Krásy Švýcarska - horské expresy, lanovky v ceně

  • ubytování: hostelubytování: hostel
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: autokaremdoprava: autokarem
1 termín od 1. července 2020
od 9 950 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Glacier Expresem za nevšedními výhledy. V ceně je veškeré jízdné lanovkami. Poznávací zájezd s lehkou turistikou s využitím lanovek především do Engadinu. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Glacier a Bernina Expres jsou zapsány na Seznamu UNESCO. Celý popis ...
Krásy Švýcarska - horské expresy, lanovky v ceně

Termíny a ceny

01.07. - 07.07.2020 středa - úterý
snídaně autokarem
9 950 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně, jízdné lanovkami podle programu a průvodce

Cena nezahrnuje

  • čtyřchodové večeře - 1 850,- Kč

Popis zájezdu

Krásy Švýcarska - horské expresy, lanovky v ceně

Glacier Expresem za nevšedními výhledy.
V ceně je veškeré jízdné lanovkami.

Poznávací zájezd s lehkou turistikou s využitím lanovek především do Engadinu. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Glacier a Bernina Expres jsou zapsány na Seznamu UNESCO.
Pořadatelem zájezdu je CK HOŠKA TOUR

Stravování: snídaně

Bohaté snídaně. Možnost dokoupení čtyřchodové večeře za celkovou cenu 1 850,- Kč.

Ubytování: hostel

Hostel v rekreačním středisku St. Moritz, čtyřlůžkové pokoje s palandami a umyvadlem.

Program zájezdu

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun do Vaduzu.
2. den: VADUZ – ranní prohlídka hlavního města Lichtenštejnska, kterému vévodí hrad. GLACIER EXPRES – známým vlakem soutěskou Rýna po trase slavného švýcarského vlaku Glacier Expres na železniční trati Illanz – Domat/Ems (jízdné cca 11 CHF). Autobusový přesun do rekreačního střediska St. Moritz. JULIERPASS 2284 m – zastávka na jednom z nejvýznamnějších alpských přechodů, který byl využívaný již v římských dobách. ST. MORITZ 1822 m (Svatý Mořic) - sportovní a lázeňské středisko obklopeno třítisícovými vrcholy.
3. den: PITZ NAIR – lanovkou na třítisícový vrchol, kruhový výhled. Květinová stezka Heidi – procházka horskými květinovými loukami na horském úbočí nad St. Moritz. ZUOZ – odpoledne prohlídka malebného městečka.
4. den: přes BERNINAPASS 2093 m do údolí Poschiavo, odtud po trati vlaku BERNINA EXPRESS do Ospizio Bernina (jízdné cca 12 CHF). Vycházka kolem dvou ledovcových jezer. DIAVOLEZZA 2973 m – výlet lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty. MORTERATSCH – krátký přejezd směrem k ledovci, možnost vycházky až k ledovci.
5. den: SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m na Corvatsch 3 295 m (kruhový výhled na okolní ledovce). CORVATSCH – vynikající panorama, včetně výhledu na vrchol Piz Bernina 4049 m. PONTRESINA – rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž. MUOTAS MURAGL – výlet zubačkou. Od horní stanice krásný výhled na jezera v údolí Engadinu.
6. den: GLACIER EXPRESEM ze stanice St. Moritz do městečka Tiefencastel. Vlak se zde kroutí v točitých tunelech, překonává řadu mostů a galerií (jízdné cca 12 CHF). VIAMALA – romantická soutěska (vstupné 5 CHF). CHUR – prohlídka historického jádra města, které je plné dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních městských domů. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
7. den: návrat v dopoledních hodinách.

Podobné zájezdy