionu na vrchu Montjuic, kde se zastavíme, abychom si vychutnali nádhernou vyhlídku na celé město i s přístavem, Královské loděnice, památník Kryštofa Kolumba. Následuje krátké individuální volno k prohlídce středu města - např. moderní přístav sportovních lodí, slavné ulice Las Ramblas s pouličními umělci a živými sochami s přilehlým náměstím Placa Reial či k návštěvě mořského akvária. Cesta k ubytování na pobřeží Costa Brava/Maresme, večeře.
8. den: Snídaně, v závislosti na letových časech transfer na letiště, odlet do ČR

Podobné zájezdy