Toulky Menorcou

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: polopenze

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Toulky Menorcou

Máte-li rádi krátké túry s možností koupání na jedinečných plážích, vydejte se s námi na Menorcu. Připravili jsme pro vás lehčí verzi klienty velmi oblíbeného “Pochodu na Menorce”. Všechny etapy jsou dlouhé maximálně 8 kilometrů, což odpovídá 2,5 hodinám chůze.
Poznáte dokonale Menorcu se všemi svými krásami – majáky, útesy, panenské pláže omývané křišťálově průzračným mořem i opojně vonící borovicové háje. Zapomenout však nemůžeme ani na hlavní město Mahón, historickou Ciutadellu a tajemné megalitické památky. Zkrátka jedinečný celek, který se právem stal chráněnou biosférickou rezervací UNESCO. Neváhejte! “Karibik” Středomoří vás již čeká.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy Přílet na Menorcu z letiště Václava Havla v Praze. Transfer do hotelu a ubytování.
2. den: etapa č. 1: Punta Nati – Cala Blanes = 8 km První etapa vás zavede do severozápadní části ostrova, kde vás čeká pochod podél pobřeží v krásné polopouštní krajině. Monumentem této oblasti je maják Punta Nati. Odtud je to již malý kousek do Ciutadelly , kde zakončíte první den svého putování Menorcou. Individuální program – užijte si atmosféru bývalého hlavního města Menorcy podle vlastních představ.
3. den: etapa č. 2: Son Xoriguer – pláž Son Saura = 6 km Poznání jihozápadní části ostrova započnete na pláži Son Xoriguer . Trasa vede podél kamenitých útesů s typickou vegetací, přes vyhlášené menorské přírodní pláže, jako jsou Son Saura , kde zakončíte druhý den putování příjemným relaxem na pláži a koupáním v průzračném moři.
4. den: etapa č. 3: Favaritx – Es Grau = 8 km V severní a severovýchodní části ostrova střeží úžasnou místní krajinu a atmosféru dva majáky. V této etapě navštívíte maják Favaritx k němuž projdete několika mokřady a krajinou zcela odlišnou od té v západní části ostrova. Zkrátka si užijete kontrasty ostrova plnými doušky!
5. den: etapa č. 4: Hlavní město Mahón a druhý největší přírodní přístav na světě Hlavní město Mahón nelze při vašem poznávání Menorcy vynechat. Prohlédnete si jeho historické centrum i místní likérku, kde se vyrábí slavný gin Xoriguer. Zdejší zvláštností je pak druhý největší přírodní přístav světa, který můžete proplout na katamaránu. Během dne se zajisté najde i příležitost na nákup suvenýrů pro vaše blízké.
6. den: etapa č. 5: Santo Tomas – Son Bou = 5 km V této etapě jižní částí ostrova na vás čekají výhledy na vonící borovicové háje, kaňony a šťavnaté louky s pasoucím se dobytkem. Velké finále této etapy si užijete na nejdelší pláži Menorcy, pláži Son Bou .
7. den: etapa č. 6: Cap de Cavalleria = 7 km Putování po Menorce završíte v nejsevernější části ostrova u majáku Cavalleria , kde si vychutnáte divokou krásu místní přírody. Nikde jinde si totiž nepotvrdíte lépe, že Menorca získala své ocenění Biosférická rezervace UNESCO právem.
8. den: Odlet do Prahy Transfer na letiště a odlet do Prahy.
9. den: 8. a 9. den (V případě zájezdu na 9 nocí) Pobyt u moře.
10. den: Odlet z Menorcy do Prahy.
11. den: